2018-11-14   13:11:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 - 2018    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:35   
  Arrangör  Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
17  Wilhelm Arvidsson  2005  AC3705  DANDERYD    50m   
401  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TÄBY SIM    50m  3:28.65 
499  Elias Kling  2003  AP7503  ÅKERSBERGA    25m  3:38.33 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
491  Kalle Glassel  2003  AS5303  ÅKERSBERGA    25m  3:23.44 
510  Isak Widstrand  2004  AA1113  ÅKERSBERGA    25m  3:16.77 
629  Hussain Bostani  2000  BA7100  ÅKERSBERGA    25m  3:11.21 
56  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    50m  3:14.91 
391  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    50m  3:20.43 
57  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  3:23.85 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Johan Sundström Curstedt  2002  AT3902  DANDERYD    25m  3:02.40 
443  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    25m  2:59.90 
133  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m  2:55.08 
393  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    25m  2:56.68 
498  David Kjellberg  2003  AA4103  ÅKERSBERGA    25m  3:00.74 
350  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  3:07.90 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
496  Isak Jederström  2002  AD0502  ÅKERSBERGA    25m  2:49.43 
136  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  2:47.61 
626  Hampus Wikner  2002  AD3502  ÅKERSBERGA    25m  2:44.06 
621  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    25m  2:44.46 
356  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  2:48.40 
469  Ragnar Simonsson  2004  AM1904  VÄSBY SS    25m  2:53.88 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
405  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  2:42.96 
311  August Eriksson  2004  AC3104  TUREBERG    25m  2:35.64 
453  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  2:27.62 
507  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  2:35.48 
398  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  2:35.83 
410  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  2:43.69 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  08:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner