2019-11-20   09:02:06
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
13 100m Butterfly Men
WR: Michael Phelps (1985) USA 49.82 2009-08-01
WJ: Kristof Milak (2000) HUN 50.62 2017-07-29
ER: Milorad Cavic (1984) SRB 49.95 2009-08-01
EJ: Kristof Milak (2000) HUN 50.62 2017-07-29
NR: Lars Frölander (1974) SWE 52.00 2000-09-22
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22
SJ: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05
Kvaltider: EM 53.20 YOG 53.81 EJM 54.26/55.06
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 213 Konrad Czerniak Poland 1989 1031037
00020
50m 51.50
2 8 Philip Heintz SV Nikar Heidelberg 1991 161594 50m 52.12
3 116 Joeri Verlinden PSV Eindhoven 1988 50m 52.21
4 215 Michal Chudy Poland 50m 52.39
1997 1001157
00495
5 91 Yauhen Tsurkin Belarus 1990 50m 52.41
6 626 Simon Sjödin Simklubben Neptun 1986 AG6786 50m 52.69
7 1025 Kregor Zirk Energy Standard 1999 50m 52.83
8 97 Yahor Dodaleu Belarus 1993 50m 53.03
9 198 Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2000 50m 53.11
10 110 Deividas Margevicus Lithuania 1995 50m 53.18
11 71 Dries Vangoetsenhoven Vlaamse Zwemfederatie 1997 STT/1021
3/97
50m 53.55
12 786 Jesper Jonsson Södertörns Simsällskap 1993 AS9393 50m 53.55
13 68 Sébastien de Meulemeester Vlaamse Zwemfederatie 50m 53.58
1998 BRABO/1
1210/
14 264 Riku Pöytäkivi Finland 1993 93A973 50m 53.62
15 402 Jesper Björk Helsingborgs Simsällskap 50m 53.68
1993 AU5793
16 21 Kevin Wallbank Loughborough University 1996 216259 50m 53.73
17 175 Bence Biczo Ferencvarosi Torna Club 1993 50m 54.10
18 205 Jakub Kraska Poland 2000 1038057
00006
50m 54.11
19 142 Kevin Wedel SG EWR Rheinhessen-Mainz 1994 146712 50m 54.13
20 123 Sergey Kuznetsov Finland Juniors 2000 00A199 50m 54.21
21 134 Daniel Pinneker Neckarsulmer Sport-Union 1999 226399 50m 54.58
22 532 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 1998 AH0198 50m 54.62
23 346 Adam Halas Slovakia 1998 SVK1168
1
50m 54.73
24 458 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 50m 54.76
1999 AC0199
25 206 Marcel Wagrowski Poland 1999 1038057
00008
50m 54.93
26 268 Niko Mäkelä Finland 50m 55.04
1998 98A679
27 184 Truls Wigdel Madla Svømmeklubb 1999 50m 55.38
28 83 Konrad Fleckenstein SG Stadtwerke München 2000 247730 50m 55.60
29 104 Thomas Verhoeven ZPC Amersfoort 1997 1997003
11
50m 55.67
30 762 Henry Kerman Södertälje Simsällskap 1997 AI6597 50m 55.95
31 498 Johan Rydahl Karlstads Simsällskap 2001 AF4901 50m 55.98
32 63 Dominik Unger USC Graz 1995 50m 56.00
33 545 Anton Andersson Linköpings Allmänna SS 1993 AC1593 50m 56.04
34 432 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 56.07
35 19 Craig Munden Loughborough University 1997 559392 50m 56.13
36 579 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 50m 56.23
1998 AH4798
37 321 Eemil Varho Rauman Uimaseura 1997 97A537 50m 56.25
38 128 Erik Nurmi Finland Juniors 2001 01A470 50m 56.29
39 1 Astam Bagandykov SF Aktobe Region 1997 50m 56.29
40 459 Markus Malm Jönköpings Simsällskap 1997 AE7397 50m 56.46
41 641 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 50m 56.49
42 60 Stefan Pilhatsch USC Graz 2000 50m 56.50
43 984 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 56.71
44 813 Oskar Iwarsson Turebergs Simklubb 2000 AI0300 50m 56.74
45 148 Julius Munk Helsingør Svømmeklub 2000 0055AA 50m 56.81
46 192 Alex Ahtiainen Ujumise Spordiklubi 2001 50m 56.90
47 337 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 50m 57.08
48 1013 Sindre Pleym Olsen Bergensvømmerne 2000 50m 57.09
49 86 Derik Rodrigues SG Stadtwerke München 50m 57.15
2001 245161
50 199 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 50m 57.51
51 756 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 57.54
52 600 Sebastian Petersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB1500 50m 57.57
53 605 Tobias Åberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB2500 50m 57.59
54 344 Matej Dusa Slovakia 2000 SVK1243
0
50m 57.67
55 255 Adam Fedorcsak Oslo Idrettslag 2001 50m 57.69
56 256 Andre Gregussen Oslo Idrettslag 2001 50m 57.79
57 921 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 57.80
58 1043 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 50m 57.83 LAT
2002 AI3102
59 304 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 50m 57.87
60 550 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 50m 57.88
61 466 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 57.88
62 380 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 57.90
63 410 Victor Klingeryd Jalamo Helsingborgs Simsällskap 2000 AT4500 50m 57.95
64 939 Oskar Hanstål Ängelholms Simsällskap 1999 AJ1599 50m 57.97
65 679 Isak Larsson Sjöbo Simsällskap 2000 AF4900 50m 58.01
66 874 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 50m 58.11
2002 AC2902
67 401 Alexander Almeida Sundell Helsingborgs Simsällskap 1997 AH3597 50m 58.16
68 648 Sebastian Bergenzaun Simklubben Poseidon 1991 AP5391 50m 58.18
69 517 Anton Johansson Kungsbacka Simsällskap 50m 58.21
1996 AJ5996
70 828 Josef Al-Khalili Täby Sim 2000 AE5700 50m 58.32
71 145 Felix Burmester Helsingør Svømmeklub 1999 9913AC 50m 58.47
72 905 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 58.50
73 681 Oscar Olsson Sjöbo Simsällskap 1999 AK2199 50m 58.51
74 646 William Myrlander Nässjö SLS 1997 AA1197 50m 58.52
75 9 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 50m 58.54
76 246 Alens Eriks Jaunberzins Latvia 2001 A1758 50m 58.63
77 272 Teemu Vuorela Finland 50m 58.66
1994 94A789
78 662 Richard Berg Simklubben Ran 1998 AH5598 50m 58.68
79 373 Samuel Rudqvist Simklubben Elfsborg 1999 AA7799 50m 58.70
80 524 Alfred Christensson Landskrona Simsällskap 1998 AH0398 50m 58.74
81 289 Samuli Jeskanen Cetus Espoo 1996 96A361 50m 58.82
82 482 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 50m 59.11
83 423 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 50m 59.20
84 631 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 59.22
85 988 Mattia Lentini Stockholmspolisens IF SF 1988 AR2788 50m 59.30
86 310 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 50m 59.41
87 864 Jonatan Carlsson Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 59.42
88 582 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 50m 59.43
2000 AV7100
89 185 Johannes Skotte Hope SK Team Sør 1999 50m 59.44
90 893 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 59.46
91 118 Santeri Hölttä Finland Juniors 2000 00A236 50m 59.54
92 881 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 59.57
93 741 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 50m 59.57
94 744 Marcus Kindberg Simklubben Sydsim 1993 AI6993 50m 59.57
95 659 Jesper Olsson Simklubben Poseidon 1998 AJ2798 50m 59.59
96 56 Alexander Hölbling Knittelfeld 50m 59.60
2001
97 712 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 59.60
98 976 Victor Lloyd Trelleborg Sim 1996 AH8796 50m 59.63
99 726 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 59.68
2002 AH3902
100 907 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 AP5798 50m 1:00.00
101 870 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 50m 1:00.05
2003 AI6303
102 587 Edvin Persson Simsällskapet Mora 1999 AI9399 50m 1:00.28
103 716 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 1:00.37
104 392 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 1:00.42
105 409 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 1:00.43
106 484 Jakob Clemedtson Karlskrona Simsällskap 1996 AG1196 50m 1:00.45
107 576 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 2003 AD3103 50m 1:00.53
108 859 Carl Göransson Upsala Simsällskap 2000 AQ8300 50m 1:00.57
109 774 Christopher Andrén Södertörns Simsällskap 2000 AK0100 50m 1:00.75
110 564 Ian Hangård Simklubben Lödde 2002 AB5302 50m 1:00.85
111 866 Albin Larsson Varberg Sim 1998 AF4798 50m 1:01.02
112 607 Simon Blom Simklubben Neptun 50m 1:01.03
1999 AQ9199
113 827 Jonas Al-Khalili Täby Sim 2002 AI6502 50m 1:01.12
114 293 Alex Lassila Cetus Espoo 2000 00B034 50m 1:01.19
115 873 Robin Pettersson Värnamo Simsällskap 2000 AD2500 50m 1:01.52
116 805 Joar Modigh Simklubben Triton 2001 AO1101 50m 1:01.63
117 1019 Nikolai Sørebø Bergensvømmerne 2001 50m 1:01.65
118 643 Eric Lundström Silke Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 AF8903 50m 1:01.73
119 941 Petter Hellzén Ängelholms Simsällskap 2000 AA6300 50m 1:01.77
120 479 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 1:01.84
121 565 Lukas Miderbäck Simklubben Lödde 2003 AC5903 50m 1:02.03
122 332 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 50m 1:02.21
123 1005 Håkon Syrrist Ullensakersvømmerne 2000 50m 1:02.28
124 645 Jonathan Myrlander Nässjö SLS 2000 AA7300 50m 1:02.42
125 888 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 1:02.44
126 791 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 50m 1:02.55
127 885 Victor Halldén Väsby Simsällskap 2000 AP7300 50m 1:02.59
128 856 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 50m 1:02.69
129 709 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 1:02.78
130 671 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 50m 1:02.79
2002 AE8902
131 325 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 50m 1:02.98
132 924 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 50m 1:02.99
2001 AM6901
133 882 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap 1997 AA5197 50m 1:03.15
134 670 Marcus Johnsson Sala Simsällskap 2002 AN2502 50m 1:03.17
135 743 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 50m 1:03.29
2002 AC0702
136 589 Henrik Eriksson Motala Simsällskap 2002 AJ6902 50m 1:03.38
137 724 Tor Selander Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH4902 50m 1:03.50
138 330 Elias Laine Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A521 50m 1:03.65
139 963 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 1:03.85
140 938 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 1:04.28
141 594 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 50m 1:04.50
142 647 Viktor Henrysson Oskarshamns Simsällskap 2003 AE5303 50m 1:04.59
143 847 Lukas Roosmark Täby Sim 2002 AI1702 50m 1:04.82
144 604 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 50m 1:05.15
145 992 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 50m 1:05.52
146 506 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 1:05.97
147 569 Nils Wergeland Simklubben Lödde 2002 AE4902 50m 1:06.66
148 652 Axel Hörestrand Simklubben Poseidon 2002 AN0702 50m 1:07.30
149 755 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 50m 1:07.54
2002 AD3102
150 537 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 50m 1:07.68
151 729 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 50m 1:08.10
152 660 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 50m 1:08.11
153 669 Jakob Hanson Sala Simsällskap 2002 AJ4902 50m 1:10.83
154 177 Olav Eklund Madla Svømmeklubb 2002 50m 1:10.90
155 705 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 1:12.76
156 502 William Bevréus Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA5703 50m 1:14.82
157 101 Hryhory Pekarski Belarus 1998 25m 50.57
158 854 Axel von Goës Täby Sim 2002 AP1502 25m 1:04.04
159 306 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 50m 1:02.68 RES
160 720 Fredrik Jacobsson Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 1:02.76 RES
2001 AK8701
161 176 Espen Aikio Madla Svømmeklubb 2000 50m 1:03.15 RES
162 747 Ivo Kuijpers Säffle Simsällskap 1999 AG6199 50m 1:03.35 RES
2018-04-03 21:01:50 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner