Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
36.07 |
188 |
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
35.99 |
284 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
35.78 |
123 |
4 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.66 |
112 |
5 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
35.70 |
7 |
6 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.82 |
19 |
7 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
36.00 |
507 |
8 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
36.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
35.64 |
209 |
2 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
35.35 |
351 |
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
35.27 |
308 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
35.02 |
143 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
35.19 |
154 |
6 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.31 |
92 |
7 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
35.54 |
315 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
35.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
34.88 |
433 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
34.73 |
256 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
34.31 |
51 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
33.30 |
411 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
34.18 |
268 |
6 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
34.51 |
219 |
7 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
50m |
34.73 |
298 |
8 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
35.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|