2019-08-21   21:06:31
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 17, 1500m Freestyle Men
Final 1 (4)
WR: Sun Yang (1991) CHN 14:31.02 2012-08-03
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) ITA 14:34.04 2016-05-18
WJ: Mack Horton (1996) AUS 14:51.55 2014-04-06
EJ: 14:48.92
NR: Pal Joensen (1990) FAR 14:46.33 2011-07-31
SR: Victor Johansson (1998) 15:05.91 2017-07-29
SJ: Victor Johansson (1998) 15:05.91 2017-07-29
Kvaltider: EM 15:21.68 EJM 15:44.93/16:02.59
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:54
412 0 Gustav Lind 2002 HS 17:44.72 50m
898 1 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 17:40.77 50m
437 2 Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S 17:19.71 50m
861 3 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 17:11.82 50m
429 4 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 17:02.42 50m
728 5 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL 17:02.65 50m
941 6 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM 17:11.95 50m
390 7 Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS 17:22.13 50m
885 8 Victor Halldén 2000 VÄSBY SS 17:36.08 50m
653 9 Anton Jansson 2002 POSEIDON 18:04.47 50m
Event 17, 1500m Freestyle Men Final 2 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:12
727 0 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 16:54.01 50m
365 1 Joel Hambraeus 1998 DANDERYD 16:52.54 50m
176 2 Espen Aikio 2000 MADLA SK 16:47.57 50m
315 3 Elias Kuusisto 1999 RAISION 16:42.66 50m
859 4 Carl Göransson 2000 UPSALA S 16:33.41 50m
891 5 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 16:39.26 50m
630 6 Johan Björklund 1999 NJURUNDA 16:43.22 50m
82 7 Taneli Lantta 2001 SIMMIS WA 16:51.86 50m
688 8 Gabriel Henkel 2001 SKURU IK 16:52.63 50m
886 9 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS 16:58.85 50m
Event 17, 1500m Freestyle Men Final 3 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:30
421 0 Isak Vikström 1999 HS 16:23.68 50m
900 1 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS 16:11.00 50m
1015 2 Sondre Saltnes Urdal 1999 BERGEN 16:05.38 50m
615 3 Mattias Glenesk 1994 SK NEPTUN 15:54.19 50m
179 4 Erik Årsland Gidskehaug 1997 MADLA SK 15:30.82 50m
32 5 Nathan Wells 1998 LOUGHBOROU 15:52.71 50m
236 6 Patrick Toth 2000 LAMBERTSET 15:56.04 50m
614 7 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 16:06.20 50m
454 8 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING 16:13.78 50m
155 9 Baptiste Colomas 2000 CLERMONTOI 16:27.48 50m
2018-04-06 14:07:11 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner