2018-11-16   05:16:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:03.76   
383  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:06.43   
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  2:08.51   
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:08.70   
48  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  2:08.76   
406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:08.84   
324  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  2:09.10   
310  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  2:09.63   
486  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  2:10.03   
10  71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  2:10.38   
11  382  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:10.40   
12  415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:11.94   
13  623  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  ai1401  25 m  2:12.01   
14  455  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  2:13.74   
15  355  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  2:14.37   
16  63  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  2:14.57   
17  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  2:14.85   
18  381  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:16.21   
19  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  2:16.63   
20  64  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  2:16.78   
21  624  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  ai7600  25 m  2:17.24   
22  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:17.52   
23  385  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:18.08   
24  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  2:18.52   
25  402  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  2:19.03   
26  326  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  2:19.23   
27  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  2:20.18   
28  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  2:21.26   
29  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:21.36   
30  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  2:21.71   
31  351  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  2:22.96   
32  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:22.97   
33  416  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:23.36   
34  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  2:23.82   
35  328  Wettergren Clara  2002  TUREBERG  AQ3802  25 m  2:24.05   
36  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  2:24.35   
37  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  2:24.58   
38  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  2:24.66   
39  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  2:25.34   
40  378  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:26.01   
41  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:26.82   
42  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  2:26.83   
43  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  2:27.79   
44  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  2:27.98   
45  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  2:27.99   
46  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:28.24   
47  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  2:28.69   
48  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:29.02   
49  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  2:29.03   
50  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:31.63   
51  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:31.86   
52  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  2:32.59   
53  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  2:33.11   
54  462  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  2:33.86   
55  137  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  2:34.40   
56  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  2:34.85   
57  474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  2:37.35   
58  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  2:37.88   
59  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  2:39.22   
60  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  2:39.29   
61  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  2:39.52   
62  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  2:39.80   
63  135  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  2:41.58   
64  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  2:41.83   
65  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  2:41.92   
66  138  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  2:42.41   
67  18  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  25 m  2:42.57   
68  470  Sköld Hanna  2005  VÄSBY SS  AP2805  25 m  2:42.67   
69  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  2:42.72   
70  458  Lundh Signe  2005  VÄSBY SS  AC5805  25 m  2:42.76   
71  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  2:43.27   
72  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  2:43.77   
73  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  2:44.14   
74  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  2:44.39   
75  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  2:44.66   
76  320  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  2:45.00   
77  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  2:46.03   
78  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  2:46.30   
79  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  50 m  2:48.46   
80  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  2:48.59   
81  505  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  2:49.91   
82  319  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  2:50.41   
83  395  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m  2:50.94   
84  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  50 m  2:51.35   
85  472  Steen Frida  2005  VÄSBY SS  AY1805  25 m  2:51.36   
86  494  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  2:51.40   
87  489  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  2:52.41   
88  501  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  2:53.87   
89  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  2:57.15   
90  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  3:00.01   
91  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  3:03.26   
92  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  3:03.36   
93  140  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  50 m     
94  312  Faleij Ella  2003  TUREBERG  BI0403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
317  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  54.85   
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  59.77   
352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:01.12   
396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:02.42   
404  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:02.56   
621  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:03.13   
463  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  1:03.33   
403  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:03.55   
311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  1:03.74   
10  460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:04.39   
11  54  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  1:04.44   
12  495  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:04.83   
13  349  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  1:04.97   
14  405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:06.22   
15  398  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:06.26   
16  471  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:06.31   
17  314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  1:06.64   
18  133  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:06.97   
19  467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:07.08   
20  440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  1:08.11   
21  622  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:08.97   
22  424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:09.73   
23  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  1:10.17   
24  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:11.25   
25  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:11.36   
26  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:12.52   
27  327  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  1:12.83   
28  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:13.42   
29  492  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:13.80   
30  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:14.10   
31  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  1:14.73   
32  443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  50 m  1:14.98   
33  498  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:15.18   
34  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:15.31   
35  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:16.21   
36  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:16.66   
37  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:17.64   
38  626  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:18.23   
39  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:19.05   
40  17  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  1:20.03   
41  134  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:21.01   
42  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:23.32   
43  307  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  1:24.74   
44  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  1:25.20   
45  499  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:30.50   
46  491  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:30.52   
47  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  1:31.43   
48  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  50 m     
49  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
444  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:09.92   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  1:11.53   
482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  1:12.80   
394  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  1:13.67   
445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  1:13.99   
361  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:14.10   
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  1:14.37   
370  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  1:15.28   
369  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:15.55   
10  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  1:16.40   
11  378  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:17.27   
12  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  25 m  1:18.85   
13  328  Wettergren Clara  2002  TUREBERG  AQ3802  25 m  1:20.27   
14  415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:20.94   
15  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  1:21.50   
16  420  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  1:21.79   
17  407  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:22.33   
18  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:22.35   
19  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  1:22.88   
20  479  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:23.06   
21  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  1:23.20   
22  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  1:23.22   
23  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:23.46   
24  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  1:23.82   
25  70  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  1:24.01   
26  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:24.26   
27  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  1:24.39   
28  624  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  ai7600  25 m  1:24.71   
29  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:25.11   
30  309  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  1:25.14   
31  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  1:25.36   
32  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:25.57   
33  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:25.73   
34  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:25.92   
35  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  1:26.59   
36  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  1:26.76   
37  365  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:26.78   
38  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:27.00   
39  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:27.09   
40  489  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  1:27.48   
41  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:27.49   
42  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  1:27.57   
43  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:27.68   
44  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:27.95   
45  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:28.13   
46  142  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:28.46   
47  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m  1:28.63   
48  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:28.75   
49  22  Lindbom Tova  2002  DANDERYD  BV8802  25 m  1:28.82   
50  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:28.99   
51  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  1:29.25   
52  135  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:29.27   
53  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:29.35   
54  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:29.64   
55  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  1:29.73   
56  137  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:29.95   
57  320  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  1:30.00   
58  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:30.16   
59  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:30.31   
60  312  Faleij Ella  2003  TUREBERG  BI0403  25 m  1:30.62   
61  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:30.64   
62  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  1:31.02   
63  462  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  1:31.38   
64  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:31.72   
65  505  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  1:32.39   
66  319  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  1:32.44   
67  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:32.53   
68  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  1:32.61   
69  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:32.84   
70  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:34.11   
71  472  Steen Frida  2005  VÄSBY SS  AY1805  25 m  1:34.42   
72  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  1:35.09   
73  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  25 m  1:35.54   
74  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:36.00   
75  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:36.44   
76  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:36.97   
77  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  1:37.00   
78  138  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:38.80   
79  458  Lundh Signe  2005  VÄSBY SS  AC5805  25 m  1:38.98   
80  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:39.02   
81  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  1:39.17   
82  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:40.40   
83  470  Sköld Hanna  2005  VÄSBY SS  AP2805  25 m  1:42.32   
84  474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  1:43.49   
85  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:46.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  2:21.71   
453  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:27.62   
411  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:32.14   
471  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:32.43   
507  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  2:35.48   
311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  2:35.64   
398  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:35.83   
405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:42.96   
410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  2:43.69   
10  626  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  2:44.06   
11  621  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:44.46   
12  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  2:47.61   
13  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:48.40   
14  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  2:49.43   
15  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  2:53.88   
16  133  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  2:55.08   
17  393  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  2:56.68   
18  443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  2:59.90   
19  498  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  3:00.74   
20  29  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  3:02.40   
21  350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  3:07.90   
22  629  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  3:11.21   
23  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  50 m  3:14.91   
24  510  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  3:16.77   
25  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  3:20.43   
26  491  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  3:23.44   
27  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  3:23.85   
28  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  50 m  3:28.65   
29  499  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  3:38.33   
30  17  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  4:59.46   
46  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  5:07.52   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  5:11.45   
399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  5:15.17   
61  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  5:16.73   
55  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  5:21.96   
406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  5:23.93   
482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  5:23.97   
466  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  5:24.51   
10  457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  5:33.36   
11  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  5:34.74   
12  409  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  5:38.84   
13  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  5:47.03   
14  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  5:53.13   
15  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  6:11.46   
16  493  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  6:36.59   
17  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  6:42.40   
18  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  6:56.48   
19  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  50 m     
20  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  50 m     
21  366  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m     
22  494  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  50 m     
23  501  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
463  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  16:06.92   
75  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  18:08.00   
414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  18:25.55   
492  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  19:20.69   
496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  19:58.68   
478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  20:59.50   
401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  50 m     
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m     
469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  8:38.27   
468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  9:03.55   
622  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  9:25.10   
141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  9:26.09   
367  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  9:28.24   
66  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  9:28.52   
440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  9:38.82   
424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  9:41.66   
67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  9:42.05   
10  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  9:48.46   
11  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  9:59.65   
12  423  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  10:04.33   
13  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  10:05.80   
14  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  10:18.92   
15  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  10:36.26   
16  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  10:41.13   
17  16  Arvidsson Oskar  2002  DANDERYD  AN5902  25 m  10:51.24   
18  484  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  11:04.33   
19  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  11:24.73   
20  510  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  12:05.45   
21  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  12:27.19   
22  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  50 m     
23  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  50 m     
24  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  50 m     
25  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:26.93   
486  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  2:27.03   
366  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:35.38   
55  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  2:35.83   
457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  2:38.23   
394  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:38.41   
445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:40.18   
361  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:42.74   
382  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:43.11   
10  406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  2:43.41   
11  59  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  2:43.57   
12  70  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  2:46.20   
13  493  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  2:51.98   
14  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
625  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  aa2701  25 m  2:07.79   
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  2:10.81   
453  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:16.07   
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:16.31   
463  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  2:16.54   
396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:17.43   
350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:18.00   
622  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:18.96   
621  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:19.44   
10  349  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:19.75   
11  352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:19.76   
12  311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  2:20.57   
13  404  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:20.78   
14  507  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  2:20.78   
15  449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  2:21.97   
16  471  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:23.04   
17  314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  2:23.46   
18  405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:24.46   
19  403  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:24.73   
20  398  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:24.94   
21  424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  2:25.64   
22  440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:26.85   
23  133  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  2:27.25   
24  393  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  2:27.92   
25  460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:29.86   
26  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:31.16   
27  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  2:32.33   
28  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  2:32.36   
29  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:33.33   
30  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  2:33.54   
31  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:34.73   
32  30  Wickström Linus  2003  DANDERYD  AK8303  25 m  2:35.39   
33  467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:36.48   
34  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  2:36.61   
35  626  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  2:37.49   
36  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  2:37.75   
37  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  2:37.85   
38  423  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  2:39.02   
39  498  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  2:39.31   
40  322  Ruimeng Li Niclas  2004  TUREBERG  AE0704  25 m  2:39.51   
41  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  2:41.76   
42  443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  2:42.06   
43  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:45.06   
44  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  2:46.33   
45  26  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  2:47.06   
46  307  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  2:47.82   
47  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  2:51.23   
48  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  2:51.83   
49  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  2:52.15   
50  510  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  2:53.13   
51  17  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  2:53.72   
52  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  2:56.24   
53  491  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  2:56.66   
54  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  2:57.58   
55  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  2:59.07   
56  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  2:59.16   
57  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  50 m  3:06.49   
58  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  3:08.90   
59  499  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  3:10.36   
60  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  3:13.50   
61  629  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  4:32.34   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  4:35.20   
48  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  4:36.01   
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  4:36.62   
415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  4:37.20   
63  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  4:40.47   
64  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  4:43.14   
455  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  4:44.52   
59  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  4:45.37   
10  623  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  ai1401  25 m  4:46.15   
11  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  4:48.32   
12  624  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  ai7600  25 m  4:49.26   
13  361  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  4:49.58   
14  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  4:51.04   
15  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  4:51.11   
16  445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  4:53.29   
17  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  4:55.73   
18  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  4:58.98   
19  326  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  4:59.03   
20  399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  5:00.46   
21  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  5:01.37   
22  457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  5:03.15   
23  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  5:03.25   
24  402  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  5:04.75   
25  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  5:05.26   
26  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  5:05.51   
27  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  5:05.88   
28  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  5:06.44   
29  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  5:07.85   
30  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  5:08.56   
31  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  5:09.69   
32  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  5:13.19   
33  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  5:13.92   
34  390  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  5:17.43   
35  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  5:19.12   
36  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  5:19.95   
37  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  5:23.94   
38  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  5:24.27   
39  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  5:24.61   
40  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  5:29.26   
41  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  5:29.72   
42  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  5:31.85   
43  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  5:32.52   
44  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  5:32.92   
45  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  5:36.97   
46  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  5:41.31   
47  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m  5:44.97   
48  474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  5:47.28   
49  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  5:49.84   
50  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  5:50.35   
51  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  5:50.69   
52  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  5:51.45   
53  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  5:55.00   
54  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  5:56.60   
55  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  5:56.81   
56  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  5:57.39   
57  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  5:59.28   
58  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  5:59.80   
59  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  6:08.03   
60  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  6:09.74   
61  364  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  6:11.04   
62  472  Steen Frida  2005  VÄSBY SS  AY1805  25 m  6:15.20   
63  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  50 m     
64  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
625  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  aa2701  25 m  59.61   
350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:00.59   
411  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:01.37   
453  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:03.62   
314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  1:03.91   
352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:04.33   
621  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:04.49   
507  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:05.34   
367  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:06.39   
10  66  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:07.04   
11  440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  1:07.33   
12  456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  1:07.66   
13  311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  1:07.75   
14  460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:07.89   
15  471  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:09.25   
16  69  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  1:10.50   
17  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:11.47   
18  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:11.90   
19  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:13.07   
20  498  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:14.12   
21  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:15.94   
22  393  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:15.99   
23  626  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:16.55   
24  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  1:17.22   
25  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:17.26   
26  510  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:18.05   
27  307  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  1:18.57   
28  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:19.07   
29  327  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  1:19.94   
30  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:21.52   
31  484  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:21.99   
32  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:22.51   
33  358  Berndtsson Ludvig  2005  TÄBY SIM  AR8705  25 m  1:22.73   
34  134  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:23.62   
35  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  1:23.78   
36  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  1:23.97   
37  491  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:24.01   
38  485  Berardi Filip  2003  ÅKERSBERGA  AP2503  25 m  1:24.02   
39  318  Jansson Victor  2004  TUREBERG  AF6904  25 m  1:24.86   
40  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:25.04   
41  509  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  1:27.70   
42  499  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:29.24   
43  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  25 m  1:33.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
383  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:22.27   
324  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  2:24.05   
406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:24.37   
385  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:24.54   
310  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  2:25.20   
355  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  2:25.21   
381  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:26.78   
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  2:27.19   
326  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  2:29.08   
10  46  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:29.11   
11  65  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  25 m  2:30.10   
12  416  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:30.86   
13  366  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:31.87   
14  482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  2:32.21   
15  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:32.43   
16  409  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  2:32.94   
17  399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  2:33.18   
18  466  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  2:33.89   
19  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  2:34.67   
20  71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  2:34.91   
21  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  2:37.30   
22  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  2:37.72   
23  316  Häglund Julia  2003  TUREBERG  AI1403  25 m  2:37.93   
24  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  2:37.97   
25  309  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  2:38.00   
26  415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:38.28   
27  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  2:41.48   
28  365  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  2:42.21   
29  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  2:42.44   
30  19  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  2:42.57   
31  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:42.65   
32  369  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:43.89   
33  351  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  2:44.70   
34  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  2:45.21   
35  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:45.64   
36  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  2:45.95   
37  140  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  2:47.17   
38  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  2:48.64   
39  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:48.97   
40  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:49.38   
41  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  2:49.98   
42  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  2:50.08   
43  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  2:50.21   
44  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:50.74   
45  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:51.28   
46  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  2:51.72   
47  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  2:54.81   
48  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  2:55.28   
49  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  2:58.08   
50  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  2:58.24   
51  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  25 m  2:58.33   
52  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  2:58.43   
53  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:59.88   
54  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  3:01.02   
55  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  3:02.00   
56  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  3:02.86   
57  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  3:03.22   
58  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  3:03.84   
59  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  3:07.15   
60  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  3:09.07   
61  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  3:25.39   
62  364  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  50 m     
63  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  50 m     
64  458  Lundh Signe  2005  VÄSBY SS  AC5805  50 m     
65  462  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  50 m     
66  470  Sköld Hanna  2005  VÄSBY SS  AP2805  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
446  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  52.87   
317  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  54.12   
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  54.27   
463  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  55.58   
404  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  55.79   
349  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  55.95   
314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  56.35   
403  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  57.30   
67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  57.48   
10  456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  57.52   
11  449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  57.60   
12  54  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  57.70   
13  495  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  57.76   
14  396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  57.80   
15  75  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  58.30   
16  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  58.31   
17  133  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  58.86   
18  367  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  59.16   
19  398  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  59.74   
20  468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  59.97   
21  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:00.35   
22  69  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  1:00.60   
23  467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:00.78   
24  424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:00.79   
25  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  1:00.98   
26  622  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:01.20   
27  405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:01.28   
28  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:01.70   
29  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:01.87   
30  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:01.88   
31  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  1:02.84   
32  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:02.88   
33  29  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  1:03.01   
34  460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:03.05   
35  626  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:03.66   
36  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:03.78   
37  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:03.98   
38  327  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  1:05.16   
39  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:05.43   
40  498  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:05.55   
41  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  1:06.53   
42  134  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:06.54   
43  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:06.76   
44  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  1:06.82   
45  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:07.72   
46  443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  1:07.74   
47  307  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  1:07.99   
48  26  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:08.00   
49  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:08.26   
50  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:08.60   
51  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:08.63   
52  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:08.88   
53  629  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  1:09.02   
54  491  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:09.10   
55  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:09.17   
56  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:09.95   
57  484  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:10.09   
58  25  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:10.18   
59  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  1:10.96   
60  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  1:11.10   
61  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  1:13.19   
62  485  Berardi Filip  2003  ÅKERSBERGA  AP2503  25 m  1:13.56   
63  499  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:13.92   
64  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:14.37   
65  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  1:14.62   
66  358  Berndtsson Ludvig  2005  TÄBY SIM  AR8705  25 m  1:15.35   
67  509  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  1:15.41   
68  318  Jansson Victor  2004  TUREBERG  AF6904  25 m  1:15.81   
69  487  Elg Simon  2000  ÅKERSBERGA  AO7500  25 m  1:19.10   
70  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  25 m  1:22.41   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
446  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:54.36   
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  1:57.55   
449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:59.12   
314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  2:02.34   
404  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:03.40   
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:03.65   
349  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:04.58   
403  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:05.60   
468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  2:05.71   
10  396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:06.19   
11  423  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  2:06.34   
12  54  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  2:06.71   
13  75  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  2:07.16   
14  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:07.45   
15  69  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  2:07.67   
16  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  2:08.97   
17  352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:09.04   
18  367  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:09.53   
19  323  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  2:09.95   
20  66  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  2:11.30   
21  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:11.36   
22  424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  2:11.46   
23  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  2:12.79   
24  405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:14.79   
25  440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:14.90   
26  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:15.56   
27  29  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  2:16.36   
28  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  2:17.22   
29  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  2:17.72   
30  467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:19.00   
31  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:19.08   
32  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  2:19.26   
33  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  2:21.81   
34  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  2:24.55   
35  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  2:24.82   
36  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  2:26.19   
37  26  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  2:27.07   
38  327  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  2:28.48   
39  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  2:29.09   
40  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  2:29.46   
41  134  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  2:30.64   
42  484  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  2:31.31   
43  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  2:32.87   
44  307  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  2:33.23   
45  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  2:33.26   
46  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  2:33.61   
47  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  50 m  2:34.01   
48  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  2:34.73   
49  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  2:36.92   
50  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  2:37.00   
51  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  2:37.40   
52  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  2:40.20   
53  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  2:43.95   
54  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  50 m  2:53.48   
55  629  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  2:58.44   
56  358  Berndtsson Ludvig  2005  TÄBY SIM  AR8705  25 m  3:05.70   
57  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  50 m  3:06.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  1:05.23   
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  1:06.98   
366  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:07.08   
382  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:07.39   
399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  1:07.67   
46  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:09.04   
59  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  1:09.77   
70  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  1:09.88   
416  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.12   
10  65  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  1:10.99   
11  457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  1:11.34   
12  316  Häglund Julia  2003  TUREBERG  AI1403  25 m  1:12.38   
13  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  25 m  1:13.29   
14  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  1:13.44   
15  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  1:13.66   
16  369  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  1:15.00   
17  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:15.29   
18  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:15.34   
19  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:15.44   
20  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:15.46   
21  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:15.53   
22  390  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:15.62   
23  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  1:16.82   
24  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  1:17.13   
25  407  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:17.78   
26  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:17.92   
27  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:18.19   
28  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  1:18.22   
29  402  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  50 m  1:18.28   
30  389  Liljeblad Emelie  2002  TÄBY SIM  BM5802  25 m  1:18.62   
31  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:18.71   
32  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  1:19.36   
33  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:19.57   
34  137  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:19.59   
35  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:19.68   
36  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  1:20.24   
37  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:20.67   
38  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:21.03   
39  351  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  1:21.27   
40  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:21.75   
41  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:21.89   
42  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  1:21.99   
43  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:22.03   
44  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:23.92   
45  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:24.86   
46  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:29.86   
47  502  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:30.04   
48  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  1:31.67   
49  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:33.52   
50  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:33.59   
51  504  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:34.42   
52  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:34.52   
53  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  1:35.38   
54  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  1:35.82   
55  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:36.40   
56  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:36.41   
57  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:39.62   
58  490  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  1:40.48   
59  418  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  1:47.24   
60  497  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  1:48.07   
61  508  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  1:48.54   
62  500  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  1:55.35   
63  488  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
411  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:08.65   
311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  1:10.93   
398  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:11.09   
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  1:11.11   
449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:11.23   
404  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:11.84   
471  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:11.92   
323  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  1:12.10   
69  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  1:13.20   
10  350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:14.59   
11  496  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:16.17   
12  322  Ruimeng Li Niclas  2004  TUREBERG  AE0704  25 m  1:17.40   
13  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  1:17.70   
14  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:17.80   
15  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:18.28   
16  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:18.47   
17  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:18.61   
18  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:18.68   
19  468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  1:19.81   
20  26  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:20.86   
21  29  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  1:22.20   
22  443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  1:22.45   
23  393  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:22.51   
24  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  1:22.61   
25  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  1:24.28   
26  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:24.48   
27  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:24.50   
28  467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:24.72   
29  629  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  1:25.56   
30  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:25.98   
31  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:27.17   
32  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  1:27.93   
33  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  1:28.05   
34  25  Novacic Filip  2003  DANDERYD  AQ5703  25 m  1:29.31   
35  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:29.65   
36  327  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  1:30.01   
37  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:30.61   
38  134  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:33.27   
39  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  1:33.79   
40  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:34.73   
41  306  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:36.54   
42  358  Berndtsson Ludvig  2005  TÄBY SIM  AR8705  25 m  1:38.56   
43  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  1:44.43   
44  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:50.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
444  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:33.82   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  2:36.42   
394  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:36.85   
445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:37.18   
482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  2:40.33   
486  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  2:40.97   
61  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  2:42.61   
46  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:43.80   
399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  2:45.91   
10  378  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:46.40   
11  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  2:46.90   
12  55  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  2:48.61   
13  466  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  2:54.73   
14  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:57.38   
15  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  25 m  2:57.38   
16  420  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  2:57.90   
17  407  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  2:58.00   
18  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  2:58.08   
19  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  3:00.20   
20  321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  3:00.94   
21  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  3:02.06   
22  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  3:04.74   
23  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  3:04.86   
24  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  3:05.34   
25  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  3:06.02   
26  489  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  3:06.09   
27  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  3:08.92   
28  135  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  3:09.10   
29  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  3:09.45   
30  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  3:10.21   
31  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  3:10.50   
32  365  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  3:10.55   
33  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  3:10.87   
34  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  3:11.20   
35  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  3:11.81   
36  22  Lindbom Tova  2002  DANDERYD  BV8802  25 m  3:13.55   
37  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  3:14.82   
38  502  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  3:21.51   
39  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  3:22.70   
40  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  3:31.00   
41  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  3:31.61   
42  508  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  3:32.68   
43  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  50 m  3:33.24   
44  504  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  3:35.14   
45  497  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  3:40.82   
46  490  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  3:45.25   
47  500  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  4:37.74   
48  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  50 m     
49  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  50 m     
50  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  50 m     
51  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  50 m     
52  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  50 m     
53  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  50 m     
54  488  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  4:42.71   
453  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  4:48.61   
396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  4:49.35   
446  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  4:55.01   
352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  4:59.75   
350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  5:02.41   
405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  5:02.72   
424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  5:14.26   
311  Eriksson August  2004  TUREBERG  AC3104  25 m  5:16.76   
10  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  5:36.41   
11  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  5:38.89   
12  26  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  50 m     
13  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  50 m     
14  136  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  17:26.22   
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  17:46.25   
63  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  18:21.62   
321  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  20:00.29   
455  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  21:45.62   
79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  22:05.73   
502  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  24:27.95   
474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  50 m     
480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  50 m     
10  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  9:05.39   
486  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  9:20.62   
415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  9:21.20   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  9:25.30   
64  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  9:40.86   
457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  10:15.20   
357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  10:38.52   
45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  10:39.81   
62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  10:41.32   
10  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  10:43.93   
11  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  10:51.32   
12  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  11:01.02   
13  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  11:05.12   
14  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  11:18.90   
15  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  11:37.52   
16  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  11:41.94   
17  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  12:02.31   
18  18  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  25 m  12:02.37   
19  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  12:32.88   
20  22  Lindbom Tova  2002  DANDERYD  BV8802  50 m     
21  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  50 m     
22  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m     
23  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  50 m     
24  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  50 m     
25  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  50 m     
26  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  50 m     
27  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  50 m     
28  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  50 m     
29  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
317  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  2:03.08   
456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:09.63   
352  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:15.25   
54  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  2:25.41   
468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  2:26.18   
460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:28.37   
467  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:36.83   
424  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  2:38.08   
443  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  2:49.10   
10  492  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  2:50.23   
11  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:54.87   
12  423  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m     
13  464  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
447  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  25 m  2:22.63   
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:23.18   
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:24.58   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  2:24.81   
48  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  2:25.51   
46  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:26.47   
394  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:26.67   
310  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  2:27.71   
361  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:29.26   
10  381  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:29.67   
11  482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  2:30.06   
12  61  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  2:30.39   
13  479  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  2:31.03   
14  406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:32.11   
15  366  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:32.75   
16  445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:33.06   
17  59  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  2:34.09   
18  63  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  2:34.59   
19  444  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:34.74   
20  385  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:35.74   
21  64  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  2:36.49   
22  369  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:37.14   
23  415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:37.66   
24  466  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  2:38.18   
25  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  2:38.42   
26  407  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  2:38.69   
27  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  2:40.41   
28  308  Arnö Sara  2004  TUREBERG  AA1208  25 m  2:40.55   
29  70  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  2:40.62   
30  378  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:40.74   
31  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:40.77   
32  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:40.99   
33  390  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:41.34   
34  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  2:41.65   
35  402  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  2:42.12   
36  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  2:42.22   
37  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  2:42.52   
38  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  2:43.83   
39  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:43.86   
40  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  2:43.92   
41  457  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  2:43.92   
42  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  2:45.49   
43  309  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  2:45.63   
44  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  2:45.74   
45  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  2:45.79   
46  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:45.81   
47  351  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  2:46.10   
48  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  2:46.83   
49  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  2:47.04   
50  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:47.48   
51  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  2:47.89   
52  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  2:49.71   
53  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:50.34   
54  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:51.70   
55  137  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  2:53.35   
56  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  2:53.58   
57  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  2:54.46   
58  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:54.54   
59  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  2:55.20   
60  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  2:55.76   
61  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  2:55.90   
62  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  2:56.89   
63  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  2:56.92   
64  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  2:57.45   
65  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  2:59.45   
66  504  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  3:00.96   
67  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  3:01.72   
68  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  3:02.23   
69  494  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  3:03.30   
70  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  3:03.55   
71  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  3:04.64   
72  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  3:06.15   
73  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  3:07.73   
74  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  3:08.62   
75  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  3:08.96   
76  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  3:09.28   
77  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m  3:10.06   
78  319  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  3:10.33   
79  502  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  3:10.74   
80  508  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  3:11.01   
81  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  25 m  3:11.87   
82  320  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  3:11.90   
83  505  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  3:12.13   
84  501  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  3:14.49   
85  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  3:18.45   
86  490  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  3:18.87   
87  488  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  3:21.56   
88  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  3:24.93   
89  418  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  3:25.89   
90  497  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  3:34.86   
91  500  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  3:35.31   
92  140  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  50 m     
93  325  Stjernholm Daniella  2004  TUREBERG  BG7204  50 m     
94  364  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
463  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  4:09.23   
373  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  4:09.41   
449  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  4:10.70   
446  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  4:20.69   
468  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  4:21.14   
396  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  4:21.33   
349  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  4:21.54   
314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  4:26.36   
440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  4:33.31   
10  66  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  4:35.11   
11  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  4:35.74   
12  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  4:40.27   
13  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  4:40.46   
14  414  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  4:44.39   
15  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  4:46.15   
16  492  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  4:49.64   
17  353  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  4:50.35   
18  410  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  4:53.77   
19  469  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  4:57.70   
20  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  4:58.48   
21  393  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  5:03.97   
22  391  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  5:10.01   
23  401  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  5:10.93   
24  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  5:14.96   
25  386  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  5:15.88   
26  484  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  5:18.02   
27  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  5:21.62   
28  56  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  5:21.76   
29  73  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  5:22.77   
30  459  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  5:28.77   
31  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  5:31.46   
32  379  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  5:32.74   
33  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  5:39.41   
34  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  5:45.24   
35  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  25 m  6:24.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
439  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  1:05.26   
324  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  1:06.18   
310  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  1:07.58   
385  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:08.16   
381  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  1:08.62   
390  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:08.69   
399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  1:08.90   
406  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  1:08.95   
65  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  25 m  1:09.77   
10  326  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  1:09.82   
11  416  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.36   
12  479  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:10.40   
13  409  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  1:10.45   
14  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  1:11.83   
15  455  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:12.18   
16  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:12.24   
17  309  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  1:13.16   
18  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:13.16   
19  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:13.61   
20  316  Häglund Julia  2003  TUREBERG  AI1403  25 m  1:13.88   
21  466  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  1:13.88   
22  361  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:14.08   
23  369  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  1:14.11   
24  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:14.26   
25  387  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:14.28   
26  19  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:14.73   
27  365  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:14.79   
28  441  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  1:15.98   
29  412  Sköld Gunnel  2000  TÄBY SIM  BB9600  25 m  1:16.06   
30  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:16.18   
31  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:16.26   
32  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:16.35   
33  142  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:16.88   
34  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:17.07   
35  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:17.42   
36  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:18.15   
37  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:18.16   
38  24  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  25 m  1:18.23   
39  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  1:18.92   
40  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:19.44   
41  140  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:19.48   
42  419  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  1:19.91   
43  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:19.95   
44  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:20.14   
45  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:20.29   
46  483  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  1:20.47   
47  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  1:20.57   
48  320  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  1:20.93   
49  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:21.56   
50  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  1:21.93   
51  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:22.09   
52  488  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  1:22.27   
53  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:22.63   
54  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  1:23.22   
55  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:23.40   
56  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:23.56   
57  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  1:23.72   
58  319  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  1:24.07   
59  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:24.47   
60  357  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:24.57   
61  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  1:24.95   
62  504  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:25.18   
63  363  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  1:25.56   
64  139  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:25.60   
65  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:26.27   
66  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  1:26.76   
67  508  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  1:26.83   
68  474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  1:26.90   
69  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:26.99   
70  138  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:27.23   
71  395  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m  1:27.28   
72  364  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  1:27.45   
73  501  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:27.91   
74  490  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  1:28.03   
75  494  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  1:28.23   
76  18  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  25 m  1:28.57   
77  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  1:29.72   
78  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:30.11   
79  505  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  1:32.08   
80  500  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  1:33.98   
81  313  Gheorghiu Milana  2005  TUREBERG  BC9805  25 m  1:36.43   
82  497  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  1:40.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
411  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:12.51   
350  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:13.76   
314  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  2:15.01   
453  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:15.01   
66  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  2:22.86   
460  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:23.27   
367  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:24.43   
405  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:28.46   
30  Wickström Linus  2003  DANDERYD  AK8303  25 m  2:29.75   
10  440  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:30.02   
11  141  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:30.19   
12  438  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  2:31.98   
13  68  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:35.73   
14  478  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  2:43.73   
15  384  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  2:46.56   
16  80  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:47.70   
17  510  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  2:48.30   
18  356  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  2:49.30   
19  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  2:51.68   
20  374  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  2:52.10   
21  57  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  2:54.12   
22  28  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  2:56.91   
23  456  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:57.94   
24  49  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  3:00.96   
25  376  Haux Oliver  2005  TÄBY SIM  AR4705  25 m  3:24.59   
26  67  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  3:35.47   
27  358  Berndtsson Ludvig  2005  TÄBY SIM  AR8705  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
324  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  58.09   
465  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  59.36   
486  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  59.76   
71  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  1:00.08   
415  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:00.12   
382  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:00.65   
310  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  1:00.67   
355  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  1:00.79   
48  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  1:01.20   
10  481  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:01.34   
11  315  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  1:01.48   
12  455  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:01.73   
13  74  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  1:01.82   
14  380  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:01.96   
15  444  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:02.06   
16  59  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  1:02.27   
17  394  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  1:02.46   
18  402  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  25 m  1:02.96   
19  482  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  1:03.17   
20  387  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:03.40   
21  399  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  25 m  1:03.41   
22  479  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:03.45   
23  65  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  25 m  1:03.55   
24  477  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:03.83   
25  79  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  1:03.85   
26  63  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  1:04.11   
27  62  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  1:04.39   
28  326  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  1:04.42   
29  58  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:04.43   
30  451  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:04.69   
31  445  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  1:04.94   
32  461  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:04.95   
33  506  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:05.15   
34  454  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:05.22   
35  309  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  1:05.30   
36  407  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:05.39   
37  368  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:05.44   
38  64  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  1:05.48   
39  351  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  1:05.57   
40  416  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:05.63   
41  316  Häglund Julia  2003  TUREBERG  AI1403  25 m  1:05.75   
42  442  Bergman Elin  2003  VÄSBY SS  AI8203  25 m  1:05.95   
43  448  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  1:06.08   
44  45  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:06.12   
45  359  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:06.12   
46  53  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:06.51   
47  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:06.56   
48  412  Sköld Gunnel  2000  TÄBY SIM  BB9600  25 m  1:07.36   
49  19  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:07.63   
50  354  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:07.77   
51  408  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:07.79   
52  365  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:07.90   
53  78  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:08.09   
54  24  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  25 m  1:08.27   
55  476  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  1:08.67   
56  142  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:08.87   
57  375  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:08.98   
58  371  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:09.21   
59  52  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:09.34   
60  60  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:09.74   
61  475  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  1:10.00   
62  400  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  1:10.18   
63  421  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:10.43   
64  511  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:10.63   
65  372  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:10.66   
66  360  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  1:10.73   
67  22  Lindbom Tova  2002  DANDERYD  BV8802  25 m  1:10.87   
68  480  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:11.32   
69  362  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:11.55   
70  325  Stjernholm Daniella  2004  TUREBERG  BG7204  25 m  1:11.57   
71  320  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  1:11.70   
72  137  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:11.74   
73  72  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m  1:11.90   
74  319  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  1:11.91   
75  135  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:12.35   
76  392  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  25 m  1:12.66   
77  504  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:12.85   
78  23  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:13.14   
79  18  Bergenstein Fransson Elina  2004  DANDERYD  BJ7604  25 m  1:13.26   
80  388  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:13.51   
81  450  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  1:13.65   
82  139  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:13.86   
83  20  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  1:14.00   
84  422  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m  1:14.63   
85  417  Sundberg Nora  2005  TÄBY SIM  AP4205  25 m  1:14.65   
86  27  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:14.80   
87  508  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  1:14.88   
88  494  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  1:14.96   
89  138  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:15.04   
90  395  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  25 m  1:15.47   
91  413  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:15.65   
92  501  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:15.85   
93  474  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  1:15.96   
94  50  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m  1:16.35   
95  473  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  1:16.62   
96  21  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  1:17.29   
97  490  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  1:17.68   
98  488  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  1:17.70   
99  502  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:18.18   
100  452  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:18.32   
101  364  Emtemo Filippa  2005  TÄBY SIM  BB5605  25 m  1:19.62   
102  505  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  1:19.74   
103  377  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:20.46   
104  503  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:20.96   
105  497  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  1:21.54   
106  418  Svärd Tilda  2005  TÄBY SIM  BB9405  25 m  1:21.76   
107  500  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  1:24.57   
108  313  Gheorghiu Milana  2005  TUREBERG  BC9805  25 m  1:28.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 mars 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner