2018-11-18   03:38:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Document
Heatlista
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:41
Anm tid
Start ca:
0 50m
1 50m
2 50m
46 3 Alexandra Berggren 2002 SK NEPTUN 1:56.67 50m
384 4 Emma Danielsson 2002 NACKA HIF 1:53.10 25m
21 5 Johanna Espeland 2005 GUSTAVSBER 1:54.97 25m
269 6 Vendela Isaksson 2004 WISBY SS 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
115 0 Jennifer Geaney 2005 SPÅRVÄGEN 1:48.59 25m
385 1 Emilia Tshibanda 2004 STRÄNGNÄS 1:45.00 25m
368 2 Nerejda Zakeri 2005 SPIF SF 1:43.33 25m
84 3 Ebba Carlsson 2005 SALTSJÖB 1:40.99 25m
51 4 Ebba Eneroth 2003 SK NEPTUN 1:40.75 25m
158 5 Amanda Bäck 2005 SKK 1:40.93 25m
97 6 Stella Nelson 2004 SKURU IK 1:42.56 25m
402 7 Tilda Hägbom 2005 SKURU IK 1:43.94 50m
326 8 Alice Velden 2005 SS04 1:46.36 25m
271 9 Linnea Mellqvist 2004 WISBY SS 1:51.80 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
192 0 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 1:40.03 25m
35 1 Lovisa Klingberg 2004 LIDINGÖ SK 1:39.47 25m
401 2 Johanna Granhällen 2002 SPÅRVÄGEN 1:38.65 50m
249 3 Freya Ebert Westerberg 2005 TYRESÖ SS 1:37.86 25m
36 4 Beata Liljeberg 2003 LIDINGÖ SK 1:35.80 25m
347 5 Matilda Lindqvist 2004 SPIF SF 1:36.27 25m
263 6 Ella Törnqvist 2003 TYRESÖ SS 1:38.04 25m
111 7 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 1:39.16 25m
48 8 Clara Bohman 2001 SK NEPTUN 1:39.64 25m
375 9 Olivia Lyrberg 2005 ÄLVSJÖ SF 1:40.50 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:48
Anm tid
Start ca:
251 0 Alva Jacobsson 2005 TYRESÖ SS 1:35.48 25m
201 1 Evelina Porling 2002 SÖDERTÄLJE 1:34.14 25m
100 2 Isabelle Persson 2004 SKURU IK 1:33.91 25m
15 3 Alva Udell 2003 BOTK-RÖNN 1:32.56 50m
8 4 Julia Kantoluoto 2005 BOTK-RÖNN 1:32.13 25m
373 5 Matilda Hägesten 2000 ÄLVSJÖ SF 1:32.46 50m
114 6 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 1:33.30 25m
63 7 Else Jomaa 2004 SK NEPTUN 1:34.03 25m
194 8 Alice Englund 2005 SÖDERTÄLJE 1:35.34 25m
203 9 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 1:35.61 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
316 0 Emma Montelius 2005 SS04 1:31.02 25m
183 1 Klara Svenheim 2005 SKK 1:30.72 25m
282 2 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 1:30.48 25m
52 3 Lilly Eriksson 2004 SK NEPTUN 1:29.30 25m
273 4 Mia Samuelsson 2005 WISBY SS 1:28.95 25m
328 5 Sofia Voigt 2003 SS04 1:28.99 25m
159 6 Klara Eklöf 2002 SKK 1:29.37 25m
235 7 Alice Persson 2003 SÖDERTÖRN 1:30.71 25m
358 8 Iza Ramså Ness 2003 SPIF SF 1:30.89 25m
314 9 Andrea Mitrovic 2002 SS04 1:32.04 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
83 0 Mira Burmeister 2003 SALTSJÖB 1:28.17 25m
150 1 Klara Alte 2002 SKK 1:28.00 25m
377 2 Elsa Wennerstrand 2004 ÄLVSJÖ SF 1:27.54 25m
262 3 Alicia Söderlind 2005 TYRESÖ SS 1:27.47 25m
165 4 Rebecca Gustafsson 2003 SKK 1:26.70 25m
57 5 Elin Grähs 2004 SK NEPTUN 1:27.29 25m
366 6 Emma Thur 2004 SPIF SF 1:27.51 25m
383 7 Gabriella Ehn 2003 SÖDERTÖRN 1:28.00 25m
172 8 Maya Levin 2004 SKK 1:28.04 25m
337 9 Elsa Fogelsjöö 2003 SPIF SF 1:28.38 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:54
276 0 Hedda Sköld 2002 WISBY SS 1:26.10 25m
182 1 Emelie Sveding 2005 SKK 1:25.99 25m
311 2 Emilia Long 2004 SS04 1:24.84 25m
370 3 Stella Brinne Roos 2004 ÄLVSJÖ SF 1:24.37 25m
395 4 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 1:23.28 25m
392 5 Jennifer Mardo 2005 SÖDERTÄLJE 1:23.83 25m
333 6 Maria Bang 2003 SPIF SF 1:24.62 25m
365 7 Emelie Söderström 2003 SPIF SF 1:25.85 25m
380 8 Thea Birgoth 2004 SÖDERTÖRN 1:26.00 25m
74 9 Elisa Sundberg 2005 SK NEPTUN 1:26.33 50m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
142 0 Alma Thunberg 2005 SPÅRVÄGEN 1:21.98 25m
110 1 Ioana Danes 2002 SPÅRVÄGEN 1:21.62 25m
223 2 Veronika Hiram 2004 SÖDERTÖRN 1:21.49 25m
143 3 Sara Torstensson 2004 SPÅRVÄGEN 1:20.28 25m
148 4 Emilia Wullrich 2003 SPÅRVÄGEN 1:18.41 25m
124 5 Maja Karlsson Karlström 2002 SPÅRVÄGEN 1:18.64 25m
135 6 Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN 1:21.22 25m
210 7 Rebecka Axelmalm 2003 SÖDERTÖRN 1:21.60 25m
360 8 Heidi Saluveer 2003 SPIF SF 1:21.85 25m
149 9 Lina Ahlström 2005 SKK 1:22.70 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:58
306 0 Sofia Karls 2002 SS04 1:17.42 25m
157 1 Hilma Brunnberg 2003 SKK 1:17.12 25m
390 2 Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE 1:14.90 25m
40 3 Cecilia Viberg 2003 LIDINGÖ SK 1:14.83 25m
78 4 Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN 1:11.29 25m
341 5 Lea Granert 2001 SPIF SF 1:12.11 25m
120 6 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 1:14.85 25m
238 7 Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN 1:17.04 25m
180 8 Nora Segerström 2002 SKK 1:17.25 25m
247 9 Sofia Björkman 2002 TYRESÖ SS 1:18.32 25m
2018-03-10 08:19:30 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner