Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
torsdag 09.30
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer |
Indledende (9) |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
672 |
3 |
Alfred Feldskov |
2003 |
0315AK |
SVENDBORG |
|
25m |
1:10.82 |
253 |
4 |
Laurits Sigaard |
2003 |
0325AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:09.08 |
316 |
5 |
Jeppe Haurum |
2003 |
0321AO |
GRINDSTED |
|
25m |
1:09.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
698 |
0 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
0323AG |
VEJLE |
|
25m |
1:08.42 |
611 |
1 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
25m |
1:07.65 |
297 |
2 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.10 |
475 |
3 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:06.85 |
390 |
4 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
25m |
1:06.82 |
271 |
5 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.84 |
499 |
6 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:06.97 |
635 |
7 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
25m |
1:07.28 |
472 |
8 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.84 |
632 |
9 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
0389AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:08.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
644 |
0 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
AALBORG |
|
25m |
1:06.72 |
234 |
1 |
Markus Toft |
2003 |
0377AK |
AGF |
|
25m |
1:06.70 |
342 |
2 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HADERSLEV |
|
25m |
1:06.49 |
304 |
3 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.12 |
238 |
4 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
25m |
1:05.94 |
589 |
5 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
1:06.03 |
328 |
6 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
H2Odense |
|
25m |
1:06.37 |
188 |
7 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
25m |
1:06.61 |
576 |
8 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:06.70 |
627 |
9 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
25m |
1:06.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
0 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:05.78 |
154 |
1 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.52 |
410 |
2 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:05.31 |
144 |
3 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.83 |
371 |
4 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.75 |
209 |
5 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.80 |
205 |
6 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.11 |
481 |
7 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
25m |
1:05.52 |
403 |
8 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:05.55 |
462 |
9 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
0 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
1:04.67 |
533 |
1 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:04.54 |
411 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.46 |
314 |
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.37 |
745 |
4 |
Oskar Allerslev |
2002 |
0275AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:04.15 |
260 |
5 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.15 |
235 |
6 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
25m |
1:04.42 |
755 |
7 |
Mads Lund |
2002 |
0253AO |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:04.47 |
568 |
8 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
25m |
1:04.63 |
309 |
9 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
685 |
0 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:04.02 |
699 |
1 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
VEJLE |
|
25m |
1:03.96 |
534 |
2 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:03.76 |
348 |
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:03.41 |
251 |
4 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:03.14 |
651 |
5 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:03.25 |
375 |
6 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:03.69 |
266 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.79 |
223 |
8 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
25m |
1:04.00 |
441 |
9 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
1:04.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
708 |
0 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
25m |
1:02.56 |
549 |
1 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
1:02.13 |
728 |
2 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:01.48 |
155 |
3 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:00.38 |
315 |
4 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
25m |
59.18 |
305 |
5 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
59.88 |
360 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
1:01.15 |
580 |
7 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:01.63 |
713 |
8 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
25m |
1:02.49 |
673 |
9 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
1:03.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
567 |
0 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
1:02.52 |
284 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.91 |
697 |
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
25m |
1:01.32 |
646 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
25m |
59.92 |
597 |
4 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
58.71 |
716 |
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
25m |
59.48 |
170 |
6 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
1:01.13 |
142 |
7 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.60 |
437 |
8 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:02.39 |
364 |
9 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:03.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
677 |
0 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:02.52 |
405 |
1 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.72 |
404 |
2 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.16 |
497 |
3 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
59.88 |
463 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
57.56 |
754 |
5 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
0359AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
59.39 |
464 |
6 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.47 |
136 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.50 |
146 |
8 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:02.35 |
751 |
9 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:02.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|