2019-11-13   11:54:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (15) 
Vejledende starttid 10:04 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
223  Storm Emil Weltström  2007    KOLDING    25m   
66  Hektor Bjerre  2008  0887AE  VEJLE    25m  2:03.38 
399  Andreas Jensen  2003  0317AS  OPNØR    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Mathias Nordlund Hansen  2007    KOLDING    25m  1:45.02 
193  Magnus Stilling  2007    KOLDING    25m  1:43.92 
51  Jonathan N. Sørensen  2006  0659AM  VIBORG    25m  1:37.73 
84  Simon Hülsen  2005  0535AI  VEJLE    25m  1:35.58 
411  Frederik Puck  2004  0479AQ  OPNØR    25m  1:36.12 
224  Oliver Oxholm Ballisager  2007    DELFINEN    25m  1:43.80 
Asbjørn Aggerholm  2006    VIBORG    25m  1:44.80 
264  Joakim Kristensen  2008  0813AB  DELTA    25m  1:46.82 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Bertram Johannsen  2008  0893AF  OPNØR    25m  1:33.41 
234  Mathias Møller Madsen  2008    DELFINEN    25m  1:30.17 
120  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  1:29.91 
100  Sander Bendix Laursen  2006  0633AM  VEJLE    25m  1:27.54 
184  Simon Myrvig  2005    KOLDING    25m  1:27.78 
409  Jens Nielsen  2003  0377AP  OPNØR    25m  1:29.91 
114  Sebastian Holt Poulsen  2007  0705AB  VEJLE    25m  1:31.05 
37  Lucas Lund Rasmussen  2007  0797AG  VIBORG    25m  1:33.46 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
333  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  1:25.29 
279  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  1:24.91 
56  Jacob Varming  2007  0771AF  VIBORG    25m  1:23.78 
338  Victor Buck  2007  0711AF  HOLBÆK    25m  1:23.67 
140  Elliott Mitaine  2006  0625AJ  SKANDERBOR    25m  1:23.70 
332  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  1:24.15 
19  Oliver Heuer  2006  0625AL  VIBORG    25m  1:25.15 
335  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  1:25.43 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Johannes Schick  2003  0345AQ  OPNØR    25m  1:21.47 
80  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  1:20.85 
275  Jakob Skorstengaard  2003  0371AS  DELTA    25m  1:19.85 
173  Rasmus Kabel  2004  0455AO  KOLDING    25m  1:19.54 
306  Victor Henrik Ritnagel  2005  0545AC  GLADSAXE    25m  1:19.78 
144  Sebastian Stoltenborg  2004  0499AP  SKANDERBOR    25m  1:20.78 
346  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m  1:20.94 
147  Casper Batz  2006  0647AI  KOLDING    25m  1:23.39 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Axel Kenneth Thomsen  2005  0541AJ  KOLDING    25m  1:18.78 
50  Emil Ulrich Sørensen  2005  0575AM  VIBORG    25m  1:18.60 
22  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  1:18.16 
329  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    25m  1:17.59 
325  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  1:17.80 
320  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:18.20 
318  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  1:18.68 
356  Oscar Norlander  2006  0647AL  HOLBÆK    25m  1:18.90 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Marius Toustrup Elkjær  2007  0701AB  VEJLE    25m  1:17.47 
233  Magnus Løkke  2005    DELFINEN    25m  1:17.15 
302  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    25m  1:14.69 
135  Simon Finch  2002  0259AR  SKANDERBOR    25m  1:14.14 
155  Christian N. Christensen  2006  0621AH  KOLDING    25m  1:14.18 
321  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  1:15.97 
23  August Sand Jensen  2005  0587AN  VIBORG    25m  1:17.16 
416  Jon Sørensen  2002  0267AN  OPNØR    25m  1:17.56 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
294  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:13.78 
176  Alexander Kjeldsen  2004  0423AN  KOLDING    25m  1:13.04 
28  Frederik D. Liboriussen  2004  0415AO  VIBORG    25m  1:12.79 
268  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  1:12.35 
151  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  1:12.73 
250  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  1:12.80 
20  Christoffer E. Jacobsen  2004  0435AD  VIBORG    25m  1:13.62 
403  Eskild N. Johannsen  2006  0655AL  OPNØR    25m  1:13.83 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Lucas Fig  2002    DELFINEN    25m  1:12.08 
303  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:11.65 
189  Jonas Pihl  2003    KOLDING    25m  1:11.24 
382  Mathias Jørgensen  2002  0239AS  ERRITSØ    25m  1:10.65 
17  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  1:10.67 
213  Toke Olsen  2006  0685AF  VAT CPH-MK    25m  1:11.35 
219  Grigory Selivanov  2004  0499AO  VAT CPH-MK    25m  1:11.66 
208  Bertram Krak  2004  0473AN  VAT CPH-MK    25m  1:12.23 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  1:10.27 
15  Magne Christian Hansen  2006  0615AK  VIBORG    25m  1:09.83 
301  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  1:09.34 
220  Nicholas Simson  2005  0527AB  VAT CPH-MK    25m  1:08.44 
413  Thomas Schmidt  2002  0209AJ  OPNØR    25m  1:08.61 
292  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  1:09.66 
241  Anes Sabanovic  2002    DELFINEN    25m  1:10.19 
355  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  1:10.55 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  1:08.06 
249  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    25m  1:07.45 
390  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  0269AO  ERRITSØ    25m  1:06.96 
153  Jacob Eske Carstensen  2002  0271AM  KOLDING    25m  1:05.99 
210  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  1:06.92 
342  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  1:07.02 
248  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  1:07.55 
368  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  1:08.13 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  1:05.06 
16  Lukas Hedegaard  2004  0483AM  VIBORG    25m  1:04.11 
161  Lasse Skyt Frederiksen  2002  0249AL  KOLDING    25m  1:03.41 
202  Michael Elliks  2002  0207AP  VAT CPH-MK    25m  1:02.61 
145  Sophus Lund Øe  2003  0349AL  SKANDERBOR    25m  1:03.37 
391  Laurits Sigaard  2003  0325AS  ERRITSØ    25m  1:03.68 
384  Christian Lorey  2003  0367AQ  ERRITSØ    25m  1:04.95 
24  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  1:05.95 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Frederik Dumstrei  2002  0285AP  ERRITSØ    25m  1:01.32 
134  Nicklas B. Christensen  2002  0205AR  SKANDERBOR    25m  1:00.80 
350  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBÆK    25m  1:00.13 
377  Lucas Grinderslev  2001  0101AR  ERRITSØ    25m  59.72 
341  Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBÆK    25m  1:00.04 
186  William V Nielsen  2000  0099AU  KOLDING    25m  1:00.74 
198  Simon Bergendorff  2002  0285AR  VAT CPH-MK    25m  1:00.81 
400  William Jensen  2002  0263AS  OPNØR    25m  1:02.06 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Patrick Strandlyst  1997  9777AP  OPNØR    25m  58.68 
38  Mikkel Riis  2002  0257AR  VIBORG    25m  58.08 
199  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    25m  57.46 
142  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  56.60 
369  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  57.01 
182  Rune Solgaard Larsen  2000  0039AU  KOLDING    25m  57.46 
340  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  58.21 
59  Daniel Østerballe  2003  0363AN  VIBORG    25m  59.19 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    25m  55.88 
372  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    25m  54.58 
358  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  52.88 
36  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    25m  52.13 
339  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    25m  52.78 
373  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  54.47 
359  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    25m  55.80 
169  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    25m  56.05 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark