Startliste for Hansen Flødeis A6 Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Hansens Flødeis A6 Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Jyllinge |
|
Udskriftstidspunkt |
07:04 |
|
|
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer |
Finaler (13) |
Sponsor: Isostar |
A6 Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.63 2016-05-21 |
Dansk senior: Daniel Skaaning (1993) 00.53,17 - 9-11-2017 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
KVIK |
|
25m |
|
298 |
2 |
Karl-Emil Porup Sterll |
2006 |
0611AM |
KVIK |
|
25m |
|
303 |
3 |
Hector Vildrik Thougaard |
2007 |
0709AE |
KVIK |
|
25m |
1:58.04 |
262 |
4 |
Simon Dines Hansen |
2006 |
0621AK |
KVIK |
|
25m |
2:00.32 |
232 |
5 |
William Echardt |
2008 |
0845AB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
192 |
6 |
Jonas Olesen |
2003 |
0327AQ |
ODSHERRED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Gustav Yde Munkebæk |
2007 |
0767AB |
KVIK |
|
25m |
1:55.24 |
284 |
2 |
Jonathan Petersen |
2007 |
0759AE |
KVIK |
|
25m |
1:50.43 |
238 |
3 |
Anton Seerinsen |
2007 |
0719AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:49.70 |
486 |
4 |
Jonas Tornow Rasmussen |
2007 |
0725AB |
A6 |
|
25m |
1:49.96 |
231 |
5 |
Cornelis Colmorten |
2006 |
0695AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:54.96 |
443 |
6 |
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
0799AH |
A6 |
|
25m |
1:58.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
William Ammitzbøll |
2006 |
0613AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:48.56 |
248 |
2 |
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
KVIK |
|
25m |
1:42.38 |
341 |
3 |
Jonas Wilms Jensen |
2007 |
0717AD |
TRITON B |
|
25m |
1:38.83 |
251 |
4 |
Philip Schou Christiansen |
2006 |
0689AJ |
KVIK |
|
25m |
1:41.89 |
471 |
5 |
Gustav Midtgaard |
2008 |
0843AD |
A6 |
|
25m |
1:47.07 |
270 |
6 |
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
KVIK |
|
25m |
1:48.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Jonathan van der Rijt |
2007 |
0791AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:36.61 |
272 |
2 |
Viktor Sønder Koch |
2006 |
0699AL |
KVIK |
|
25m |
1:34.99 |
496 |
3 |
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
A6 |
|
25m |
1:32.04 |
412 |
4 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.47 |
16 |
5 |
Harald Vitus Pedersen |
2006 |
0679AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:35.57 |
504 |
6 |
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
A6 |
|
25m |
1:37.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
0707AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:30.51 |
236 |
2 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:28.13 |
9 |
3 |
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
FR.SUND |
|
25m |
1:26.63 |
256 |
4 |
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
KVIK |
|
25m |
1:27.36 |
306 |
5 |
Marcus Skov Zacho |
2006 |
0641AK |
KVIK |
|
25m |
1:29.25 |
230 |
6 |
Nicolas Christiansen |
2007 |
0743AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:25.49 |
3 |
2 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:23.54 |
126 |
3 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:22.03 |
446 |
4 |
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
A6 |
|
25m |
1:22.26 |
13 |
5 |
Bertram H. Mikkelsen |
2004 |
0441AN |
FR.SUND |
|
25m |
1:24.11 |
253 |
6 |
Andreas Wiese Dobel |
2006 |
0645AE |
KVIK |
|
25m |
1:25.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
490 |
1 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
A6 |
|
25m |
1:20.41 |
182 |
2 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.91 |
26 |
3 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:18.67 |
358 |
4 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
1:18.92 |
432 |
5 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
A6 |
|
25m |
1:20.00 |
119 |
6 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
1 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.06 |
321 |
2 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
25m |
1:16.83 |
201 |
3 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.12 |
478 |
4 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
A6 |
|
25m |
1:15.24 |
15 |
5 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:16.85 |
503 |
6 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
A6 |
|
25m |
1:17.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
1:13.87 |
202 |
2 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.75 |
320 |
3 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
25m |
1:10.36 |
442 |
4 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
A6 |
|
25m |
1:11.18 |
500 |
5 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
25m |
1:12.75 |
208 |
6 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
1:10.22 |
203 |
2 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.86 |
207 |
3 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:07.81 |
200 |
4 |
Oliver Breuner |
2002 |
0267AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.80 |
469 |
5 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
A6 |
|
25m |
1:09.71 |
448 |
6 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6 |
|
25m |
1:10.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
1:06.76 |
457 |
2 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
A6 |
|
25m |
1:06.25 |
197 |
3 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:05.53 |
11 |
4 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:05.98 |
198 |
5 |
Emil Blomgaard |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:06.28 |
499 |
6 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 |
|
25m |
1:07.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Mads Andersen |
1998 |
9875AP |
KVIK |
|
25m |
1:04.97 |
506 |
2 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
A6 |
|
25m |
1:04.27 |
369 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
1:03.59 |
361 |
4 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
25m |
1:03.82 |
316 |
5 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
1:04.83 |
220 |
6 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:05.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
TRITON B |
|
25m |
1:03.01 |
366 |
2 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
59.80 |
406 |
3 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
25m |
53.63 |
335 |
4 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
57.64 |
333 |
5 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
25m |
1:01.32 |
507 |
6 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
25m |
1:03.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
Licens til A6 |
Udskriftstidspunkt |
07:04 |
|