2019-12-15   12:44:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 34, 800m Freestyle Women
Final 1 (4)
WR: Katie Ledecky (1997) USA 8:04.79 2016-08-12
ER: Rebecca Adlington (1989) GBR 8:14.10 2008-08-16
WJ: Katie Ledecky (1997) USA 8:11.00 2014-06-22
EJ: 8:23.07
NR: Lotte Friis (1988) DEN 8:15.92 2009-08-01
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14
SJ: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29
Kvaltider: EM 8:46.06 YOG 8:47.43 EJM 8:53.18/9:08.06
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:59
695 0 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 9:39.52 50m
447 1 Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING 9:36.76 50m
342 2 Martina Cibulková 2003 SLOVAKIA 9:34.92 50m
916 3 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 9:34.45 50m
586 4 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 9:33.07 50m
935 5 Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA 9:34.40 50m
947 6 Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM 9:34.81 50m
852 7 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM 9:34.98 50m
442 8 Tone Sandsjö 2003 JÄRFÄLLA S 9:39.08 50m
968 9 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 9:39.60 50m
Event 34, 800m Freestyle Women Final 2 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:09
416 0 Emilia Nordén 2003 HS 9:32.29 50m
54 1 Katerina Gkioni 2000 NOVOULIAGM 9:30.11 50m
998 2 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 9:28.00 50m
625 3 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 9:24.83 50m
876 4 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 9:19.69 50m
560 5 Sabina Alman 2003 LULEÅ SS 9:22.89 50m
244 6 Arina Baikova 2000 LATVIA 9:26.80 50m
655 7 Moa Karlsson 2002 POSEIDON 9:29.65 50m
533 8 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 9:30.85 50m
75 9 Helene Hirvonen 2001 HELSINGFOR 9:32.32 50m
Event 34, 800m Freestyle Women Final 3 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:19
1055 0 Franciska Soares Martins 2003 Portugal 9:18.23 50m
884 1 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 9:13.65 50m
202 2 Majken Smith 1997 BÆRUM 9:04.92 50m
169 3 Maria Grandt 1998 HOVEDSTAD 9:02.87 50m
4
173 5 Josefine Strand Nielsen 2000 HOVEDSTAD 9:02.78 50m
88 6 Luisa Roderweis 2000 STADTWERKE 9:04.00 50m
610 7 Christine Ekman 1994 SK NEPTUN 9:05.39 50m
581 8 Josephine Mikkelsen 2002 MKK 9:13.96 50m
849 9 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 9:19.17 50m
2018-04-08 13:31:54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner