2019-11-13   14:29:53
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 19, 100m Freestyle Men
SWE Juniors
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30
WJ: Kyle Chalmers (1998) AUS 47.58 2016-08-10
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30
EJ: 48.45
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01
Kvaltider: EM 49.50 YOG 50.14 EJM 50.47/51.21
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:56
371 0 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 53.80 50m
423 1 Dante Vollmer 2001 HS 53.67 50m
1043 2 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 52.91 50m
498 3 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD 52.38 50m
432 4 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S 50.71 50m
768 5 Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE 50.77 50m
529 6 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 52.48 50m
905 7 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 53.58 50m
584 8 Elias Persson 2002 MKK 53.79 50m
864 9 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 53.83 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 2 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:57
22 0 James Oxborrow 1998 LOUGHBOROU 51.81 50m
184 1 Truls Wigdel 1999 MADLA SK 51.75 50m
94 2 Viktar Staselovich 1994 BELARUS 51.72 50m
458 3 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING 51.69 50m
215 4 Michal Chudy 1997 POLAND 51.52 50m
910 5 Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS 51.67 50m
104 6 Thomas Verhoeven 1997 AMERSFOORT 51.72 50m
101 7 Hryhory Pekarski 1998 BELARUS 51.75 50m
18 8 Alex Bregazzi 1998 LOUGHBOROU 51.80 50m
123 9 Sergey Kuznetsov 2000 FINLAND JR 51.88 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 3 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:58
141 0 Marius Zobel 1999 MAGDEBURG 51.31 50m
1008 1 Martin Hansen Hammar 1993 BERGEN 51.26 50m
50 2 Kirill Prigoda 1995 RUSSIA 51.16 50m
254 3 Sigurd Holten Bøen 1997 OSLO IL 51.13 50m
210 4 Antoni Kaluzynski 1999 POLAND 50.97 50m
63 5 Dominik Unger 1995 USC GRAZ 51.10 50m
450 6 Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING 51.16 50m
591 7 Robin Andréasson 1988 MASS 51.19 50m
3 8 Raphaël Stacchiotti 1992 LUXEMBURG 51.27 50m
786 9 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN 51.32 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 4 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:00
135 0 Clemens Rapp 1989 NECKARSULM 50.77 50m
72 1 Lorenz Weiremans 1996 VLAAMSE ZF 50.50 50m
403 2 Christoffer Carlsen 1992 HS 49.96 50m
91 3 Yauhen Tsurkin 1990 BELARUS 49.71 50m
70 4 Pieter Timmers 1988 VLAAMSE ZF 48.67 50m
209 5 Bartosz Piszczorowicz 1999 POLAND 49.50 50m
221 6 Karol Ostrowski 1999 POLAND 49.87 50m
272 7 Teemu Vuorela 1994 FINLAND 50.47 50m
35 8 Tom Kingham 1997 LOUGHBOROU 50.60 50m
71 9 Dries Vangoetsenhoven 1997 VLAAMSE ZF 50.93 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 5 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:01
68 0 Sébastien de Meulemeester 1998 VLAAMSE ZF 50.63 50m
159 1 Bernt Marcus Seyffarth 1989 MANDAL SK 50.49 50m
96 2 Viktar Krasochka 1996 BELARUS 49.95 50m
1018 3 Markus Lie 1995 BERGEN 49.65 50m
212 4 Kacper Majchrzak 1992 POLAND 48.38 50m
205 5 Jakub Kraska 2000 POLAND 49.35 50m
704 6 Isak Eliasson 1996 SPÅRVÄGEN 49.85 50m
1061 7 Jakub Ksiazek 1998 POLAND 50.25 50m
42 8 Tim Shuttleworth 1997 LOUGHBOROU 50.59 50m
756 9 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE 50.83 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 6 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:03
462 0 Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING 50.61 50m
1031 1 Povilas Strazdas 1996 LITHUANIA 50.49 50m
34 2 Alex Wray 1998 LOUGHBOROU 49.89 50m
213 3 Konrad Czerniak 1989 POLAND 49.55 50m
1028 4 Sergii Shevtsov 1998 ENERGY STA 48.26 50m
5 5 Christoph Fildebrandt 1989 SSG SAAR 49.30 50m
269 6 Ari-Pekka Liukkonen 1989 FINLAND 49.79 50m
23 7 Sam Irvine 1997 LOUGHBOROU 50.13 50m
204 8 Niksja Stojkovski 1994 BÆRUM 50.52 50m
93 9 Anton Latkin 1994 BELARUS 50.78 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 7 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:08
74 0 Veeti Haikonen 2001 HELSINGFOR 53.64 25m
374 1 Melker Selin 1993 ELFSBORG 49.54 25m
502 2 William Bevréus 2003 KK KARPEN 1:05.67 50m
566 3 Isak Paulsson 2002 SK LÖDDE 1:00.01 50m
663 4 Joel Dahlgren 2002 SK RAN 59.68 50m
729 5 Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL 1:00.01 50m
561 6 Albin Eriksson 2003 LULEÅ SS 1:00.65 50m
44 7 Karl Forsman 1996 SK ÄGIR 1:21.61 50m
148 8 Julius Munk 2000 HELSINGØR 52.40 25m
659 9 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 56.44 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 8 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:10
Entry time
Pool
Start:
861 0 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 59.30 50m
870 1 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 59.26 50m
929 2 Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS 58.91 50m
476 3 Philip Turkowitch 2003 KALMAR SS 58.72 50m
963 4 Leonardo Montes 2002 SS04 58.31 50m
483 5 Marcus Barkrot 2002 KARLSKRONA 58.66 50m
604 6 Alvin Välkki 2004 MASS 58.84 50m
847 7 Lukas Roosmark 2002 TÄBY SIM 59.16 50m
713 8 Herman Nilsson 2002 SPÅRVÄGEN 59.27 50m
516 9 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 59.40 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 9 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:11
563 0 Ji An Wang 2003 LULEÅ SS 57.99 50m
871 1 Lucas Örmon 2003 VELLINGE-N 57.77 50m
1048 2 Mattias Kvist 2003 SÖDERTÖRN 57.49 50m
707 3 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 57.27 50m
724 4 Tor Selander 2002 SKK 56.99 50m
765 5 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 57.01 50m
670 6 Marcus Johnsson 2002 SALA SS 57.46 50m
465 7 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 57.73 50m
689 8 Lukas Malmström 2003 SKURU IK 57.93 50m
854 9 Axel von Goës 2002 TÄBY SIM 58.17 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 10 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:13
569 0 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE 56.73 50m
298 1 Oscar Skjäl 2002 CETUS 56.57 50m
1005 2 Håkon Syrrist 2000 ULLENSAKER 56.42 50m
630 3 Johan Björklund 1999 NJURUNDA 56.24 50m
527 4 Julius Ekstrand 1998 LANDSKRONA 56.22 50m
443 5 Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S 56.23 50m
939 6 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM 56.26 50m
576 7 David Falk 2003 MKK 56.53 50m
743 8 Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM 56.60 50m
1041 9 Rain Rasmus Lookene 2001 MYFITNESS 56.91 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 11 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:14
Entry time
Pool
Start:
288 0 Eetu Isosuo 2000 CETUS 56.13 50m
758 1 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 56.06 50m
326 2 Oskari Hynynen 2001 ÅBO 56.04 50m
1051 3 Erik Asmus 2002 UJUMISE 55.98 50m
484 4 Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA 55.88 50m
418 5 Gustav Persson 2000 HS 55.96 50m
310 6 Alexander Kislitsyn 2001 JYVÄSKYLÄ 56.00 50m
325 7 Santeri Herpola 2003 ÅBO 56.05 50m
798 8 Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN 56.09 50m
290 9 Tuomas Jokinen 2001 CETUS 56.15 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 12 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:16
324 0 Lassi Grönroos 2000 ÅBO 55.70 50m
634 1 John Brolin 2002 NKK 55.66 50m
613 2 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN 55.60 50m
988 3 Mattia Lentini 1988 SPIF SF 55.52 50m
774 4 Christopher Andrén 2000 SÖDERTÖRN 55.45 50m
975 5 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG 55.51 50m
874 6 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 55.56 50m
295 7 Miika Pentti 1997 CETUS 55.61 50m
734 8 Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL 55.70 50m
547 9 Petter Cyrén 1996 LASS 55.74 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 13 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:17
45 0 Thomas A Fardal 1997 EGERSUND 55.42 50m
471 1 Anton Hong 2000 KALMAR SS 55.40 50m
565 2 Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE 55.31 50m
599 3 Martin Persson 1992 MASS 55.24 50m
405 4 Daniel Fischer 2002 HS 55.10 50m
1016 5 Petter Strand Kolaas 1999 BERGEN 55.19 50m
117 6 Elias Herlevi 2000 FINLAND JR 55.27 50m
79 7 Emil Perkkiö 2000 HELSINGFOR 55.38 50m
882 8 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 55.41 50m
727 9 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 55.44 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 14 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:19
679 0 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS 55.02 50m
879 1 Simon Brandt 2000 VÄSBY SS 54.94 50m
978 2 Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG 54.89 50m
420 3 Stefan Varga 2000 HS 54.75 50m
282 4 Oskari Aalto 2002 CETUS 54.72 50m
214 5 Marcin Stolarski 1996 POLAND 54.72 50m
651 6 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON 54.80 50m
753 7 John Aldrin 2001 SÖDERTÄLJE 54.90 50m
948 8 Alexander Trudov 1999 ÄNGELHOLM 54.96 50m
791 9 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 55.07 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 15 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:20
147 0 William Houen 2001 HELSINGØR 54.65 50m
309 1 Danila Dobrzhanskiy 1998 JYVÄSKYLÄ 54.62 50m
532 2 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA 54.50 50m
856 3 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS 54.30 50m
373 4 Samuel Rudqvist 1999 ELFSBORG 54.30 50m
543 5 Malte Lundgren 2002 LIDKÖPING 54.30 50m
741 6 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 54.49 50m
518 7 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 54.61 50m
253 8 Arturs Markovs 2001 LATVIA 54.65 50m
524 9 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA 54.70 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 16 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:22
9 0 Halvor Arne Borgstrøm 1997 RANDABERG 54.28 50m
623 1 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN 54.12 50m
454 2 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING 54.03 50m
534 3 Linus Kahl 2001 LANDSKRONA 53.96 50m
284 4 Eetu Alitalo 1999 CETUS 53.92 50m
83 5 Konrad Fleckenstein 2000 STADTWERKE 53.96 50m
661 6 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 53.99 50m
118 7 Santeri Hölttä 2000 FINLAND JR 54.11 50m
380 8 William Brand 1998 ESKILSTUNA 54.13 50m
1001 9 Mattis Grindalen Svendsen 2000 KONGSTEN 54.29 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 17 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:23
344 0 Matej Dusa 2000 SLOVAKIA 53.81 50m
614 1 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 53.62 50m
189 2 Christian vom Lehn 1992 SG BAYER 53.59 50m
65 3 Marco Reiser 2000 USC GRAZ 53.50 50m
268 4 Niko Mäkelä 1998 FINLAND 53.50 50m
56 5 Alexander Hölbling 2001 KNITTELFEL 53.50 50m
546 6 Tom Andersson 1998 LASS 53.55 50m
185 7 Johannes Skotte Hope 1999 TEAM SÖR 53.60 50m
1015 8 Sondre Saltnes Urdal 1999 BERGEN 53.65 50m
304 9 Veeti Ruohtula 2001 JOENSUUN 53.87 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 18 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:25
1053 0 Tiago Andrade Machado 2002 Portugal 53.46 50m
199 1 Nicholas Lia 2001 BÆRUM 53.29 50m
1009 2 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 BERGEN 53.18 50m
240 3 Daniils Bobrovs 1997 LATVIA 53.15 50m
60 4 Stefan Pilhatsch 2000 USC GRAZ 52.90 50m
538 5 Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA 53.12 50m
451 6 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING 53.17 50m
646 7 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 53.25 50m
494 8 Elias Haglund 1996 KARLSTAD 53.37 50m
305 9 Miika Tolvanen 1996 JOENSUUN 53.49 50m
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 19 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:26
248 0 Artjoms Macehins 2000 LATVIA 52.70 50m
415 1 Alexander Löfqvist 1999 HS 52.57 50m
17 2 Ross Hill 1997 LOUGHBOROU 52.20 50m
823 3 Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS 52.12 50m
953 4 Jonathan Kling 1993 ÖSA 51.92 50m
14 5 Alex Bowen 1995 LOUGHBOROU 52.01 50m
763 6 Daniel Kertes 1999 SÖDERTÄLJE 52.15 50m
346 7 Adam Halas 1998 SLOVAKIA 52.23 50m
207 8 Tomasz Polewka 1994 POLAND 52.57 50m
579 9 Eric Hinderup 1998 MKK 52.78 50m
2018-04-06 20:06:55 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner