2019-10-18   16:49:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 10, 100m Butterfly Women
SWE Juniors
WR: Sarah Sjöström (1993) SWE 55.48 2016-08-07
ER: Sarah Sjöström (1993) SWE 55.48 2016-08-07
WJ: Penny Oleksiak (2000) CAN 56.46 2016-08-07
EJ: 56.06
NR: Sarah Sjöström (1993) SWE 55.48 2016-08-07
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07
SJ: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27
Kvaltider: EM 59.80 YOG 59.89 EJM 1:01.29/1:02.00
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:44
952 0 Cornelia Johansson 2003 ÖSA 1:06.04 50m
490 1 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 1:05.95 50m
732 2 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 1:05.75 50m
414 3 Alicia Lundblad 2001 HS 1:04.08 50m
914 4 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 1:02.30 50m
761 5 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 1:03.08 50m
649 6 Hanna Bergman 2001 POSEIDON 1:04.55 50m
505 7 Linnéa Persson 2002 KK KARPEN 1:05.75 50m
542 8 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 1:06.02 50m
808 9 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 1:06.40 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 2 (13) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:46
1003 0 Camilla Rimmereide 2000 ULLENSAKER 1:06.56 50m
339 1 Laura Benková 2000 SLOVAKIA 1:06.29 50m
552 2 Sofia Henell 1997 LASS 1:05.72 50m
1057 3 Maria Ferreira Moura 2004 Portugal 1:05.48 50m
258 4 Katinka Rossebø 1999 OSLO IL 1:05.18 50m
263 5 Tanja Kylliäinen 1993 FINLAND 1:05.35 50m
1011 6 Susann Pleym Olsen 1997 BERGEN 1:05.48 50m
407 7 Rebecca Hesslevik 2000 HS 1:05.78 50m
270 8 Julia Bruneau 1999 FINLAND 1:06.47 50m
746 9 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 1:06.98 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 3 (13) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:48
788 0 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 1:05.01 50m
355 1 Zora Ripková 2002 SLOVAKIA 1:04.57 50m
419 2 Julia Stenhård 2000 HS 1:04.31 50m
279 3 Jenna Laukkanen 1995 FINLAND 1:04.14 50m
168 4 Luna Donde Feilberg 2000 HOVEDSTAD 1:03.98 50m
130 5 Annika Bruhn 1992 NECKARSULM 1:04.04 50m
621 6 Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN 1:04.29 50m
90 7 Anna Herbst 2000 STADTWERKE 1:04.53 50m
78 8 Kiira Mauranen 1999 HELSINGFOR 1:04.75 50m
767 9 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 1:05.13 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 4 (13) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:49
239 0 Jenny Marie Halden 2000 GLITRE 1:03.40 50m
120 1 Laura Lahtinen 2003 FINLAND JR 1:02.83 50m
328 2 Hilla Kortetjärvi 1996 ÅBO 1:01.89 50m
280 3 Nea Norismaa 1995 FINLAND 1:01.21 50m
391 4 Sara Junevik 2000 FALUN 58.89 50m
55 5 Claudia Hufnagl 1996 USC GRAZ 1:00.50 50m
216 6 Katarzyna Kolodziej 2000 POLAND 1:01.51 50m
296 7 Nea Rinne 1995 CETUS 1:02.12 50m
278 8 Tessa Nurminen 1994 FINLAND 1:03.13 50m
327 9 Ida Konkka 2000 ÅBO 1:03.93 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 5 (13) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:51
757 0 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 1:03.30 50m
382 1 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 1:02.74 50m
16 2 Amrita Robertson 1998 LOUGHBOROU 1:01.64 50m
200 3 Emilie Løvberg 1995 BÆRUM 1:00.70 50m
67 4 Kimberly Buys 1989 VLAAMSE ZF 57.91 50m
4 5 Jessica Steiger 1992 GLADBECK 1:00.09 50m
262 6 Kaisla Kollanus 1993 FINLAND 1:01.36 50m
1050 7 Margaret Markvardt 2000 TOP SWIM 1:02.03 50m
945 8 Ida Liljeqvist 1999 ÄNGELHOLM 1:03.12 50m
294 9 Aino Otava 1999 CETUS 1:03.89 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 6 (13) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:52
126 0 Anniina Kallio 2002 FINLAND JR 1:03.26 50m
317 1 Laura Mäki 1997 RAISION 1:02.72 50m
211 2 Anna Dowgiert 1990 POLAND 1:01.52 50m
99 3 Aksana Dziamidava 1993 BELARUS 1:00.61 50m
799 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 55.53 50m
946 5 Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM 59.95 50m
354 6 Tamara Potocká 2002 SLOVAKIA 1:01.36 50m
449 7 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 1:01.89 50m
69 8 Lotte Goris 2000 VLAAMSE ZF 1:02.91 50m
1054 9 Mariana Pacheco Cunha 2004 Portugal 1:03.79 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 7 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:25
986 0 Lea Granert 2001 SPIF SF 1:10.33 50m
736 1 Nathalie Pettersson 2002 SUNDSVALL 1:10.04 50m
839 2 Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM 1:09.57 50m
687 3 Felicia Heintz 2004 SKURU IK 1:20.74 50m
375 4 Linn Thid 2003 ELFSBORG 1:14.29 50m
434 5 Josefine Iwarson 2003 JÄRFÄLLA S 1:16.17 50m
903 6 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 1:23.34 50m
492 7 Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD 1:09.96 50m
919 8 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 1:10.16 50m
686 9 Sofia Stålnacke 2001 SJÖBO SS 1:10.42 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 8 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:27
Entry time
Pool
Start:
940 0 Ebba Hellzén 2003 ÄNGELHOLM 1:14.12 50m
497 1 Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD 1:13.25 50m
980 2 Alicia Sjögren 2005 TRELLEBORG 1:13.22 50m
872 3 Jennifer Jingmark 2003 VÄRNAMO SS 1:12.63 50m
536 4 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 1:12.26 50m
439 5 Rebecca Policastro 2003 JÄRFÄLLA S 1:12.36 50m
749 6 Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN 1:12.74 50m
772 7 Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE 1:13.25 50m
998 8 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 1:13.39 50m
568 9 Isabel Smideberg 2004 SK LÖDDE 1:14.13 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 9 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:29
931 0 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 1:11.16 50m
376 1 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 1:11.03 50m
962 2 Tova Magnusson 2002 SS04 1:10.55 50m
930 3 Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS 1:10.04 50m
832 4 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 1:09.71 50m
367 5 Astrid Nilsson 2004 SS DELFIN 1:09.97 50m
977 6 Hannah Olsson-Lindhé 2003 TRELLEBORG 1:10.31 50m
843 7 Smilla Malm 2003 TÄBY SIM 1:10.93 50m
531 8 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 1:11.03 50m
958 9 Ebba Hann 2004 SK ÄGIR 1:11.44 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 10 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:30
151 0 Mathilde Maria Thorsen 2004 HELSINGØR 1:09.67 50m
995 1 Sofia Walsh 2002 SPIF SF 1:09.40 50m
553 2 Vera Karlsson 2003 LASS 1:09.34 50m
540 3 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 1:09.05 50m
400 4 Angelina Agrell 2003 HS 1:08.89 50m
845 5 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 1:09.02 50m
567 6 Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE 1:09.25 50m
593 7 Kamelia Gradinarska 2001 MASS 1:09.38 50m
722 8 Elsa Nordström 2001 SKK 1:09.44 50m
685 9 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 1:09.70 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 11 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:32
Entry time
Pool
Start:
973 0 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 1:08.77 50m
291 1 Lyydia Kalenius 2000 CETUS 1:08.52 50m
510 2 Saga Nyborg 2003 KSLS 1:08.45 50m
721 3 Smilla Lönnberg 2001 SKK 1:08.39 50m
178 4 Julie Borsheim Endregaard 2001 MADLA SK 1:08.31 50m
383 5 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 1:08.38 50m
398 6 Ella Laurén 2001 SK HAJEN 1:08.44 50m
592 7 Boiana Gradinarska 2004 MASS 1:08.47 50m
301 8 Aino Mononen 2001 JOENSUUN 1:08.61 50m
956 9 Lina Nederman 2000 ÖSA 1:08.82 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 12 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:33
896 0 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 1:08.27 50m
678 1 Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS 1:08.14 50m
460 2 Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING 1:07.94 50m
656 3 Mary Lagoguez 2001 POSEIDON 1:07.59 50m
628 4 Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN 1:07.49 50m
706 5 Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN 1:07.59 50m
385 6 Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA 1:07.89 50m
809 7 Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA 1:08.13 50m
557 8 Thilde Smedbäck 2004 LASS 1:08.18 50m
698 9 Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS 1:08.30 50m
Event 10, 100m Butterfly Women Heat 13 (13) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:35
699 0 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 1:07.43 50m
308 1 Veera Venäläinen 1995 JOENSUUN 1:07.34 50m
573 2 Johanna Andersson 2002 MKK 1:07.24 50m
1060 3 Catarina Silva Soares 2003 Portugal 1:07.15 50m
197 4 Kristine Bjellvåg Braathen 2000 BÆRUM 1:07.08 50m
979 5 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 1:07.14 50m
692 6 Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS 1:07.21 50m
916 7 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:07.28 50m
987 8 Paola Kylberg 2002 SPIF SF 1:07.37 50m
551 9 Christin Heina 1996 LASS 1:07.45 50m
2018-04-05 20:12:53 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner