2019-11-23   03:57:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer  Indledende (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Emma Stabel  2006  0602AT  VIBORG    25m   
175  Sofie Kann  2007    KOLDING    25m   
31  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m   
119  Freja Rønsholt  2008  0896AH  VEJLE    25m   
103  Mia Lindtofte  2005  0508AZ  VEJLE    25m   
405  Thea Jürgensen  2003  0322BG  OPNØR    25m   
123  Anne Stæhr  2008  0862AK  VEJLE    25m   
397  Katrine Døssing  2007  0712AM  OPNØR    25m   

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  0976AC  VEJLE    25m   
404  Sigrid Sand Jürgensen  2007  0756AQ  OPNØR    25m   
276  Thilde Dyrbjerg Strøager  2003  0394BB  DELTA    25m   
83  Olivia Holmberg  2009  0986AC  VEJLE    25m  2:14.42 
125  Karen Glejbjerg Strunge  2008    VEJLE    25m   
49  Anne U. Struntze Sørensen  2006  0678AS  VIBORG    25m   
72  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m   
258  Laura Jensen  2006  0674AV  DELTA    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Ida Kjær Nordstrøm  2008  0894AC  VEJLE    25m  2:03.67 
105  Ines Novosel Madsen  2008  0808AE  VEJLE    25m  1:59.91 
185  Signe Magelund Møller  2006    KOLDING    25m  1:58.77 
260  Stine Engelbrecht Jensen  2006  0642AV  DELTA    25m  1:54.67 
118  Karla Nøhr Rixen  2008  0844AC  VEJLE    25m  1:55.64 
76  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  0924AB  VEJLE    25m  1:59.02 
150  Emilie Boulund  2006    KOLDING    25m  2:02.25 
Klara Brinch Dyrløv  2006    VIBORG    25m  2:12.58 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
262  Ida Marie Jørgensen  2004  0414AZ  DELTA    25m  1:53.09 
331  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    25m  1:52.30 
401  Maja Jessen  2005  0526AW  OPNØR    25m  1:47.52 
316  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    25m  1:46.67 
Sofie Reinholdt Andreasen  2005  0524AR  VIBORG    25m  1:47.03 
322  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  1:51.20 
267  Tilde Lindeblad  2006  0656AT  DELTA    25m  1:52.84 
62  Emilia Daa Andersen  2008  0886AE  VEJLE    25m  1:54.40 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Emilia Spangsberg  2007  0778AK  KOLDING    25m  1:43.07 
106  Ea Gram Møller  2006  0674AM  VEJLE    25m  1:42.10 
415  Ida Marie Sørensen  2004  0434AZ  OPNØR    25m  1:41.84 
197  Mille Veiler  2005  0526AX  KOLDING    25m  1:41.40 
85  Andrea Højbjerg  2007  0784AE  VEJLE    25m  1:41.67 
107  Julie Guldmann Møller  2007  0782AI  VEJLE    25m  1:42.07 
406  Mie Kildegaard  2004  0426BA  OPNØR    25m  1:42.17 
418  Agnes Wissing  2007    KOLDING    25m  1:43.58 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  1:38.24 
394  Anna Dora Bernsdorf  2006    DELFINEN    25m  1:36.00 
168  Nanna Højstrøm  2007  0758AK  KOLDING    25m  1:35.53 
386  Marie Mortensen  2004  0492AW  ERRITSØ    25m  1:35.02 
378  Stine Hansen  2003  0352AT  ERRITSØ    25m  1:35.34 
417  Mette Warncke  2003  0312BF  OPNØR    25m  1:35.99 
239  Flora Fogh Rubenius  2005    DELFINEN    25m  1:37.50 
128  Ida Thomsen  2006  0646AI  VEJLE    25m  1:39.62 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  1:34.35 
82  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  1:33.73 
336  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  1:32.29 
206  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  1:30.08 
40  Helene Siegenthaler  2006  0664AQ  VIBORG    25m  1:30.10 
75  Frida Høj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    25m  1:33.20 
152  Amalie Kjærgaard Callesen  2006  0614AI  KOLDING    25m  1:33.74 
266  Mille Lindeblad  2005  0512AU  DELTA    25m  1:34.36 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Victoria Richards  2005  0548AP  DELTA    25m  1:29.29 
408  Iben Mønsted  2003  0388BE  OPNØR    25m  1:29.12 
261  Signe Jochumsen  2004  0484AZ  DELTA    25m  1:28.72 
308  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  1:28.32 
330  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  1:28.46 
343  Simone Hoppe  2004  0478AS  HOLBÆK    25m  1:28.86 
259  Mathilde Jensen  2003  0398AY  DELTA    25m  1:29.24 
270  Louise Ovesen  2004  0412BB  DELTA    25m  1:29.76 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    25m  1:27.95 
154  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  1:27.86 
39  Ella Ryberg  2004  0446AY  VIBORG    25m  1:26.64 
229  Amalie Frikke-Salling  2002    DELFINEN    25m  1:26.35 
110  Maja Nielsen  2001  0134AW  VEJLE    25m  1:26.49 
269  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m  1:27.61 
291  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  1:27.90 
215  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  1:28.08 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Julie Kann  2005  0556AK  KOLDING    25m  1:25.85 
289  Alma Gotfredsen  2005  0548AI  GLADSAXE    25m  1:25.77 
204  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  1:25.33 
305  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  1:23.88 
201  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  1:24.54 
54  Malena Pind Therkildsen  2004  0488AR  VIBORG    25m  1:25.57 
272  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    25m  1:25.80 
240  Selma Fogh Rubenius  2002    DELFINEN    25m  1:26.09 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Elisabeth Vingborg  2005  0526AL  VIBORG    25m  1:23.41 
179  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  1:22.90 
360  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  1:22.83 
379  Emily Nygaard Jensen  2003  0388AS  ERRITSØ    25m  1:22.52 
13  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    25m  1:22.73 
195  Laura Toftgaard  2007  0722AA  KOLDING    25m  1:22.83 
246  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    25m  1:23.11 
209  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  1:23.85 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Amalie Holst  2004  0428AS  SKANDERBOR    25m  1:22.34 
337  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  1:21.53 
41  Selma Skipper  2004  0452AS  VIBORG    25m  1:21.36 
122  Pipaluk Selbo  2003  0336AZ  VEJLE    25m  1:20.79 
143  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  1:21.05 
345  Anna Mundt Karup  2005  0594AC  HOLBÆK    25m  1:21.39 
139  Sara Mette Kvitzau  2003  0328AY  SKANDERBOR    25m  1:22.33 
55  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  1:22.42 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Anne Sunesen  2001  0114AZ  VIBORG    25m  1:20.14 
121  Signe Schwartz  2002  0298AQ  VEJLE    25m  1:19.86 
177  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    25m  1:18.62 
138  Ida Kjærdgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    25m  1:18.01 
26  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  1:18.08 
217  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  1:19.33 
52  Rikke Struntze Sørensen  2003  0344AY  VIBORG    25m  1:20.08 
314  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  1:20.22 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  0342AX  SKANDERBOR    25m  1:17.03 
214  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:14.60 
148  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  1:11.08 
364  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    25m  1:07.21 
366  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  1:09.66 
211  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    25m  1:12.40 
313  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    25m  1:15.89 
352  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  1:17.91 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    25m  1:16.77 
212  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  1:14.50 
344  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBÆK    25m  1:10.35 
21  Rebecca E. Jakobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  1:07.02 
283  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:08.98 
393  Sofie Sjøgren  2002  0292BB  ERRITSØ    25m  1:11.32 
357  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:15.05 
207  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  1:17.40 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    25m  1:16.53 
354  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  1:14.22 
205  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:09.71 
351  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  1:06.35 
353  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:08.89 
367  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    25m  1:11.27 
221  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  1:14.93 
18  Josefine Heuer  2003  0386AM  VIBORG    25m  1:17.33 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark