2019-12-14   07:18:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
132  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  0976AC  VEJLE    25m   
102  Anna Sofie Lillelund  2007    VEJLE    25m   
405  Thea Jürgensen  2003  0322BG  OPNØR    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
277  Mathilde Søe  2008    DELTA    25m   
395  Alma Bernsdorf  2008    DELFINEN    25m  1:07.20 
191  Alberte Raunskov  2009  0914AD  KOLDING    25m  1:03.74 
232  Smilla Lerche  2008    DELFINEN    25m  1:06.91 
87  Isabel Qvist Jensen  2009  0996AC  VEJLE    25m   
175  Sofie Kann  2007    KOLDING    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Astrid Hansen  2006  0678AU  VEJLE    25m  1:01.75 
112  Ida Kjær Nordstrøm  2008  0894AC  VEJLE    25m  1:00.32 
150  Emilie Boulund  2006    KOLDING    25m  56.16 
123  Anne Stæhr  2008  0862AK  VEJLE    25m  54.89 
185  Signe Magelund Møller  2006    KOLDING    25m  55.12 
Klara Brinch Dyrløv  2006    VIBORG    25m  59.61 
94  Alberte Knudsen  2009  0944AB  VEJLE    25m  1:00.73 
108  Meiko Nakatani  2010  1052AB  VEJLE    25m  1:02.33 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m  53.95 
118  Karla Nøhr Rixen  2008  0844AC  VEJLE    25m  53.51 
119  Freja Rønsholt  2008  0896AH  VEJLE    25m  52.75 
324  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    25m  51.97 
60  Thilde Østergaard  2005  0518AY  VIBORG    25m  52.32 
323  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    25m  52.85 
104  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  0844AG  VEJLE    25m  53.64 
331  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    25m  54.71 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Asta Sofia Lauridsen  2008  0818AE  VEJLE    25m  51.30 
30  Mathilde D. Liboriussen  2007  0718AM  VIBORG    25m  50.31 
39  Ella Ryberg  2004  0446AY  VIBORG    25m  49.55 
203  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  48.67 
197  Mille Veiler  2005  0526AX  KOLDING    25m  49.31 
404  Sigrid Sand Jürgensen  2007  0756AQ  OPNØR    25m  49.79 
401  Maja Jessen  2005  0526AW  OPNØR    25m  50.44 
418  Agnes Wissing  2007    KOLDING    25m  51.75 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
116  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  0784AD  VEJLE    25m  47.58 
415  Ida Marie Sørensen  2004  0434AZ  OPNØR    25m  46.29 
107  Julie Guldmann Møller  2007  0782AI  VEJLE    25m  45.09 
128  Ida Thomsen  2006  0646AI  VEJLE    25m  44.34 
317  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  44.41 
180  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    25m  45.73 
Sofie Reinholdt Andreasen  2005  0524AR  VIBORG    25m  47.44 
315  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    25m  48.39 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Freja Duus  2005    DELFINEN    25m  43.86 
57  Elisabeth Vingborg  2005  0526AL  VIBORG    25m  43.49 
152  Amalie Kjærgaard Callesen  2006  0614AI  KOLDING    25m  42.99 
168  Nanna Højstrøm  2007  0758AK  KOLDING    25m  42.50 
289  Alma Gotfredsen  2005  0548AI  GLADSAXE    25m  42.89 
40  Helene Siegenthaler  2006  0664AQ  VIBORG    25m  43.36 
336  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  43.80 
222  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  43.89 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Frida Høj Foldager  2006  0618AH  VEJLE    25m  42.37 
378  Stine Hansen  2003  0352AT  ERRITSØ    25m  42.00 
343  Simone Hoppe  2004  0478AS  HOLBÆK    25m  41.53 
307  Bianca Roos  2006  0622AB  GLADSAXE    25m  41.21 
345  Anna Mundt Karup  2005  0594AC  HOLBÆK    25m  41.22 
32  Olivia Mørch  2006  0688AO  VIBORG    25m  41.86 
394  Anna Dora Bernsdorf  2006    DELFINEN    25m  42.00 
386  Marie Mortensen  2004  0492AW  ERRITSØ    25m  42.46 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Louise Ovesen  2004  0412BB  DELTA    25m  40.99 
195  Laura Toftgaard  2007  0722AA  KOLDING    25m  40.77 
272  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    25m  40.51 
240  Selma Fogh Rubenius  2002    DELFINEN    25m  39.51 
246  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    25m  40.08 
204  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  40.59 
269  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m  40.87 
308  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  41.19 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  38.90 
201  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  38.43 
138  Ida Kjærdgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    25m  38.23 
299  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  38.03 
53  Celeste Pind Therkildsen  2002  0274AU  VIBORG    25m  38.21 
179  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  38.40 
206  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  38.51 
396  Maria Crisan  2005  0532AZ  OPNØR    25m  39.38 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  37.89 
139  Sara Mette Kvitzau  2003  0328AY  SKANDERBOR    25m  36.48 
110  Maja Nielsen  2001  0134AW  VEJLE    25m  36.37 
348  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  0348BE  HOLBÆK    25m  36.28 
45  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  36.36 
374  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITSØ    25m  36.45 
26  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  36.91 
41  Selma Skipper  2004  0452AS  VIBORG    25m  38.00 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  35.92 
283  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  34.69 
162  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  33.28 
366  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  30.57 
47  Julie Søgaard  2001  0174AS  VIBORG    25m  31.94 
353  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  33.88 
136  Amalie Holst  2004  0428AS  SKANDERBOR    25m  35.24 
174  Julie Kann  2005  0556AK  KOLDING    25m  36.08 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  35.64 
55  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  34.37 
29  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    25m  33.18 
349  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  HOLBÆK    25m  30.49 
290  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    25m  31.77 
216  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    25m  33.84 
398  Anne Marie S. Hansen  2002  0284AM  OPNØR    25m  34.76 
13  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    25m  36.00 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    25m  35.38 
387  Ida Raabjerg Møller  2003  0318BB  ERRITSØ    25m  34.27 
205  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  32.95 
21  Rebecca E. Jakobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  30.25 
218  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    25m  31.38 
376  Julie Dumstrei  2004  0452AX  ERRITSØ    25m  33.66 
146  Laura Arentsen  2003  0338AT  KOLDING    25m  34.75 
44  Anne Sunesen  2001  0114AZ  VIBORG    25m  35.94 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark