2019-11-19   10:23:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 10:48 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
378  Stine Hansen  2003  0352AT  ERRITSØ    25m   
78  Astrid Hansen  2006  0678AU  VEJLE    25m   
11  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Signe Christensen  2008  0882AB  KOLDING    25m  1:56.66 
322  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  1:51.50 
291  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  1:46.68 
85  Andrea Højbjerg  2007  0784AE  VEJLE    25m  1:44.43 
75  Frida Høj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    25m  1:46.01 
101  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    25m  1:47.76 
106  Ea Gram Møller  2006  0674AM  VEJLE    25m  1:54.48 
215  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  1:57.64 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  1:41.11 
269  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m  1:33.43 
330  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  1:32.39 
154  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  1:28.83 
379  Emily Nygaard Jensen  2003  0388AS  ERRITSØ    25m  1:31.01 
231  Zophia Henriks  2004    DELFINEN    25m  1:32.70 
394  Anna Dora Bernsdorf  2006    DELFINEN    25m  1:36.30 
282  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  1:41.86 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Sara Mette Kvitzau  2003  0328AY  SKANDERBOR    25m  1:27.45 
286  Luna Christensen  2005  0566AC  GLADSAXE    25m  1:26.65 
195  Laura Toftgaard  2007  0722AA  KOLDING    25m  1:24.84 
376  Julie Dumstrei  2004  0452AX  ERRITSØ    25m  1:24.39 
287  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  1:24.42 
143  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  1:25.80 
55  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  1:26.94 
209  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  1:28.82 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  1:19.23 
347  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    25m  1:18.03 
380  Louise Jensen  2003  0322AZ  ERRITSØ    25m  1:15.50 
290  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    25m  1:14.55 
221  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  1:14.85 
352  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  1:16.70 
121  Signe Schwartz  2002  0298AQ  VEJLE    25m  1:18.35 
214  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:21.10 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Josefine Heuer  2003  0386AM  VIBORG    25m  1:12.69 
211  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    25m  1:12.54 
Helene Marie Andersen  2001  0112AY  VIBORG    25m  1:10.61 
Sarah Bundgaard  2003  0312AY  VIBORG    25m  1:10.12 
297  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:10.12 
254  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    25m  1:10.80 
Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    25m  1:12.58 
212  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  1:13.65 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    25m  1:07.83 
156  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    25m  1:07.72 
35  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    25m  1:04.87 
351  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  1:02.07 
353  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:02.83 
205  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:06.01 
393  Sofie Sjøgren  2002  0292BB  ERRITSØ    25m  1:07.74 
181  Freja Hamann Larsen  1999  9914AC  KOLDING    25m  1:08.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark