2019-08-19   19:29:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 32, 200m Butterfly Women
SWE Juniors
WR: Liu Zige (1989) CHN 2:01.81 2009-10-21
ER: Katinka Hosszu (1989) HUN 2:04.27 2009-07-29
WJ: Suzuka Hasegawa (2000) JPN 2:06.29 2017-04-15
EJ: 2:06.71
NR: Micha Östergaard (1987) DEN 2:07.44 2009-07-29
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31
SJ: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27
Kvaltider: EM 2:12.97 YOG 2:13.36 EJM 2:16.68/2:19.28
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:16
573 0 Johanna Andersson 2002 MKK 2:32.88 50m
732 1 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 2:31.31 50m
952 2 Cornelia Johansson 2003 ÖSA 2:28.65 50m
456 3 Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING 2:22.67 50m
452 4 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 2:20.19 50m
914 5 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 2:20.23 50m
761 6 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 2:23.57 50m
542 7 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 2:28.74 50m
698 8 Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS 2:31.52 50m
919 9 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 2:33.16 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 2 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:19
571 0 Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE 2:48.60 50m
592 1 Boiana Gradinarska 2004 MASS 2:44.66 50m
890 2 Emelie Lindström 2003 VÄSBY SS 2:42.51 50m
832 3 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 2:42.29 50m
477 4 Tea Winblad 2004 KALMAR SS 2:39.07 50m
381 5 Saga Bäckström 2002 ESKILSTUNA 2:40.07 50m
1004 6 Vår Granhaug Rotevatn 2002 ULLENSAKER 2:42.41 50m
685 7 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 2:44.17 50m
862 8 Amanda Viksten 2004 UPSALA S 2:45.88 50m
557 9 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:51.33 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 3 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:23
510 0 Saga Nyborg 2003 KSLS 2:37.52 50m
383 1 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 2:37.15 50m
398 2 Ella Laurén 2001 SK HAJEN 2:34.50 50m
597 3 Sara Nyqvist 2003 MASS 2:33.46 50m
628 4 Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN 2:30.20 50m
892 5 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 2:31.62 50m
809 6 Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA 2:34.20 50m
656 7 Mary Lagoguez 2001 POSEIDON 2:36.14 50m
553 8 Vera Karlsson 2003 LASS 2:37.51 50m
896 9 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 2:38.18 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 4 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:26
492 0 Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD 2:29.49 50m
746 1 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 2:24.97 50m
353 2 Sára Niepelová 2000 SLOVAKIA 2:22.21 50m
328 3 Hilla Kortetjärvi 1996 ÅBO 2:19.38 50m
120 4 Laura Lahtinen 2003 FINLAND JR 2:15.07 50m
195 5 Astrid Julie Halvorsen 2001 SKJETTEN 2:18.90 50m
419 6 Julia Stenhård 2000 HS 2:21.78 50m
78 7 Kiira Mauranen 1999 HELSINGFOR 2:23.28 50m
440 8 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:26.58 50m
927 9 Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS 2:29.80 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 5 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:29
258 0 Katinka Rossebø 1999 OSLO IL 2:28.41 50m
1059 1 Maria Carlota Rebelo 2003 Portugal 2:24.28 50m
1054 2 Mariana Pacheco Cunha 2004 Portugal 2:22.18 50m
946 3 Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM 2:19.05 50m
55 4 Claudia Hufnagl 1996 USC GRAZ 2:10.50 50m
200 5 Emilie Løvberg 1995 BÆRUM 2:16.54 50m
348 6 Sabína Kupcova 2003 SLOVAKIA 2:21.01 50m
1056 7 Joana Ribeiro Martins 2003 Portugal 2:22.90 50m
1044 8 Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA 2:26.29 50m
621 9 Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN 2:29.77 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 6 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:32
265 0 Vilma Ruotsalainen 1996 FINLAND 2:27.27 50m
602 1 Ida Swegmark 2000 MASS 2:24.01 50m
788 2 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:21.80 50m
168 3 Luna Donde Feilberg 2000 HOVEDSTAD 2:18.94 50m
138 4 Franziska Hentke 1989 MAGDEBURG 2:05.39 50m
16 5 Amrita Robertson 1998 LOUGHBOROU 2:16.42 50m
296 6 Nea Rinne 1995 CETUS 2:20.58 50m
757 7 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 2:22.60 50m
441 8 Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S 2:25.13 50m
90 9 Anna Herbst 2000 STADTWERKE 2:29.50 50m
Event 32, 200m Butterfly Women Heat 7 (7) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:18
686 0 Sofia Stålnacke 2001 SJÖBO SS 2:33.17 25m
931 1 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 2:31.41 25m
216 2 Katarzyna Kolodziej 2000 POLAND 2:14.79 25m
749 3 Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN 2:53.34 50m
696 4 Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS 2:51.45 50m
408 5 Alicia Johansson 2003 HS 2:51.93 50m
872 6 Jennifer Jingmark 2003 VÄRNAMO SS 2:54.98 50m
962 7 Tova Magnusson 2002 SS04 2:29.22 25m
608 8 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 2:32.50 25m
717 9 Emilia Wullrich 2003 SPÅRVÄGEN 2:41.31 25m
2018-04-07 20:15:30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner