2018-12-18   13:29:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
1 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 78 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 25m 2:08.45
2 175 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 25m 2:08.89
3 49 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 25m 2:09.35
4 239 Wilma Roloff Södertörns Simsällskap 2000 BA7600 25m 2:10.60
5 389 Tina Huslid Södertälje Simsällskap 2000 AF0600 25m 2:10.62
6 87 Linnea Gipperth Saltsjöbadens Idrottsförening 2003 AA6403 25m 2:10.70
7 58 Linnea Gyllberg Simklubben Neptun 2000 AL4800 25m 2:12.17
8 244 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 25m 2:12.35
9 120 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 25m 2:13.14
10 395 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 25m 2:13.34
2003 AZ3203
11 147 Anna Viinapuu Spårvägen Simförening 2000 AH8400 25m 2:15.68
12 176 Elsa Nordström Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AV9401 25m 2:15.82
13 180 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 25m 2:15.84
14 328 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 25m 2:15.96
15 129 Lovisa Malm Spårvägen Simförening 2002 BD4402 25m 2:16.34
16 135 Fanny Odin Spårvägen Simförening 2000 AR7200 25m 2:16.45
17 53 Madicken Eriksson Simklubben Neptun 2003 AX8203 25m 2:16.81
18 229 Maya Lindhe Södertörns Simsällskap 2000 BK3800 50m 2:16.85
19 313 Tova Magnusson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AC5802 25m 2:16.95
20 234 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 25m 2:17.02
2004 AS7804
21 346 Alexandra Lindén Stockholmspolisens IF SF 2001 BG4801 25m 2:17.10
22 390 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 25m 2:17.43
23 263 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 2:17.78
24 379 Zeline Bengtson Södertörns Simsällskap 2003 be8203 25m 2:18.70
25 146 Eliane Westermark Spårvägen Simförening 2003 AX4603 25m 2:18.89
26 160 Amanda Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AH9801 25m 2:19.15
27 150 Klara Alte Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AX1602 25m 2:19.20
28 38 Josefine Torell Lidingö Simklubb 2002 BD0402 25m 2:20.34
29 396 Linnéa Teljstedt Södertälje Simsällskap 2003 AZ6203 25m 2:20.96
30 381 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 25m 2:21.00
2003 bo9803
31 333 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 25m 2:21.27
32 371 Sophie Dellmark Älvsjö AIK Simförening 2001 AO8801 25m 2:21.45
33 332 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 25m 2:21.65
34 230 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap 2003 AW2603 25m 2:21.74
35 111 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 25m 2:21.98
36 148 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening 2003 BI8203 25m 2:22.37
37 108 Johanna Bagelius Spårvägen Simförening 2004 BB4604 25m 2:22.90
38 320 Isabel Nordström Solna Sundbyberg SS 04 25m 2:22.97
2001 BH1801
39 127 Veronica Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC0603 25m 2:23.02
40 138 Elvira Schei Spårvägen Simförening 2003 AZ4603 25m 2:23.03
41 110 Ioana Danes Spårvägen Simförening 2002 AY3802 25m 2:24.35
42 245 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 25m 2:24.45
43 317 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 25m 2:24.97
44 337 Elsa Fogelsjöö Stockholmspolisens IF SF 2003 AX0403 25m 2:25.25
45 323 Naomi Sterling Solna Sundbyberg SS 04 2002 BN1402 25m 2:25.28
46 15 Alva Udell Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
25m 2:25.46
2003 AO4603
47 169 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 25m 2:25.65
48 217 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 25m 2:25.68
2004 BL8404
49 260 Vera Sköld Tyresö Simsällskap 2001 AT2401 25m 2:26.77
50 274 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 2:27.13
51 265 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 2:27.60
52 156 Ella Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 25m 2:27.94
53 83 Mira Burmeister Saltsjöbadens Idrottsförening 2003 AD8803 25m 2:28.00
54 392 Jennifer Mardo Södertälje Simsällskap 2005 AW1405 25m 2:28.90
55 316 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 25m 2:29.17
56 142 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 2:29.19
57 373 Matilda Hägesten Älvsjö AIK Simförening 2000 AF1400 25m 2:29.50
58 235 Alice Persson Södertörns Simsällskap 2003 BP2403 25m 2:30.12
59 13 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 25m 2:31.14
60 170 Sara Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AO0403 25m 2:31.39
61 354 Cornelia Niring Stockholmspolisens IF SF 2002 AY3202 50m 2:31.64
62 200 Vendela Lundqvist Södertälje Simsällskap 2002 BM3602 25m 2:32.33
63 74 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 25m 2:32.68
64 126 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 50m 2:32.75
65 77 Clara Unden Simklubben Neptun 2004 AW6404 25m 2:33.18
66 348 Sofia Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK3404 25m 2:33.70
67 377 Elsa Wennerstrand Älvsjö AIK Simförening 2004 BL1604 25m 2:34.04
68 292 Maja Berngrim Solna Sundbyberg SS 04 25m 2:34.28
2003 BR5403
69 349 Ida Lindström Stockholmspolisens IF SF 2004 BK1404 25m 2:34.57
70 158 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 2:35.61
71 35 Lovisa Klingberg Lidingö Simklubb 2004 BR7604 25m 2:36.68
72 311 Emilia Long Solna Sundbyberg SS 04 2004 AO0204 25m 2:37.00
73 204 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 25m 2:37.04
2004 BO6604
74 282 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 2:37.60
75 201 Evelina Porling Södertälje Simsällskap 2002 BH9202 25m 2:38.36
76 252 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 2:38.46
77 71 Penny Pettersdotter Wenster Simklubben Neptun 2004 BM3404 50m 2:39.09
78 182 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 25m 2:39.29
79 305 Anna Jonsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 BP6602 25m 2:39.66
80 347 Matilda Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK9204 25m 2:41.75
81 86 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 25m 2:41.88
82 358 Iza Ramså Ness Stockholmspolisens IF SF 2003 BG5203 25m 2:42.21
83 114 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 2:42.22
84 45 Evelina Berg Simklubben Neptun 2002 BX0402 25m 2:42.27
85 183 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 25m 2:42.67
86 199 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 25m 2:43.70
87 50 Annie Dovhammar Simklubben Neptun 2003 BV3403 25m 2:43.99
88 375 Olivia Lyrberg Älvsjö AIK Simförening 2005 BF8205 25m 2:44.34
89 92 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 25m 2:45.19
90 329 Julia Zwinkels Solna Sundbyberg SS 04 2004 BM4404 25m 2:46.12
91 64 Jelena Lajsic Simklubben Neptun 25m 2:46.65
2002 BO1802
92 194 Alice Englund Södertälje Simsällskap 2005 AS4205 25m 2:46.70
93 345 Alma Lilljequist Stockholmspolisens IF SF 2004 BV5404 50m 2:46.93
94 203 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 2:47.99
95 368 Nerejda Zakeri Stockholmspolisens IF SF 2005 AZ5405 25m 2:48.45
96 385 Emilia Tshibanda Strängnäs Simklubb 2004 AL2404 25m 2:49.15
97 97 Stella Nelson Skuru Idrottsklubb 2004 BR4204 25m 2:49.28
98 343 Hannah Klamkin Stockholmspolisens IF SF 2005 BA0805 25m 2:49.78
99 98 Frida Nilsson Skuru Idrottsklubb 25m 2:50.09
2004 BP8604
100 66 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 50m 2:50.22
101 401 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 50m 2:50.44 EFT
102 249 Freya Ebert Westerberg Tyresö Simsällskap 25m 2:50.84
2005 BB3805
103 297 Adéla Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2003 BX0203 25m 2:50.98
104 298 Tove Dicander Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI0805 25m 2:51.00
105 115 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 2:51.72
106 262 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 2:51.76
107 167 Klara Högfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AL0205 25m 2:52.19
108 60 Elin Homnér Simklubben Neptun 2003 BT4203 50m 2:54.84
109 84 Ebba Carlsson Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AG9805 25m 2:56.62
110 205 Emilia Teglöf Södertälje Simsällskap 2005 AQ3205 25m 2:57.00
111 10 Felicia Klintemar Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BM6605 50m 3:00.80
112 36 Beata Liljeberg Lidingö Simklubb 2003 BV1803 25m 3:02.48
113 402 Tilda Hägbom Skuru Idrottsklubb 2005 AI5205 50m 3:04.06 EFT
114 54 Caroline Friberg Simklubben Neptun 2004 AW9204 25m 3:07.26
115 133 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 3:18.34
116 4 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m
117 342 Elda Kiasisua Stockholmspolisens IF SF 2004 BS4804 50m
118 246 Tilde Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 50m
2018-03-09 11:30:08 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
2 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 130 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 25m 57.75
2 187 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 25m 58.36
3 123 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 58.89
4 145 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 1:00.00
5 220 Johan Javier Gutierrez Södertörns Simsällskap 2002 AM9502 25m 1:00.05
6 240 Klaudius Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 25m 1:00.37
7 168 Fredrik Jacobsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AK8701 25m 1:00.48
8 233 Elliot Nyström Södertörns Simsällskap 2002 AD6902 25m 1:01.02
9 327 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2001 AK8901 25m 1:01.20
10 318 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 25m 1:01.62
11 9 Daniel Karlsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2001 AL0901 25m 1:01.72
12 391 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 25m 1:01.77
13 113 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 1:02.85
14 304 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 25m 1:03.09
15 387 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 25m 1:03.32
16 359 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 25m 1:03.83
17 266 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 1:04.35
18 132 Herman Nilsson Spårvägen Simförening 2002 AH7702 25m 1:04.63
19 88 Arvid Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AM1902 25m 1:04.78
20 283 Mattias Kvist Ösmo Simsällskap 25m 1:04.99
2003 AB5503
21 119 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 1:05.40
22 140 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 1:06.37
23 41 Albin Eriksson Luleå Simsällskap 2003 AF3503 25m 1:06.86
24 393 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 25m 1:06.94
25 350 David MacLeod Stockholmspolisens IF SF 2001 BA1701 25m 1:07.04
26 344 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 1:07.70
27 226 Gustav Jonsson Södertörns Simsällskap 2002 AG6502 25m 1:07.89
28 131 David Neuhardt Spårvägen Simförening 25m 1:07.92
2003 AU6103
29 261 Niklas Steinholtz Tyresö Simsällskap 2000 AK4100 25m 1:08.11
30 236 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 25m 1:08.37
31 374 Nicolas Jernberg Älvsjö AIK Simförening 25m 1:08.67
2001 AU4301
32 104 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 1:08.90
33 139 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 25m 1:09.16
34 255 Tim Lundwall Tyresö Simsällskap 2001 AP7301 25m 1:09.20
35 294 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 25m 1:10.51
36 372 Pijus Guvenius Älvsjö AIK Simförening 2003 AO0303 25m 1:10.68
37 122 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 25m 1:10.78
38 219 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 1:11.01
39 336 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 25m 1:11.12
2003 AL0103
40 107 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 1:11.24
41 248 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 1:11.95
42 206 Johan Thormé Rova Södertälje Simsällskap 2004 AK7504 25m 1:12.00
43 68 Malte Norberg Simklubben Neptun 2003 AI7903 25m 1:12.79
44 121 David Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 1:13.16
45 338 Emil Frisendahl Stockholmspolisens IF SF 2003 AV8303 25m 1:13.47
46 339 Daniel Gnalin Stockholmspolisens IF SF 2003 AR7303 25m 1:13.78
47 352 Aryan Munshi Stockholmspolisens IF SF 2002 AZ0102 25m 1:14.27
48 69 Karl Palmqvist Simklubben Neptun 2002 AZ6102 25m 1:14.48
49 225 Edvin Jonsson Södertörns Simsällskap 2004 AD1504 25m 1:14.50
50 267 Anton Höglund Wisby Simsällskap 25m 1:14.82
2004 AG7704
51 293 Simon Brouzell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AX3103 25m 1:15.01
52 278 Michael Andrée Ösmo Simsällskap 2004 AX7904 25m 1:15.03
53 284 Zain Mardeni Ösmo Simsällskap 2001 AY0501 25m 1:15.04
54 174 Otto Lundberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AM8103 25m 1:15.38
55 394 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 25m 1:15.70
2002 AJ7102
56 275 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 1:16.01
57 22 Simon Hallgren Gustavsbergs Simsällskap 2002 AU7902 25m 1:16.37
58 268 Oliver Höglund Wisby Simsällskap 2003 AC8103 25m 1:16.66
59 2 Juan Esbjörnsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AQ6902 50m 1:16.93
60 340 Jakob Gnalin Stockholmspolisens IF SF 2003 AR8303 25m 1:17.02
61 270 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 1:17.21
62 14 Robin Serti Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2001 AS4501 25m 1:17.66
63 141 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 1:17.70
64 28 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 25m 1:17.87
65 128 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 1:18.02
66 89 Axel Hallenborg Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AO5504 25m 1:18.32
67 163 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 1:18.49
68 61 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m 1:19.02
69 12 Mattias Moreno Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AX5302 25m 1:19.44
70 137 Wilmer Räni Spårvägen Simförening 2005 AM0705 25m 1:19.48
71 196 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 25m 1:19.73
72 117 Adam Hansson Dylén Spårvägen Simförening 2003 AP6103 25m 1:20.21
73 228 Victor Lindbom Södertörns Simsällskap 2004 AI6704 25m 1:22.08
74 24 Arvid Nilsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG2703 25m 1:22.64
75 330 Sami Alzghoul Stockholmspolisens IF SF 2004 AD3904 25m 1:22.90
76 70 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 25m 1:25.57
77 277 Hannes Vigström Wisby Simsällskap 2004 AT3304 25m 1:25.84
78 5 Samir Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2003 AW9703 50m 1:25.89
79 161 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 1:27.49
80 259 Max Ringbom Tyresö Simsällskap 2005 AJ9705 25m 1:28.32
81 221 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 50m 1:28.85
82 76 Stavros Theodosiadis Simklubben Neptun 2002 AY7502 50m 1:28.99
83 243 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 50m 1:31.60
84 93 Manfred Bränström Skuru Idrottsklubb 2005 AI6705 25m 1:33.07
85 62 Jonathan Hörberg Simklubben Neptun 2004 AT0304 50m 1:34.11
86 202 Rafael Pyötsiä Södertälje Simsällskap 2003 AL2103 25m 1:35.19
87 118 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 25m 1:35.53
2005 AJ3105
88 85 Gustav Dahlberg Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AQ4502 25m 1:43.97
89 151 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 2:16.06
2018-03-09 11:30:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
3 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 186 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 25m 1:09.72
2 78 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 25m 1:11.29
2001 BW1801
3 341 Lea Granert Stockholmspolisens IF SF 2001 BQ1401 25m 1:12.11
4 40 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 25m 1:14.83
5 120 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 25m 1:14.85
6 390 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 25m 1:14.90
7 238 Emma Roloff Södertörns Simsällskap 2002 AT6402 25m 1:17.04
8 157 Hilma Brunnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 BI0603 25m 1:17.12
9 180 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 25m 1:17.25
10 306 Sofia Karls Solna Sundbyberg SS 04 2002 AH7202 25m 1:17.42
11 247 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 25m 1:18.32
12 148 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening 2003 BI8203 25m 1:18.41
13 234 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 1:18.62
14 124 Maja Karlsson Karlström Spårvägen Simförening 2002 BF6602 25m 1:18.64
15 211 Alva Barrios Södertörns Simsällskap 2005 AG4405 25m 1:20.27
16 143 Sara Torstensson Spårvägen Simförening 2004 AW3604 25m 1:20.28
17 135 Fanny Odin Spårvägen Simförening 2000 AR7200 25m 1:21.22
18 223 Veronika Hiram Södertörns Simsällskap 2004 AK7204 25m 1:21.49
19 210 Rebecka Axelmalm Södertörns Simsällskap 2003 BG7603 25m 1:21.60
20 110 Ioana Danes Spårvägen Simförening 25m 1:21.62
2002 AY3802
21 360 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF 2003 AM5303 25m 1:21.85
22 142 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 1:21.98
23 149 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 25m 1:22.70
24 138 Elvira Schei Spårvägen Simförening 2003 AZ4603 25m 1:22.79
25 395 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 25m 1:23.28
2003 AZ3203
26 392 Jennifer Mardo Södertälje Simsällskap 2005 AW1405 25m 1:23.83
27 370 Stella Brinne Roos Älvsjö AIK Simförening 2004 BG0204 25m 1:24.37
28 333 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 25m 1:24.62
29 311 Emilia Long Solna Sundbyberg SS 04 2004 AO0204 25m 1:24.84
30 365 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 25m 1:25.85
31 182 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 25m 1:25.99
32 380 Thea Birgoth Södertörns Simsällskap 2004 bv8404 25m 1:26.00
33 276 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 1:26.10
34 74 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 50m 1:26.33
35 165 Rebecca Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AB5203 25m 1:26.70
36 57 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 25m 1:27.29
37 262 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 1:27.47
38 366 Emma Thur Stockholmspolisens IF SF 2004 AR1804 25m 1:27.51
39 377 Elsa Wennerstrand Älvsjö AIK Simförening 2004 BL1604 25m 1:27.54
40 383 Gabriella Ehn Södertörns Simsällskap 2003 be5403 25m 1:28.00
41 150 Klara Alte Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AX1602 25m 1:28.00
42 172 Maya Levin Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AN3204 25m 1:28.04
43 83 Mira Burmeister Saltsjöbadens Idrottsförening 2003 AD8803 25m 1:28.17
44 337 Elsa Fogelsjöö Stockholmspolisens IF SF 2003 AX0403 25m 1:28.38
45 305 Anna Jonsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 BP6602 25m 1:28.65
46 273 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 1:28.95
47 328 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 25m 1:28.99
48 200 Vendela Lundqvist Södertälje Simsällskap 2002 BM3602 25m 1:28.99
49 52 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 1:29.30
50 159 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:29.37
2002 AH2202
51 265 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 1:30.24
52 282 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 1:30.48
53 235 Alice Persson Södertörns Simsällskap 2003 BP2403 25m 1:30.71
54 183 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 25m 1:30.72
55 358 Iza Ramså Ness Stockholmspolisens IF SF 2003 BG5203 25m 1:30.89
56 316 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 2005 AY4805 25m 1:31.02
57 314 Andrea Mitrovic Solna Sundbyberg SS 04 25m 1:32.04
2002 BC7802
58 8 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 25m 1:32.13
59 373 Matilda Hägesten Älvsjö AIK Simförening 2000 AF1400 50m 1:32.46
60 15 Alva Udell Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2003 AO4603 50m 1:32.56
61 133 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 1:32.56
62 114 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 1:33.30
63 71 Penny Pettersdotter Wenster Simklubben Neptun 2004 BM3404 25m 1:33.31
64 100 Isabelle Persson Skuru Idrottsklubb 2004 AC7604 25m 1:33.91
65 63 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 1:34.03
66 201 Evelina Porling Södertälje Simsällskap 2002 BH9202 25m 1:34.14
67 292 Maja Berngrim Solna Sundbyberg SS 04 25m 1:34.68
2003 BR5403
68 194 Alice Englund Södertälje Simsällskap 2005 AS4205 25m 1:35.34
69 251 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 25m 1:35.48
70 203 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 1:35.61
71 36 Beata Liljeberg Lidingö Simklubb 2003 BV1803 25m 1:35.80
72 347 Matilda Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK9204 25m 1:36.27
73 286 Tyra Marsten Ösmo Simsällskap 2004 AE9404 25m 1:36.67
74 199 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 25m 1:36.96
75 60 Elin Homnér Simklubben Neptun 25m 1:37.51
2003 BT4203
76 249 Freya Ebert Westerberg Tyresö Simsällskap 2005 BB3805 25m 1:37.86
77 263 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 1:38.04
78 54 Caroline Friberg Simklubben Neptun 50m 1:38.22
2004 AW9204
79 401 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 50m 1:38.65 EFT
80 111 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 25m 1:39.16
81 214 Felicia Camacho Södertörns Simsällskap 2004 BL9404 25m 1:39.27
82 35 Lovisa Klingberg Lidingö Simklubb 2004 BR7604 25m 1:39.47
83 48 Clara Bohman Simklubben Neptun 2001 BT9601 25m 1:39.64
84 192 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 25m 1:40.03
85 375 Olivia Lyrberg Älvsjö AIK Simförening 2005 BF8205 25m 1:40.50
86 51 Ebba Eneroth Simklubben Neptun 25m 1:40.75
2003 BW2403
87 158 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 1:40.93
88 84 Ebba Carlsson Saltsjöbadens Idrottsförening 2005 AG9805 25m 1:40.99
89 97 Stella Nelson Skuru Idrottsklubb 2004 BR4204 25m 1:42.56
90 92 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 25m 1:42.59
91 285 Elsa Marsten Ösmo Simsällskap 25m 1:43.03
2002 AJ2602
92 368 Nerejda Zakeri Stockholmspolisens IF SF 2005 AZ5405 25m 1:43.33
93 402 Tilda Hägbom Skuru Idrottsklubb 2005 AI5205 50m 1:43.94 EFT
94 385 Emilia Tshibanda Strängnäs Simklubb 2004 AL2404 25m 1:45.00
95 246 Tilde Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 25m 1:46.22
96 91 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 25m 1:46.27
97 326 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 25m 1:46.36
98 115 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 1:48.59
99 351 Andrea Markowicz LIndén Stockholmspolisens IF SF 25m 1:50.55
2004 BS7804
100 271 Linnea Mellqvist Wisby Simsällskap 2004 BV2604 25m 1:51.80
101 384 Emma Danielsson Nacka HI 2002 AT4202 25m 1:53.10
102 21 Johanna Espeland Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:54.97
2005 BN4205
103 46 Alexandra Berggren Simklubben Neptun 2002 BY5402 50m 1:56.67
104 269 Vendela Isaksson Wisby Simsällskap 2004 BY3804 50m
2018-03-09 11:30:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 240 Klaudius Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 25m 2:25.41
2 131 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:25.92
3 215 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 25m 2:26.03
4 231 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 25m 2:26.95
5 145 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:30.87
6 218 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 25m 2:32.67
7 391 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 25m 2:34.44
8 185 Sebastian Tufvesson Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:35.13
2000 AJ5100
9 104 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 2:35.78
10 2 Juan Esbjörnsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
25m 2:37.72
2002 AQ6902
11 302 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 25m 2:38.56
12 362 Alexandr Sidorov Stockholmspolisens IF SF 2002 AN5702 25m 2:39.37
13 322 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 25m 2:39.49
14 241 Malte Söderberg Södertörns Simsällskap 2004 AL1904 25m 2:40.35
15 361 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 25m 2:42.96
2003 AT0703
16 72 Alex Rappoccio Simklubben Neptun 2002 AY3502 25m 2:44.46
17 270 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:45.45
18 309 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 2:46.32
19 372 Pijus Guvenius Älvsjö AIK Simförening 2003 AO0303 25m 2:47.13
20 279 Liam Björklund Ösmo Simsällskap 2003 AB6503 25m 2:49.15
21 344 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 25m 2:51.10
22 272 Walter Pettersson Wisby Simsällskap 2003 AT3503 25m 2:51.49
23 355 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 2:51.61
24 219 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 2:54.71
25 141 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:57.51
26 393 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 50m 2:57.57
2003 AF0503
27 296 Tim Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2003 AI5503 25m 2:58.48
28 275 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 3:00.13
29 105 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 3:00.17
30 294 Isac Böschen Solna Sundbyberg SS 04 2002 AF3102 25m 3:01.34
31 19 Samuel Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2002 AO2702 25m 3:05.32
32 67 Isak Monka Simklubben Neptun 2003 AY8903 25m 3:09.82
33 132 Herman Nilsson Spårvägen Simförening 2002 AH7702 25m 3:13.14
34 18 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 25m 3:17.67
2004 AV6104
35 202 Rafael Pyötsiä Södertälje Simsällskap 2003 AL2103 25m 3:18.71
36 394 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 2002 AJ7102 25m 3:21.04
37 250 William Edenberg Tyresö Simsällskap 25m 3:23.12
2003 AZ1103
38 93 Manfred Bränström Skuru Idrottsklubb 2005 AI6705 25m 3:28.85
39 278 Michael Andrée Ösmo Simsällskap 2004 AX7904 25m 3:30.96
40 62 Jonathan Hörberg Simklubben Neptun 2004 AT0304 50m 3:34.44
41 26 Calle Samuelsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AJ4503 50m 3:34.51
42 151 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 3:35.47
43 34 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 25m 3:38.54
44 27 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 3:41.40
45 403 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 50m 3:50.76 EFT
46 193 Adrian Cabanne Södertälje Simsällskap 2004 AY6504 50m
47 321 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT6905 50m
48 287 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 50m
49 137 Wilmer Räni Spårvägen Simförening 2005 AM0705 50m
50 5 Samir Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m
2003 AW9703
51 128 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 50m
52 295 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 50m
2005 AA8505
2018-03-09 11:30:28 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
5 400m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 216 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 25m 5:05.76
2 175 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 25m 5:20.60
3 87 Linnea Gipperth Saltsjöbadens Idrottsförening 2003 AA6403 25m 5:23.91
4 129 Lovisa Malm Spårvägen Simförening 2002 BD4402 25m 5:26.43
5 148 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening 2003 BI8203 25m 5:28.46
6 212 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 5:32.46
7 378 Jenny Virtanen Södertörns Simsällskap 2002 BS0202 25m 5:40.23
8 159 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 25m 5:42.32
9 396 Linnéa Teljstedt Södertälje Simsällskap 2003 AZ6203 25m 5:45.84
10 169 Elsa Kärvestedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG9605 25m 5:46.92
11 52 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 5:47.16
12 40 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 5:49.56
13 245 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 25m 5:57.45
14 63 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 6:08.33
15 273 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 6:09.36
16 99 Lovisa Niska Söderqvist Skuru Idrottsklubb 2004 AX2804 50m 6:18.81
17 66 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 25m 6:21.32
18 356 Nicole Papachristou Stockholmspolisens IF SF 2003 AW4203 50m 6:24.02
19 192 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 25m 6:48.30
20 149 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 7:07.07
2005 AS6805
21 247 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m
22 332 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m
23 349 Ida Lindström Stockholmspolisens IF SF 2004 BK1404 50m
2018-03-09 11:30:28 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
6 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 164 Isak Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AA5901 25m 17:45.27
2 231 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 50m 18:34.19
2003 AV9703
3 140 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 19:57.10
4 117 Adam Hansson Dylén Spårvägen Simförening 2003 AP6103 25m 20:40.44
5 107 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 21:50.52
6 161 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 24:17.41
7 68 Malte Norberg Simklubben Neptun 50m
2003 AI7903
8 162 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 50m
9 188 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
50m
2005 AE3505
10 6 Marcus Hedlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AT1902 50m
2018-03-09 11:30:28 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport
Document
Startlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
7 800m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 29 Elias Hysing Helsingborgs Simsällskap 2000 AR1500 25m 8:55.56
2 123 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 8:57.19
3 304 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 25m 9:16.45
4 113 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 9:25.35
5 266 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 9:35.72
6 309 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 9:56.90
7 122 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 25m 10:03.72
8 272 Walter Pettersson Wisby Simsällskap 25m 10:12.95
2003 AT3503
9 102 Aron Alexanderson Spårvägen Simförening 2003 AT0103 25m 10:13.95
10 73 Jan Salentin Simklubben Neptun 2004 AT2104 50m 10:14.70
11 28 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 25m 10:17.57
12 18 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 25m 11:22.55
13 191 Emil Berg Södertälje Simsällskap 2003 AK4903 25m 11:56.66
14 166 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 25m 13:52.95
15 26 Calle Samuelsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AJ4503 50m
16 218 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m
17 17 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 50m
18 109 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m
19 155 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 50m
2018-03-09 11:30:28 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport