2019-08-25   12:18:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
27 200m Individual Medley Men
WR: Ryan Lochte (1984) USA 1:54.00 2011-07-28
ER: Laszlo Cseh (1985) HUN 1:55.18 2009-07-29
WJ: Qin Haiyang (1999) CHN 1:57.06 2017-07-27
EJ: 1:59.50
NR: Simon Sjödin (1986) SWE 1:58.02 2013-07-31
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31
SJ: Petter Fredriksson (1997) 2:01.84 2016-05-17
Kvaltider: EM 2:01.86 YOG 2:03.69 EJM 2:05.07/2:07.03
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 8 Philip Heintz SV Nikar Heidelberg 1991 161594 50m 1:55.76
2 626 Simon Sjödin Simklubben Neptun 50m 2:00.89
1986 AG6786
3 142 Kevin Wedel SG EWR Rheinhessen-Mainz 1994 146712 50m 2:00.99
4 3 Raphaël Stacchiotti Luxemburg 1992 2370 50m 2:01.30
5 352 Richard Nagy Slovakia 1993 SVK1039
0
50m 2:01.78
6 198 Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2000 50m 2:01.78
7 26 James Mcfadzen Loughborough University 1999 436937 50m 2:02.36
8 36 Fraser Minnican Loughborough University 1995 201455 50m 2:02.77
9 206 Marcel Wagrowski Poland 1999 1038057
00008
50m 2:03.23
10 272 Teemu Vuorela Finland 1994 94A789 50m 2:03.24
11 107 Andrius Sidlauskas Lithuania 1997 50m 2:03.25
12 42 Tim Shuttleworth Loughborough University 1997 346779 50m 2:03.43
13 1031 Povilas Strazdas Lithuania 1996 50m 2:04.20
14 372 Adam Paulsson Simklubben Elfsborg 50m 2:04.35
1995 AB4395
15 21 Kevin Wallbank Loughborough University 1996 216259 50m 2:04.68
16 529 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 2:04.92
17 619 William Lulek Simklubben Neptun 1998 AJ6998 50m 2:05.06
18 915 Linus Kanth Västerås Simsällskap 1991 AP5991 50m 2:05.14
19 153 Geoffroy Mathieu Stade Clermontois Swimming 1997 50m 2:05.31
20 141 Marius Zobel SC Magdeburg 1999 242977 50m 2:05.40
21 9 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 50m 2:05.78
22 337 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 50m 2:06.24
1996 96A549
23 19 Craig Munden Loughborough University 1997 559392 50m 2:06.26
24 240 Daniils Bobrovs Latvia 1997 A0153 50m 2:06.79
25 545 Anton Andersson Linköpings Allmänna SS 50m 2:07.40
1993 AC1593
26 186 Ole Marius Rist Jensen SK Team Sør 2001 50m 2:07.46
27 56 Alexander Hölbling Knittelfeld 2001 50m 2:07.50
28 212 Kacper Majchrzak Poland 1992 1001157
00395
50m 2:07.81
29 432 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 2:07.90
30 850 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 2:08.85
31 422 Olle Williamsson Helsingborgs Simsällskap 1998 AH4198 50m 2:08.90
32 236 Patrick Toth Lambertseter Svømmeklubb 50m 2:08.92
2000
33 215 Michal Chudy Poland 1997 1001157
00495
50m 2:08.94
34 346 Adam Halas Slovakia 50m 2:09.21
1998 SVK1168
1
35 420 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 2:09.47
36 812 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 50m 2:09.67
1999 AB8599
37 155 Baptiste Colomas Stade Clermontois Swimming 2000 50m 2:10.29
38 171 Alvi Hjelm Hovedstadens Svømmeklub 1996 9665AG 50m 2:10.36
39 534 Linus Kahl Landskrona Simsällskap 2001 AE1501 50m 2:10.39
40 128 Erik Nurmi Finland Juniors 2001 01A470 50m 2:10.59
41 451 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 50m 2:10.81
42 253 Arturs Markovs Latvia 2001 A0198 50m 2:11.14
43 907 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 AP5798 50m 2:11.80
44 828 Josef Al-Khalili Täby Sim 50m 2:12.13
2000 AE5700
45 921 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 2:12.17
46 498 Johan Rydahl Karlstads Simsällskap 2001 AF4901 50m 2:12.23
47 380 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 2:12.60
48 84 Andreas März SG Stadtwerke München 2002 301258 50m 2:12.84
49 1052 Eduardo Gomes Fernandes Portugal 2002 117625 50m 2:13.11
50 894 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 50m 2:13.15
51 996 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 50m 2:13.17
52 228 Mats Andersen Lambertseter Svømmeklubb 50m 2:13.20
2000
53 874 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:13.35
54 985 Martin Falk Stockholmspolisens IF SF 1999 AC1199 50m 2:13.59
55 466 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 50m 2:13.70
2000 AB2900
56 268 Niko Mäkelä Finland 1998 98A679 50m 2:13.73
57 282 Oskari Aalto Cetus Espoo 2002 02A016 50m 2:13.83
58 572 Anton Andersson Malmö Kappsimningsklubb 1997 AI4997 50m 2:13.85
59 758 Ludwig Hareskog Södertälje Simsällskap 1998 AH5398 50m 2:14.16
60 192 Alex Ahtiainen Ujumise Spordiklubi 2001 50m 2:14.24
61 255 Adam Fedorcsak Oslo Idrettslag 2001 50m 2:14.29
62 532 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 1998 AH0198 50m 2:14.31
63 423 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 50m 2:14.66
2001 AH3501
64 1005 Håkon Syrrist Ullensakersvømmerne 2000 50m 2:14.90
65 256 Andre Gregussen Oslo Idrettslag 2001 50m 2:14.93
66 300 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 50m 2:15.21
67 550 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 50m 2:15.33
68 600 Sebastian Petersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB1500 50m 2:15.45
69 835 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 2:15.64
70 893 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 2:15.72
71 405 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 2:16.20
72 231 Ole-Mikal Fløgstad Lambertseter Svømmeklubb 1997 50m 2:16.41
73 430 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 2:16.42
74 712 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 2:16.63
75 424 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 2:16.78
76 859 Carl Göransson Upsala Simsällskap 50m 2:17.05
2000 AQ8300
77 513 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 2:17.11
78 762 Henry Kerman Södertälje Simsällskap 1997 AI6597 50m 2:17.13
79 1053 Tiago Andrade Machado Portugal 50m 2:17.21
2002 124457
80 975 Axel Lloyd Trelleborg Sim 1999 AE4599 50m 2:17.22
81 1017 Andreas Heimnes Bergensvømmerne 1999 50m 2:17.27
82 569 Nils Wergeland Simklubben Lödde 2002 AE4902 50m 2:17.51
83 89 Sebastian Wenk SG Stadtwerke München 2000 182900 50m 2:17.54
84 651 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 50m 2:17.59
85 409 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 2:17.67
86 147 William Houen Helsingør Svømmeklub 2001 0145AF 50m 2:17.74
87 577 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 50m 2:18.27
2002 AI5902
88 826 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 2:18.83
89 437 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 50m 2:18.96
90 631 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 2:19.34
91 429 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 50m 2:19.44
92 939 Oskar Hanstål Ängelholms Simsällskap 1999 AJ1599 50m 2:19.58
93 479 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 2:19.83
94 535 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 50m 2:20.41
95 283 Jonni Aho Cetus Espoo 1999 99A002 50m 2:20.58
96 576 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 2003 AD3103 50m 2:20.67
97 887 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 2:20.83
98 564 Ian Hangård Simklubben Lödde 50m 2:21.28
2002 AB5302
99 707 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 2:21.56
100 861 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 2:21.69
101 963 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 2:21.91
102 671 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 2:22.37
103 287 Niklas Hatakka Cetus Espoo 2003 03A534 50m 2:22.48
104 482 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 50m 2:22.56
105 827 Jonas Al-Khalili Täby Sim 2002 AI6502 50m 2:22.89
106 1043 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 50m 2:23.08 LAT
2002 AI3102
107 961 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 2:23.28
108 716 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 2:23.32
109 389 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 2:23.60
110 715 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 2:24.05
111 176 Espen Aikio Madla Svømmeklubb 2000 50m 2:24.10
112 997 Alfred Åström Stockholmspolisens IF SF 1997 AP0197 50m 2:24.39
113 870 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 2:24.42
114 647 Viktor Henrysson Oskarshamns Simsällskap 2003 AE5303 50m 2:24.61
115 1020 Markus Arm MyFitness 2001 50m 2:24.69
116 670 Marcus Johnsson Sala Simsällskap 2002 AN2502 50m 2:24.84
117 888 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 50m 2:25.01
2002 AQ1702
118 847 Lukas Roosmark Täby Sim 2002 AI1702 50m 2:26.17
119 465 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 2:26.59
120 575 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 2:26.67
121 929 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 2:27.41
122 506 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 2:27.74
123 938 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 2:28.79
124 949 Hugo Vaide Ängelholms Simsällskap 2003 AD8903 50m 2:28.88
125 855 Erik Åstrand Täby Sim 50m 2:29.01
2003 AO2903
126 899 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 2:29.33
127 991 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 2:29.40
128 891 Martin Melinder Väsby Simsällskap 50m 2:29.54
2001 AG1301
129 848 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 2:29.57
130 1006 Leevi Lehti Porin Uimaseura 2000 00A000 50m 2:29.69
131 1048 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 2003 50m 2:30.14
132 967 Vilmer Jansson Hallsberg Kumla Simklubb 2000 AI2100 50m 2:30.18
133 943 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 2:30.24
134 332 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 50m 2:30.46
135 923 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 50m 2:30.89
136 705 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 2:31.47
137 992 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 50m 2:31.47
138 860 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 2:31.79
139 438 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:32.21
140 766 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 2:32.59
141 525 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 50m 2:33.02
2001 AD0501
142 964 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 2:33.32
143 729 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 50m 2:33.37
144 936 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 50m 2:33.53
145 994 Alexandr Sidorov Stockholmspolisens IF SF 2002 AN5702 50m 2:33.65
146 480 Philip Löfbom Karlskoga Simförening 2003 AC0903 50m 2:33.75
147 363 Juan Esbjörnsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AQ6902 50m 2:34.41
148 604 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 50m 2:35.86
149 641 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 25m 2:08.59
150 165 Robin Tatar Orca Swim Club 2002 25m 2:16.13
151 660 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 50m 2:34.87 RES
152 755 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 50m 2:36.02 RES
2018-04-07 20:16:45 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner