Startliste for DGI Landsmesterskab 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
DGI Landsmesterskab 2018 |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
21:07 |
|
|
Arrangør |
DGI Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
763 |
3 |
Emma Holtz Pedersen |
2006 |
0678AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:12.35 |
813 |
4 |
Olivia Tilsted |
2006 |
0668AF |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:59.80 |
777 |
5 |
Emma Rosenven |
2004 |
0462AQ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:07.19 |
599 |
6 |
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:16.19 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
616 |
1 |
Cathleen Bøgedal |
2005 |
0592AX |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:58.00 |
766 |
2 |
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:50.42 |
249 |
3 |
Lærke Jul Øhlenschlager |
2004 |
0498AR |
DGI FYN |
|
25m |
1:46.96 |
598 |
4 |
Jane Andersen |
2004 |
0476AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:46.16 |
677 |
5 |
Maria Windahl Hansen |
1998 |
9844BD |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:46.16 |
622 |
6 |
Olga K. Christiansen |
2006 |
0678AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:50.00 |
721 |
7 |
Freya Knop Kristensen |
2005 |
0572AS |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:51.56 |
244 |
8 |
Ea Thomsen |
2001 |
0158BE |
DGI FYN |
|
25m |
1:59.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
353 |
1 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:40.71 |
28 |
2 |
Sofie Keller |
2005 |
0512AY |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:40.50 |
119 |
3 |
Naya Blyn |
2004 |
0484AV |
DGI FYN |
|
25m |
1:39.22 |
617 |
4 |
Benedikte Bøllingtoft |
2003 |
0346BC |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:36.90 |
782 |
5 |
Katrine Schou |
2003 |
0312BA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:37.96 |
365 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2002 |
0244AZ |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:39.58 |
812 |
7 |
Ida Tilsted |
2004 |
0488AP |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:40.59 |
117 |
8 |
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:42.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Mathilde Baltersen |
2003 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:36.26 |
465 |
2 |
Allie F. Brandt |
2004 |
0484AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:35.80 |
180 |
3 |
Nathalie Knudsen |
2003 |
0316AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:34.54 |
691 |
4 |
Cecilie Høgfeldt |
2002 |
0208BC |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:31.56 |
195 |
5 |
Sophie Møller Madsen |
2005 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:33.43 |
767 |
6 |
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:34.94 |
43 |
7 |
Ida Petersen |
1999 |
9928BC |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:36.14 |
388 |
8 |
Cecilie Sørensen |
2003 |
0338AW |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:36.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
612 |
1 |
Maja Brandi Bukballe |
2002 |
0232AW |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:30.25 |
621 |
2 |
Anne K. Christiansen |
2004 |
0416AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:30.00 |
493 |
3 |
Mathilde Højbak |
2003 |
0392BG |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:29.53 |
349 |
4 |
Manja Laursen |
2003 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:26.76 |
822 |
5 |
Julie Liao Wienke |
2003 |
0308AP |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:27.26 |
790 |
6 |
Selma Sode-Carlsen |
2003 |
0388BC |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:29.66 |
689 |
7 |
Josefine Hornbæk |
2004 |
0448AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:30.00 |
333 |
8 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
0794AG |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:30.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
764 |
1 |
Maya Nautrup Pedersen |
1999 |
9956AE |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:23.90 |
561 |
2 |
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
0168BE |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:22.88 |
581 |
3 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
0328AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:19.79 |
20 |
4 |
Katrine Risberg Hansen |
2001 |
0104AU |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:17.63 |
549 |
5 |
Sille Lindberg |
2003 |
0348BB |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:18.65 |
12 |
6 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0282BA |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:21.28 |
827 |
7 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:23.20 |
340 |
8 |
Sarah Hygum Jensen |
1998 |
9896BD |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:25.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
761 |
1 |
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
9844AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:16.01 |
309 |
2 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:14.06 |
427 |
3 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
DGI STORST |
|
25m |
1:10.69 |
467 |
4 |
Mary Folkedal Hole |
2001 |
0136BE |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:06.84 |
420 |
5 |
Nicole Jensen |
1996 |
9656AB |
DGI STORST |
|
25m |
1:10.21 |
392 |
6 |
Trine G. Sørensen |
1997 |
9752AR |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:13.97 |
856 |
7 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:14.76 |
196 |
8 |
Janni Martinussen |
2001 |
0186AE |
DGI FYN |
|
25m |
1:17.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til DGI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
21:07 |
|