Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag 17.00
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
725 |
1 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:00.76 |
191 |
2 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:00.29 |
517 |
3 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
59.91 |
713 |
4 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
25m |
59.90 |
315 |
5 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
25m |
59.91 |
207 |
6 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.95 |
566 |
7 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
1:00.42 |
142 |
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
496 |
1 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
59.71 |
221 |
2 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
59.26 |
515 |
3 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
58.88 |
397 |
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
25m |
58.14 |
216 |
5 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
25m |
58.76 |
163 |
6 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
59.05 |
144 |
7 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
59.52 |
647 |
8 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
25m |
59.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
597 |
1 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
57.39 |
384 |
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
57.10 |
353 |
3 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
25m |
56.72 |
361 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
55.24 |
609 |
5 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
25m |
56.34 |
310 |
6 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
56.74 |
298 |
7 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
57.32 |
554 |
8 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
57.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|