2019-10-15   02:10:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 21, 200m Butterfly Men
SWE Juniors
WR: Michael Phelps (1985) USA 1:51.51 2009-07-29
WJ: Kristof Milak (2000) HUN 1:53.79 2017-06-30
ER: Laszlo Cseh (1985) HUN 1:52.70 2008-08-13
EJ: Kristof Milak (2000) HUN 1:53.79 2017-06-30
NR: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04
Kvaltider: EM 1:58.74 YOG 2:01.02 EJM 2:01.66/2:04.85
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:24
409 0 William Kerman 2001 HS 2:14.37 50m
631 1 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 2:12.09 50m
498 2 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD 2:09.53 50m
813 3 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG 2:09.17 50m
410 4 Victor Klingeryd Jalamo 2000 HS 2:08.69 50m
605 5 Tobias Åberg 2000 MASS 2:08.98 50m
466 6 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 2:09.34 50m
828 7 Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM 2:11.29 50m
600 8 Sebastian Petersson 2000 MASS 2:12.99 50m
582 9 Primus Olsson 2000 MKK 2:15.43 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 2 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:27
603 0 Sam Taheri 2000 MASS 2:20.96 50m
806 1 Nicolas Nolén 2000 SK TRITON 2:19.51 50m
984 2 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 2:18.94 50m
306 3 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN 2:18.83 50m
564 4 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE 2:17.34 50m
996 5 Dennis Wilkman 1998 SPIF SF 2:17.69 50m
941 6 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM 2:18.89 50m
827 7 Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM 2:19.34 50m
332 8 Arttu Mäenpää 2003 ÅBO 2:20.14 50m
657 9 Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON 2:21.49 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 3 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:30
681 0 Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS 2:16.46 50m
888 1 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 2:16.00 50m
881 2 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 2:15.53 50m
648 3 Sebastian Bergenzaun 1991 POSEIDON 2:13.41 50m
517 4 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA 2:13.12 50m
228 5 Mats Andersen 2000 LAMBERTSET 2:13.33 50m
659 6 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 2:13.76 50m
997 7 Alfred Åström 1997 SPIF SF 2:15.77 50m
900 8 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS 2:16.26 50m
482 9 Axel Auer 2003 KARLSKRONA 2:16.63 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 4 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:33
762 0 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE 2:10.79 50m
641 1 Hampus Lovinge 1998 NKK 2:08.22 50m
921 2 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 2:06.61 50m
142 3 Kevin Wedel 1994 RHEINHESSE 2:01.16 50m
198 4 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 BÆRUM 1:59.11 50m
402 5 Jesper Björk 1993 HS 2:00.64 50m
154 6 Theo Cacheux 1997 CLERMONTOI 2:05.24 50m
231 7 Ole-Mikal Fløgstad 1997 LAMBERTSET 2:07.22 50m
321 8 Eemil Varho 1997 RAUMAN 2:08.73 50m
744 9 Marcus Kindberg 1993 SK SYDSIM 2:11.96 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 5 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:36
97 0 Yahor Dodaleu 1993 BELARUS 2:10.48 50m
89 1 Sebastian Wenk 2000 STADTWERKE 2:08.00 50m
850 2 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 2:06.46 50m
134 3 Daniel Pinneker 1999 NECKARSULM 2:01.16 50m
519 4 Nils Liess 1996 KUNGSBACKA 1:57.88 50m
110 5 Deividas Margevicus 1995 LITHUANIA 2:00.63 50m
459 6 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING 2:04.17 50m
246 7 Alens Eriks Jaunberzins 2001 LATVIA 2:07.10 50m
1013 8 Sindre Pleym Olsen 2000 BERGEN 2:08.40 50m
893 9 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 2:11.16 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 6 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:38
550 0 Mattias Grynning 1999 LASS 2:10.18 50m
255 1 Adam Fedorcsak 2001 OSLO IL 2:07.90 50m
1 2 Astam Bagandykov 1997 AKTOBE 2:06.30 50m
116 3 Joeri Verlinden 1988 EINDHOVEN 2:01.00 50m
175 4 Bence Biczo 1993 FERENCVARA 1:56.16 50m
21 5 Kevin Wallbank 1996 LOUGHBOROU 2:00.45 50m
1025 6 Kregor Zirk 1999 ENERGY STA 2:03.64 50m
190 7 Lars Illing 1997 SG BAYER 2:06.79 50m
86 8 Derik Rodrigues 2001 STADTWERKE 2:08.24 50m
607 9 Simon Blom 1999 SK NEPTUN 2:10.92 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 7 (9) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:35
0 50m
1 50m
2 50m
705 3 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:26.01 25m
716 4 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 2:15.12 25m
431 5 Rasmus Hanson 2003 JÄRFÄLLA S 2:25.41 25m
992 6 Oliver Rasool 2003 SPIF SF 2:45.78 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 8 (9) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:38
Entry time
Pool
Start:
874 0 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:11.45 25m
444 1 Linus Thörn 2002 JÄRFÄLLA S 2:36.31 50m
898 2 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 2:32.73 50m
938 3 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 2:31.31 50m
660 4 Nils Tired 2003 POSEIDON 2:30.09 50m
594 5 Felix Jedbratt 2003 MASS 2:30.19 50m
966 6 Kalle Voigt 2001 SS04 2:31.86 50m
848 7 Isac Rune 2003 TÄBY SIM 2:35.76 50m
503 8 Niels Kwant 2003 KK KARPEN 2:44.24 50m
576 9 David Falk 2003 MKK 2:14.15 25m
Event 21, 200m Butterfly Men Heat 9 (9) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:41
805 0 Joar Modigh 2001 SK TRITON 2:29.01 50m
885 1 Victor Halldén 2000 VÄSBY SS 2:27.43 50m
643 2 Eric Lundström Silke 2003 NKK 2:24.16 50m
924 3 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 2:23.17 50m
870 4 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 2:22.13 50m
720 5 Fredrik Jacobsson 2001 SKK 2:22.18 50m
671 6 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:23.73 50m
724 7 Tor Selander 2002 SKK 2:26.59 50m
165 8 Robin Tatar 2002 ORCA SC 2:28.08 50m
766 9 Theo Oerther 2003 SÖDERTÄLJE 2:29.90 50m
2018-04-06 20:06:56 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner