2019-11-18   01:00:32
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
31 50m Breaststroke Men
WR: Adam Peaty (1994) GBR 25.95 2017-07-25
ER: Adam Peaty (1994) GBR 25.95 2017-07-25
WJ: Nicolo Martinenghi (1999) ITA 26.97 2017-04-04
EJ: Nicolo Martinenghi (1999) ITA 26.97 2017-04-04
NR: Johannes Skagius (1995) SWE 27.02 2017-07-25
SR: Johannes Skagius (1995) 27.02 2017-07-25
SJ: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30
Kvaltider: EM 27.95
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 50 Kirill Prigoda Russia 1995 50m 26.85
2 92 Ilya Shymanovich Belarus 50m 26.90
1994
3 737 Johannes Skagius Sundsvalls Simsällskap 1995 AH8595 50m 27.02
4 111 Giedrius Titenis Lithuania 1989 50m 27.24
5 61 Nicola Obrovac SC Medvescak Zagreb 1998 50m 27.40
6 137 Fabian Schwingenschlögl Neckarsulmer Sport-Union 1991 144974 50m 27.62
7 214 Marcin Stolarski Poland 1996 1001157
00443
50m 27.63
8 189 Christian vom Lehn SG Bayer 1992 50m 27.64
9 341 Marek Botík Slovakia 1991 SVK1021
9
50m 27.65
10 266 Andrei Tuomola Finland 1989 89A037 50m 27.70
11 107 Andrius Sidlauskas Lithuania 1997 50m 27.77
12 229 Jørgen Scheie Bråthen Lambertseter Svømmeklubb 1995 50m 27.80
13 62 Erik Steinhagen SG Neukölln Berlin 1989 50m 27.90
14 237 Max Ziemann SG EWR Rheinhessen-Mainz 50m 28.02
1994 151414
15 274 William Wihanto Finland 1994 94A747 50m 28.02
16 159 Bernt Marcus Seyffarth Mandal Svømmeklubb 1989 50m 28.07
17 47 Mikhail Dorinov Russia 1995 50m 28.17
18 333 Ossi Oksa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1988 88A200 50m 28.33
19 411 Erik Kähr Helsingborgs Simsällskap 50m 28.34
1995 BC7595
20 520 Erik Persson Kungsbacka Simsällskap 1994 AB6794 50m 28.36
21 66 Niklas Hedegaard Farum Svømmeklub 1990 9053AB 50m 28.40
22 46 Rustam Gadirov Russia 1997 50m 28.48
23 64 Likith Selvaraj Prema Swimming India 1998 50m 28.50
24 223 Bartlomiej Roguski Poland 1993 1001147
00091
50m 28.54
25 347 Tomas Klobucnik Slovakia 1990 SVK1023
7
50m 28.56
26 1009 Christoffer Tofte Haarsaker Bergensvømmerne 1993 50m 28.61 LAT
27 340 Jozef Beno Slovakia 1999 SVK1194
2
50m 28.73
28 240 Daniils Bobrovs Latvia 1997 A0153 50m 28.81
29 763 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 50m 28.82
30 624 Patric Ridell Simklubben Neptun 50m 28.85
1993 AJ7393
31 43 Ed Baxter Loughborough University 1998 285357 50m 28.93
32 105 Wietse Waninge ZPC Amersfoort 1998 1998000
23
50m 28.94
33 343 Marián Dragun Slovakia 1990 SVK1022
7
50m 28.96
34 45 Thomas A Fardal Egersund Stupeklubb 1997 50m 29.02
35 254 Sigurd Holten Bøen Oslo Idrettslag 1997 50m 29.21
36 337 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 50m 29.22
37 252 Didzis Rudavs Latvia 2001 A0697 50m 29.24
38 345 Dávid Gajdos Slovakia 2000 SVK1484
8
50m 29.29
39 260 Bengt Vang Oslo Idrettslag 1999 50m 29.39
40 113 André Klippenberg Grindheim Hamar IL 2000 50m 29.39
41 418 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 50m 29.42
2000 AJ4500
42 546 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 29.47
43 527 Julius Ekstrand Landskrona Simsällskap 1998 AJ9798 50m 29.48
44 850 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 29.59
45 1008 Martin Hansen Hammar Bergensvømmerne 1993 50m 29.61
46 521 Jeremy Peter Kungsbacka Simsällskap 1988 AQ5988 50m 29.72
47 370 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 29.74
48 305 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 50m 29.75
49 541 Teodor Widerberg Simklubben Laxen 50m 29.77
1998 AG0398
50 937 Victor Wågström Åkersberga Simsällskap 1994 AY0394 50m 29.79
51 238 Alexander Kopland Borsheim Glitre SK 1999 50m 29.85
52 881 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 29.86
53 191 Tiit Matvejev Ujumise Spordiklubi 1999 50m 29.88
54 547 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 50m 29.91
55 1019 Nikolai Sørebø Bergensvømmerne 2001 50m 29.94
56 883 Andreas Fürst Väsby Simsällskap 1990 AE1990 50m 29.96
57 368 Elias Hyvönen Simklubben Elfsborg 2000 AA7700 50m 29.97
58 894 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 50m 29.97
59 816 Christoffer Andersson Tyresö Simsällskap 1994 AM3594 50m 30.19
60 424 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 50m 30.24
1999 AH9599
61 646 William Myrlander Nässjö SLS 1997 AA1197 50m 30.28
62 295 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 30.38
63 443 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 50m 30.40
64 248 Artjoms Macehins Latvia 2000 A0051 50m 30.51
65 944 Erik Juliusson Ängelholms Simsällskap 1998 AQ2798 50m 30.51
66 893 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 30.52
67 609 Johan Dahlgren Simklubben Neptun 1986 AB4986 50m 30.54
68 128 Erik Nurmi Finland Juniors 50m 30.55
2001 01A470
69 758 Ludwig Hareskog Södertälje Simsällskap 1998 AH5398 50m 30.56
70 290 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 50m 30.56
71 518 Oskar Johansson Kungsbacka Simsällskap 1993 AY7593 50m 30.62
72 303 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 50m 30.74
73 787 Pontus Jonsson Södertörns Simsällskap 2000 AM5300 50m 30.82
74 1014 Ådne Viken Refseth Bergensvømmerne 1997 50m 30.87
75 199 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 50m 30.93
76 323 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A761 50m 30.95
77 284 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 50m 30.96
78 458 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 50m 30.99
79 495 August Mathisen Karlstads Simsällskap 2001 AF5901 50m 31.03
80 906 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap 2001 AG5301 50m 31.04
81 466 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 31.09
82 1010 Sander Hallaråker Bergensvømmerne 1999 50m 31.13
83 798 Klaudius Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 31.17
84 532 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 50m 31.18
1998 AH0198
85 404 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 31.23
86 1012 Omar Omarsson Bergensvømmerne 2000 50m 31.25
87 874 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 31.37
88 902 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 31.37
89 905 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 31.44
90 311 Atte Lindholm Swimming Jyväskylä 2001 01A874 50m 31.46
91 1017 Andreas Heimnes Bergensvømmerne 1999 50m 31.46
92 115 Eivind Aalstaad Laakso Hamar IL 50m 31.46
1999
93 803 Erik Boos Simklubben Triton 1999 AD1399 50m 31.48
94 762 Henry Kerman Södertälje Simsällskap 1997 AI6597 50m 31.48
95 487 Elias Kromnow Karlskrona Simsällskap 1999 AL5799 50m 31.49
96 514 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 31.51
97 516 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 31.54 LAT
98 300 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 50m 31.56
99 826 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 31.61
100 730 Jonathan Hiltonsson Sundsvalls Simsällskap 2000 AH1300 50m 31.65
101 114 Nickolai Fredheim Hamar IL 2000 50m 31.72
102 961 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 31.73
103 775 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 50m 31.78
1998 AE5998
104 513 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 31.78
105 662 Richard Berg Simklubben Ran 1998 AH5598 50m 31.82
106 612 Simon Frank Simklubben Neptun 1990 AS2590 50m 31.87
107 971 Oskar Robertsson Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 31.90
108 588 Elias Persson Simsällskapet Mora 2002 AA7502 50m 31.91
109 636 Axel Eriksson Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AM5598 50m 31.92
110 819 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 31.98
111 790 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 50m 32.10
112 166 Johannes Kundla Orca Swim Club 2001 50m 32.19
113 461 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 50m 32.25
114 975 Axel Lloyd Trelleborg Sim 1999 AE4599 50m 32.27
115 469 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 50m 32.31
116 575 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 50m 32.33
2001 AO6701
117 577 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 32.34
118 970 Oskar Gustafson Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 32.36
119 605 Tobias Åberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB2500 50m 32.38
120 769 Sebastian Soume Södertälje Simsällskap 2001 AE2901 50m 32.39
121 535 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 50m 32.42
2000 AG8500
122 324 Lassi Grönroos Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A219 50m 32.64
123 479 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 50m 32.66
2000 AG5700
124 629 Felix Balkerud Njurunda Simsällskap 2001 AH1301 50m 32.68
125 523 Filip Cederholm Landskrona Simsällskap 2003 AI0303 50m 32.77
126 994 Alexandr Sidorov Stockholmspolisens IF SF 50m 32.80
2002 AN5702
127 887 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 32.91
128 868 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 50m 32.99
129 929 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 33.08
130 587 Edvin Persson Simsällskapet Mora 1999 AI9399 50m 33.08
131 344 Matej Dusa Slovakia 2000 SVK1243
0
50m 33.08
132 765 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 33.08
133 569 Nils Wergeland Simklubben Lödde 2002 AE4902 50m 33.17
134 873 Robin Pettersson Värnamo Simsällskap 2000 AD2500 50m 33.21
135 715 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 33.21
136 963 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 50m 33.22
2002 AN2902
137 1042 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 33.33 LAT
138 865 Erik Josefson Varberg Sim 2000 AG2500 50m 33.42
139 362 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 33.49
140 689 Lukas Malmström Skuru Idrottsklubb 2003 AF5303 50m 33.51
141 702 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 33.54
142 690 Lukas Åkerblom Skuru Idrottsklubb 2002 AO2302 50m 33.64
143 156 Mons Eirik Bjerkan Mandal Svømmeklubb 2001 50m 33.82
144 967 Vilmer Jansson Hallsberg Kumla Simklubb 50m 33.85
2000 AI2100
145 964 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 33.93
146 502 William Bevréus Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA5703 50m 34.02
147 844 Axel Nordén Täby Sim 2001 AO3301 50m 34.17
148 993 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 34.27
149 1006 Leevi Lehti Porin Uimaseura 2000 00A000 50m 34.33
150 496 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 50m 34.37
151 388 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 34.49
152 899 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 34.49
153 491 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 50m 34.53
154 668 Jonathan Douib Sala Simsällskap 2000 AS8100 50m 34.60
155 974 Daniel Lindkvist Trelleborg Sim 50m 34.74
2000 AO2900
156 851 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 34.77
157 363 Juan Esbjörnsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AQ6902 50m 34.77
158 386 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m 34.79
159 566 Isak Paulsson Simklubben Lödde 2002 AG1502 50m 35.07
160 923 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 50m 35.16
2004 AC6704
161 978 Mattias Rydqvist Trelleborg Sim 2000 AB7500 50m 35.66
162 856 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 50m 35.77
163 888 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 36.35
164 926 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 50m 36.67
165 438 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 36.77
166 503 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 50m 39.34
167 44 Karl Forsman Simklubben Ägir 1996 AY9396 50m 43.14
168 984 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 25m 31.19
1998 AB9798
169 471 Anton Hong Kalmar Simsällskap 2000 AI8900 25m 31.20
170 712 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 25m 31.42
171 474 Carl Lingström Kalmar Simsällskap 2002 AN7902 25m 31.46
172 936 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 25m 31.99
173 861 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 33.14
174 755 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 25m 35.04
2018-04-07 20:16:48 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner