2019-11-21   23:48:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 10:10 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
51  Jonathan N. Sørensen  2006  0659AM  VIBORG    25m   
67  Tristan Bjerre  2007  0765AE  VEJLE    25m   
358  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m   
170  Johannes Jonasen  2004  0417AQ  KOLDING    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Andreas Wilki Dahl  2006  0671AM  KOLDING    25m   
144  Sebastian Stoltenborg  2004  0499AP  SKANDERBOR    25m   
50  Emil Ulrich Sørensen  2005  0575AM  VIBORG    25m   
370  Jonatan Lyck Falk  2006  0661AO  DELTA    25m  3:54.37 
264  Joakim Kristensen  2008  0813AB  DELTA    25m  3:55.02 
166  Silas Hansen  2002  0269AS  KOLDING    25m   
23  August Sand Jensen  2005  0587AN  VIBORG    25m   
69  Martin Christensen  2006  0601AH  VEJLE    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  3:41.01 
275  Jakob Skorstengaard  2003  0371AS  DELTA    25m  3:27.57 
325  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  3:24.72 
321  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  3:17.95 
194  Axel Kenneth Thomsen  2005  0541AJ  KOLDING    25m  3:23.74 
319  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  3:25.49 
56  Jacob Varming  2007  0771AF  VIBORG    25m  3:38.74 
409  Jens Nielsen  2003  0377AP  OPNØR    25m  3:43.58 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  3:11.28 
320  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  3:09.01 
279  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  3:08.28 
263  Jakob Kristensen  2006  0613AI  DELTA    25m  3:06.65 
403  Eskild N. Johannsen  2006  0655AL  OPNØR    25m  3:06.82 
22  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  3:08.95 
80  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  3:10.13 
173  Rasmus Kabel  2004  0455AO  KOLDING    25m  3:17.78 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Anes Sabanovic  2002    DELFINEN    25m  3:06.12 
213  Toke Olsen  2006  0685AF  VAT CPH-MK    25m  3:05.00 
300  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  0407AE  GLADSAXE    25m  3:02.86 
189  Jonas Pihl  2003    KOLDING    25m  3:02.12 
28  Frederik D. Liboriussen  2004  0415AO  VIBORG    25m  3:02.28 
368  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  3:04.15 
151  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  3:05.79 
133  Malthe Elias Wolgast  2006  0631AB  VEJLE    25m  3:06.28 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  3:00.71 
389  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  3:00.06 
256  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  2:57.50 
249  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    25m  2:53.90 
268  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  2:56.94 
328  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    25m  2:58.44 
15  Magne Christian Hansen  2006  0615AK  VIBORG    25m  3:00.52 
219  Grigory Selivanov  2004  0499AO  VAT CPH-MK    25m  3:01.44 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Nicholas Simson  2005  0527AB  VAT CPH-MK    25m  2:51.89 
355  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  2:50.29 
247  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    25m  2:47.43 
17  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  2:46.83 
342  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  2:46.92 
390  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  0269AO  ERRITSØ    25m  2:50.07 
210  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  2:51.64 
363  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  2:53.74 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  2:43.81 
10  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    25m  2:42.48 
304  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  2:39.79 
134  Nicklas B. Christensen  2002  0205AR  SKANDERBOR    25m  2:38.19 
384  Christian Lorey  2003  0367AQ  ERRITSØ    25m  2:39.77 
176  Alexander Kjeldsen  2004  0423AN  KOLDING    25m  2:42.31 
145  Sophus Lund Øe  2003  0349AL  SKANDERBOR    25m  2:43.71 
24  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  2:44.23 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  2:37.16 
16  Lukas Hedegaard  2004  0483AM  VIBORG    25m  2:34.87 
187  William Ohrt  2002  0271AC  KOLDING    25m  2:31.85 
350  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBÆK    25m  2:31.20 
280  Zilas Aarestrup  2003  0385AG  GLADSAXE    25m  2:31.23 
414  Patrick Strandlyst  1997  9777AP  OPNØR    25m  2:32.67 
341  Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBÆK    25m  2:35.94 
391  Laurits Sigaard  2003  0325AS  ERRITSØ    25m  2:37.91 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  2:24.56 
365  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    25m  2:16.18 
372  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    25m  2:15.49 
339  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    25m  2:12.76 
373  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  2:14.55 
Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    25m  2:15.85 
58  Jakob Vingborg  1998  9899AJ  VIBORG    25m  2:19.05 
284  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  2:26.44 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark