2019-11-23   03:57:24
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 27, 200m Individual Medley Men
SWE Juniors
WR: Ryan Lochte (1984) USA 1:54.00 2011-07-28
ER: Laszlo Cseh (1985) HUN 1:55.18 2009-07-29
WJ: Qin Haiyang (1999) CHN 1:57.06 2017-07-27
EJ: 1:59.50
NR: Simon Sjödin (1986) SWE 1:58.02 2013-07-31
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31
SJ: Petter Fredriksson (1997) 2:01.84 2016-05-17
Kvaltider: EM 2:01.86 YOG 2:03.69 EJM 2:05.07/2:07.03
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:30
423 0 Dante Vollmer 2001 HS 2:14.66 50m
874 1 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:13.35 50m
828 2 Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM 2:12.13 50m
420 3 Stefan Varga 2000 HS 2:09.47 50m
529 4 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 2:04.92 50m
432 5 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S 2:07.90 50m
534 6 Linus Kahl 2001 LANDSKRONA 2:10.39 50m
498 7 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD 2:12.23 50m
466 8 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 2:13.70 50m
600 9 Sebastian Petersson 2000 MASS 2:15.45 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 2 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:32
282 0 Oskari Aalto 2002 CETUS 2:13.83 50m
985 1 Martin Falk 1999 SPIF SF 2:13.59 50m
996 2 Dennis Wilkman 1998 SPIF SF 2:13.17 50m
1052 3 Eduardo Gomes Fernandes 2002 Portugal 2:13.11 50m
380 4 William Brand 1998 ESKILSTUNA 2:12.60 50m
84 5 Andreas März 2002 STADTWERKE 2:12.84 50m
894 6 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 2:13.15 50m
228 7 Mats Andersen 2000 LAMBERTSET 2:13.20 50m
268 8 Niko Mäkelä 1998 FINLAND 2:13.73 50m
572 9 Anton Andersson 1997 MKK 2:13.85 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 3 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:35
907 0 Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS 2:11.80 50m
451 1 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING 2:10.81 50m
171 2 Alvi Hjelm 1996 HOVEDSTAD 2:10.36 50m
812 3 Hugo Eriksson 1999 TUREBERG 2:09.67 50m
215 4 Michal Chudy 1997 POLAND 2:08.94 50m
346 5 Adam Halas 1998 SLOVAKIA 2:09.21 50m
155 6 Baptiste Colomas 2000 CLERMONTOI 2:10.29 50m
128 7 Erik Nurmi 2001 FINLAND JR 2:10.59 50m
253 8 Arturs Markovs 2001 LATVIA 2:11.14 50m
921 9 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 2:12.17 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 4 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:38
212 0 Kacper Majchrzak 1992 POLAND 2:07.81 50m
337 1 Kalle Pyykkönen 1996 TAMPERE 2:06.24 50m
21 2 Kevin Wallbank 1996 LOUGHBOROU 2:04.68 50m
206 3 Marcel Wagrowski 1999 POLAND 2:03.23 50m
142 4 Kevin Wedel 1994 RHEINHESSE 2:00.99 50m
198 5 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 BÆRUM 2:01.78 50m
42 6 Tim Shuttleworth 1997 LOUGHBOROU 2:03.43 50m
153 7 Geoffroy Mathieu 1997 CLERMONTOI 2:05.31 50m
545 8 Anton Andersson 1993 LASS 2:07.40 50m
236 9 Patrick Toth 2000 LAMBERTSET 2:08.92 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 5 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:41
56 0 Alexander Hölbling 2001 KNITTELFEL 2:07.50 50m
9 1 Halvor Arne Borgstrøm 1997 RANDABERG 2:05.78 50m
372 2 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 2:04.35 50m
36 3 Fraser Minnican 1995 LOUGHBOROU 2:02.77 50m
626 4 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 2:00.89 50m
352 5 Richard Nagy 1993 SLOVAKIA 2:01.78 50m
107 6 Andrius Sidlauskas 1997 LITHUANIA 2:03.25 50m
915 7 Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 2:05.14 50m
240 8 Daniils Bobrovs 1997 LATVIA 2:06.79 50m
422 9 Olle Williamsson 1998 HS 2:08.90 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 6 (15) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:43
186 0 Ole Marius Rist Jensen 2001 TEAM SÖR 2:07.46 50m
141 1 Marius Zobel 1999 MAGDEBURG 2:05.40 50m
1031 2 Povilas Strazdas 1996 LITHUANIA 2:04.20 50m
26 3 James Mcfadzen 1999 LOUGHBOROU 2:02.36 50m
8 4 Philip Heintz 1991 SV NIKAR 1:55.76 50m
3 5 Raphaël Stacchiotti 1992 LUXEMBURG 2:01.30 50m
272 6 Teemu Vuorela 1994 FINLAND 2:03.24 50m
619 7 William Lulek 1998 SK NEPTUN 2:05.06 50m
19 8 Craig Munden 1997 LOUGHBOROU 2:06.26 50m
850 9 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 2:08.85 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 7 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:35
641 0 Hampus Lovinge 1998 NKK 2:08.59 25m
363 1 Juan Esbjörnsson 2002 BOTK-RÖNN 2:34.41 50m
994 2 Alexandr Sidorov 2002 SPIF SF 2:33.65 50m
729 3 Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL 2:33.37 50m
525 4 Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA 2:33.02 50m
964 5 Douglas Reuterskiöld 2002 SS04 2:33.32 50m
936 6 Emil Tikkanen 2002 ÅKERSBERGA 2:33.53 50m
480 7 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 2:33.75 50m
604 8 Alvin Välkki 2004 MASS 2:35.86 50m
165 9 Robin Tatar 2002 ORCA SC 2:16.13 25m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 8 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
10:38
Entry time
Pool
Start:
438 0 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 2:32.21 50m
992 1 Oliver Rasool 2003 SPIF SF 2:31.47 50m
923 2 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:30.89 50m
943 3 Wilmer Ingvarsson 2003 ÄNGELHOLM 2:30.24 50m
1048 4 Mattias Kvist 2003 SÖDERTÖRN 2:30.14 50m
967 5 Vilmer Jansson 2000 HK SIM 2:30.18 50m
332 6 Arttu Mäenpää 2003 ÅBO 2:30.46 50m
705 7 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:31.47 50m
860 8 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 2:31.79 50m
766 9 Theo Oerther 2003 SÖDERTÄLJE 2:32.59 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 9 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:42
848 0 Isac Rune 2003 TÄBY SIM 2:29.57 50m
991 1 Gustav Niring 2004 SPIF SF 2:29.40 50m
855 2 Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM 2:29.01 50m
938 3 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 2:28.79 50m
929 4 Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS 2:27.41 50m
506 5 Simon Persson 2003 KK KARPEN 2:27.74 50m
949 6 Hugo Vaide 2003 ÄNGELHOLM 2:28.88 50m
899 7 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 2:29.33 50m
891 8 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 2:29.54 50m
1006 9 Leevi Lehti 2000 PUS 2:29.69 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 10 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:45
465 0 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 2:26.59 50m
888 1 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 2:25.01 50m
1020 2 Markus Arm 2001 MYFITNESS 2:24.69 50m
870 3 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 2:24.42 50m
176 4 Espen Aikio 2000 MADLA SK 2:24.10 50m
997 5 Alfred Åström 1997 SPIF SF 2:24.39 50m
647 6 Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN 2:24.61 50m
670 7 Marcus Johnsson 2002 SALA SS 2:24.84 50m
847 8 Lukas Roosmark 2002 TÄBY SIM 2:26.17 50m
575 9 Gustav Englund 2001 MKK 2:26.67 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 11 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
10:48
Entry time
Pool
Start:
389 0 Axel Witt 2000 ESKILSTUNA 2:23.60 50m
961 1 Johan Hennert 2001 SS04 2:23.28 50m
827 2 Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM 2:22.89 50m
287 3 Niklas Hatakka 2003 CETUS 2:22.48 50m
963 4 Leonardo Montes 2002 SS04 2:21.91 50m
671 5 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:22.37 50m
482 6 Axel Auer 2003 KARLSKRONA 2:22.56 50m
1043 7 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 2:23.08 50m
716 8 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 2:23.32 50m
715 9 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 2:24.05 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 12 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:51
707 0 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 2:21.56 50m
887 1 William Lernå 2002 VÄSBY SS 2:20.83 50m
283 2 Jonni Aho 1999 CETUS 2:20.58 50m
479 3 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 2:19.83 50m
429 4 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 2:19.44 50m
939 5 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM 2:19.58 50m
535 6 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 2:20.41 50m
576 7 David Falk 2003 MKK 2:20.67 50m
564 8 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE 2:21.28 50m
861 9 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 2:21.69 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 13 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:54
437 0 Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S 2:18.96 50m
577 1 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 2:18.27 50m
409 2 William Kerman 2001 HS 2:17.67 50m
89 3 Sebastian Wenk 2000 STADTWERKE 2:17.54 50m
1017 4 Andreas Heimnes 1999 BERGEN 2:17.27 50m
569 5 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE 2:17.51 50m
651 6 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON 2:17.59 50m
147 7 William Houen 2001 HELSINGØR 2:17.74 50m
826 8 Isak Alin 1999 TÄBY SIM 2:18.83 50m
631 9 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 2:19.34 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 14 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:56
1053 0 Tiago Andrade Machado 2002 Portugal 2:17.21 50m
513 1 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 2:17.11 50m
424 2 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 2:16.78 50m
430 3 Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S 2:16.42 50m
405 4 Daniel Fischer 2002 HS 2:16.20 50m
231 5 Ole-Mikal Fløgstad 1997 LAMBERTSET 2:16.41 50m
712 6 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:16.63 50m
859 7 Carl Göransson 2000 UPSALA S 2:17.05 50m
762 8 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE 2:17.13 50m
975 9 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG 2:17.22 50m
Event 27, 200m Individual Medley Men Heat 15 (15) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:59
835 0 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 2:15.64 50m
300 1 Roope Eiserbeck 1999 JOENSUUN 2:15.21 50m
1005 2 Håkon Syrrist 2000 ULLENSAKER 2:14.90 50m
255 3 Adam Fedorcsak 2001 OSLO IL 2:14.29 50m
758 4 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 2:14.16 50m
192 5 Alex Ahtiainen 2001 UJUMISE 2:14.24 50m
532 6 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA 2:14.31 50m
256 7 Andre Gregussen 2001 OSLO IL 2:14.93 50m
550 8 Mattias Grynning 1999 LASS 2:15.33 50m
893 9 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 2:15.72 50m
2018-04-07 20:15:25 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner