Program för UGP 3 2017-2018, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
0 |
|
Samir Haidari |
2003 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
1:42.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
SKURU IK |
1:33.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Albin Wullt |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:28.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:33.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:36.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Jonathan Fridiland |
2005 |
SK NEPTUN |
1:46.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
0 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
1:28.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
1 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:27.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
1:26.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:26.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
SALTSJÖB |
1:23.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
5 |
|
Love Lundvall |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:24.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
SK NEPTUN |
1:26.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
7 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:26.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
SK NEPTUN |
1:27.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
9 |
|
Simon Hallgren |
2002 |
GUSTAVSBER |
1:28.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
0 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:20.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
1 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:19.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
GUSTAVSBER |
1:19.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
GUSTAVSBER |
1:18.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
4 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
1:17.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:18.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
1:19.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:19.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
8 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
WISBY SS |
1:19.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
9 |
|
Robin Serti |
2001 |
BOTK-RÖNN |
1:21.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
0 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
1:17.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:16.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
2 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
SPIF SF |
1:16.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
SK NEPTUN |
1:15.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Adam Wehtje |
2002 |
LIDINGÖ SK |
1:15.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
6 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
7 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:16.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
8 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:16.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
9 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:17.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
0 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
SALTSJÖB |
1:15.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
GUSTAVSBER |
1:14.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
4 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:12.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
5 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:12.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
1:13.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Jan Salentin |
2004 |
SK NEPTUN |
1:14.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
8 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
SPIF SF |
1:14.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
9 |
|
Shane Falk |
2002 |
TYRESÖ SS |
1:15.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
0 |
|
Anton Höglund |
2004 |
WISBY SS |
1:10.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
1 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
SPIF SF |
1:10.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
1:07.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:07.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
4 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
SÖDERTÖRN |
1:05.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:06.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
6 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
1:07.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
7 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:07.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
8 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
9 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
SS04 |
1:11.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
0 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
1:04.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
1 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
1:04.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
SKK |
1:02.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
1:00.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
4 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
58.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
59.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
6 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
1:02.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
1:03.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
8 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
SALTSJÖB |
1:04.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
9 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
SPIF SF |
1:05.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 15:12:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|