Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (7) |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
365 |
2 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
50m |
30.06 |
458 |
3 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
28.83 |
409 |
4 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
29.14 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Jack Spowage |
2002 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
28.50 |
428 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
28.39 |
372 |
3 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
28.04 |
173 |
4 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
28.35 |
449 |
5 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
28.45 |
232 |
6 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
28.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
27.86 |
237 |
2 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
50m |
27.79 |
53 |
3 |
Stanley Andrews |
2000 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
27.51 |
8 |
4 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
50m |
27.72 |
35 |
5 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
27.81 |
324 |
6 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
27.17 |
205 |
2 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
27.03 |
199 |
3 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
27.01 |
439 |
4 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
27.01 |
394 |
5 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
27.11 |
166 |
6 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
27.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Loic Emmert |
1996 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
26.36 |
367 |
2 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
25.75 |
334 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
24.56 |
325 |
4 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
LYNGBY |
|
50m |
25.55 |
24 |
5 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
0281AR |
FARUM |
|
50m |
26.16 |
208 |
6 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
26.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
26.23 |
368 |
2 |
Emil Blomgaard |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
50m |
25.68 |
443 |
3 |
Anders Kilen |
1975 |
7531AA |
GLADSAXE |
|
50m |
24.15 |
211 |
4 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
25.36 |
422 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
25.88 |
302 |
6 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.20 |
182 |
2 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
25.65 |
293 |
3 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
23.79 |
450 |
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
25.26 |
240 |
5 |
Emil Tönshoff |
2000 |
0097AL |
HELSINGØR |
|
50m |
25.81 |
376 |
6 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
26.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|