2019-12-05   21:54:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 11:03 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
37  Lucas Lund Rasmussen  2007  0797AG  VIBORG    25m   
356  Oscar Norlander  2006  0647AL  HOLBÆK    25m   
46  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
346  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m   
306  Victor Henrik Ritnagel  2005  0545AC  GLADSAXE    25m  1:51.59 
77  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  1:40.00 
294  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:42.19 
140  Elliott Mitaine  2006  0625AJ  SKANDERBOR    25m  1:56.64 
19  Oliver Heuer  2006  0625AL  VIBORG    25m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  1:37.27 
303  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:34.73 
292  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  1:31.06 
338  Victor Buck  2007  0711AF  HOLBÆK    25m  1:30.03 
113  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  1:30.52 
310  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  1:32.62 
233  Magnus Løkke  2005    DELFINEN    25m  1:35.82 
403  Eskild N. Johannsen  2006  0655AL  OPNØR    25m  1:37.50 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    25m  1:22.63 
10  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    25m  1:21.35 
309  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  1:18.01 
161  Lasse Skyt Frederiksen  2002  0249AL  KOLDING    25m  1:17.99 
220  Nicholas Simson  2005  0527AB  VAT CPH-MK    25m  1:18.00 
210  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  1:21.06 
301  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  1:21.50 
213  Toke Olsen  2006  0685AF  VAT CPH-MK    25m  1:27.19 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Frederik Dumstrei  2002  0285AP  ERRITSØ    25m  1:14.45 
296  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:11.45 
59  Daniel Østerballe  2003  0363AN  VIBORG    25m  1:10.92 
341  Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBÆK    25m  1:09.42 
137  Mads Iversen  2002  0203AN  SKANDERBOR    25m  1:09.43 
160  Joshua Dannevang  2002  0223AN  KOLDING    25m  1:11.09 
142  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  1:13.80 
293  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  1:15.50 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    25m  1:05.44 
358  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  1:03.64 
38  Mikkel Riis  2002  0257AR  VIBORG    25m  1:02.80 
359  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    25m  57.55 
182  Rune Solgaard Larsen  2000  0039AU  KOLDING    25m  1:00.40 
199  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    25m  1:03.26 
369  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  1:04.43 
14  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  1:08.81 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark