Program för UGP 3 2017-2018, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 2
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP 3 - 2018 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (9) |
Beräknad start 16:08 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
629 |
1 |
Hussain Bostani |
2000 |
BA7100 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
|
499 |
2 |
Elias Kling |
2003 |
AP7503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:10.36 |
379 |
3 |
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:59.16 |
386 |
4 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:08.90 |
374 |
5 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:13.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
56 |
1 |
Marcus Hansson |
2005 |
AD7705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:57.58 |
28 |
2 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
2:56.24 |
459 |
3 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:52.15 |
510 |
4 |
Isak Widstrand |
2004 |
AA1113 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:53.13 |
491 |
5 |
Kalle Glassel |
2003 |
AS5303 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:56.66 |
306 |
6 |
Albin Argelius |
2005 |
AN1105 |
TUREBERG |
|
25m |
2:59.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
307 |
1 |
Alexander Arnö |
2005 |
AB5505 |
TUREBERG |
|
25m |
2:47.82 |
478 |
2 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:46.33 |
443 |
3 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.06 |
80 |
4 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:45.06 |
26 |
5 |
Benjamin Poehler |
2005 |
AN7905 |
DANDERYD |
|
25m |
2:47.06 |
469 |
6 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
1 |
David Kjellberg |
2003 |
AA4103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:39.31 |
410 |
2 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:37.75 |
67 |
3 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.61 |
626 |
4 |
Hampus Wikner |
2002 |
AD3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:37.49 |
401 |
5 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
AC4905 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:37.85 |
322 |
6 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
TUREBERG |
|
25m |
2:39.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
2:35.39 |
414 |
2 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.33 |
136 |
3 |
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:32.33 |
496 |
4 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:32.36 |
356 |
5 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.73 |
467 |
6 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:36.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
460 |
1 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:29.86 |
133 |
2 |
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:27.25 |
424 |
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:25.64 |
440 |
4 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:26.85 |
393 |
5 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.92 |
68 |
6 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
403 |
1 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:24.73 |
314 |
2 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
2:23.46 |
404 |
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:20.78 |
449 |
4 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:21.97 |
405 |
5 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:24.46 |
398 |
6 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:24.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
311 |
1 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
25m |
2:20.57 |
349 |
2 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:19.75 |
622 |
3 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:18.96 |
621 |
4 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:19.44 |
352 |
5 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:19.76 |
507 |
6 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:20.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:17.43 |
456 |
2 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:16.31 |
625 |
3 |
Robin Hanson |
2001 |
aa2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:07.79 |
453 |
4 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:16.07 |
463 |
5 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:16.54 |
350 |
6 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.00 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
15:10 |
|