2021-12-03   08:12:30
Všlj tšvling:

Všlj sprŚk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program fŲr Bergen Swim Festival

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tšvlingspass.

Tšvlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
27 100m Butterfly Men
BSF: 52.73 Mathys Goosen
WR: 49.82 Michael Phelps
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 135 Markus Lie BS/Åstveit 1995 M210695
MAR03
25m 52.03
2 577 Philip Heintz SV Nikar Heidelberg 1991 25m 52.12
3 284 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 25m 53.66
4 473 Kevin Wedel SG EWR Rheinhessen Mainz 1994 25m 54.13
5 638 Dominik Unger USC Graz 25m 54.20
1995
6 403 Sigurd Holten Bøen OI Svømming 1997 M180397
SIG02
25m 54.48
7 354 Ole-Mikal Fløgstad Lambertseter SK 25m 54.94
1997 M140497
OLE04
8 150 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 M130201
NIC01
25m 55.11
9 555 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF 1993 25m 55.20
10 116 Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 2000 M080300
SIN02
25m 55.55
11 285 Markus Malm Jönköpings Simsällskap 1997 AE7397 25m 55.74
12 579 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 25m 55.94
13 361 Henrik Veiberg Lambertseter SK 2001 M260301
HEN01
25m 56.14
14 696 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 25m 56.43
15 442 Halvor Arne Borgstrøm Randaberg IL 1997 M130997
HAL01
25m 56.63
16 289 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 25m 56.76
17 404 Adam Fedorcsak OI Svømming 2001 M070301
ADA01
25m 56.86
18 287 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 25m 57.64
1998 AG2598
19 185 Jorge Rodriguez Lopez Egersund SK 2000 M270600
JOR01
25m 57.70
20 543 Thomas Brustveit Stavanger SC 25m 57.98
1993 M090693
THO03
21 109 Sander Hallaråker BS/Delfana 1999 M120599
SAN02
25m 58.06
22 503 Johannes Hope SK Team Sør/KSA 1999 M020699
JOH01
25m 58.28
23 611 Aamund Westermoen Trondhjems SLK 1998 M190798
AAM03
25m 58.32
24 489 Mats Kamnes SK Speed 2000 M130400
MAT03
25m 58.71
25 293 Kristoffer A. Samuelsen Karmøy SK 1999 M220999
KRI03
25m 58.95
26 464 Simen Vik Sandnes SLK 1999 M030799
SIM01
25m 59.05
27 681 Brage Straume Vestkantsvømmerne 2001 M020201
BRA02
50m 59.07
28 656 Aslan Bentley Vestkantsvømmerne 2001 M070401
ASL01
25m 59.22
29 323 Emil Danielsen Kongstensvømmerne 2002 M050502
EMI04
25m 59.35
30 633 Håkon Syrrist Ullensakersv 2000 M070300
HÅK01
25m 59.36
31 466 Sven Arnestad Sarpsborg IL 2001 M241201
SVE02
25m 59.47
32 15 Christian Groth Dyrkorn Asker SK 2001 M220501
CHR04
25m 59.60
33 162 Erling Syversveen Lie Bærumsvømmerne 25m 59.72
1999 M300699
ERL13
34 142 Nikolai Sørebø BS/Åstveit 2001 M060301
NIK02
25m 1:00.05
35 675 Tobias Moen Olsen Vestkantsvømmerne 2002 M040502
TOB01
25m 1:00.28
36 649 Einar Skoglund Vestbyen Trondheim 25m 1:00.36
2001 M220401
EIN02
37 547 Ole Peder Uthus Solum Stjørdals Blink 1999 M290199
OLE05
25m 1:00.72
38 534 Håvard Heggland Sortland SLK 2001 M070301
HÅV02
25m 1:00.96
39 445 Sigurd Olav Borgstrøm Randaberg IL 2002 M170202
SIG03
25m 1:01.06
40 245 Trym Vejlgaard Sørensen Glitre SK/BK 2001 M290501
TRY02
25m 1:01.15
41 501 Markus Woxholt SK Speed 1999 M110599
MAR09
50m 1:01.21
42 290 Aleksander Grønfur Karmøy SK 2003 M200303
ALE03
25m 1:01.44
43 420 Joshua Welschof OI Svømming 1999 M270699
JOS01
50m 1:01.56
44 195 Eirik Karlsen Eid SK 2001 M150801
EIR05
25m 1:01.67
45 283 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 25m 1:01.75
46 115 Bendik Pleym Olsen BS/Delfana 2002 M060702
BEN04
25m 1:01.99
47 629 Vemund Hoset Ullensakersv 2002 M160102
VEM03
25m 1:01.99
48 26 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 25m 1:01.99
2002 M100602
TOB01
49 255 Arild Degerstrøm Haugesund SK 2000 M091100
ARI03
25m 1:02.00
50 12 Didrik Backen Asker SK 2001 M240101
DID01
25m 1:02.10
51 386 Kjetil Heibert Namsos SK 25m 1:02.16
2000 M071200
KJE02
52 739 Torkil Eldegard Heie Ås IL 2000 M291000
TOR04
25m 1:02.43
53 147 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 2003 M300603
JON02
25m 1:02.51
54 157 Jonatan Risåsen Bærumsvømmerne 2000 M311000
JON02
25m 1:02.64
55 207 Mathias Martinussen Fauske SK 2004 M210604
MAT05
25m 1:02.72
56 43 Øystein Breivik Bergens SC 2002 M270802
ØYS01
25m 1:02.93
57 201 Sander Myhr Bjørknes Fauske SK 2003 M060703
SAN04
25m 1:03.25
58 530 Ivar Greger Angel Sortland SLK 2001 M060201
IVA03
25m 1:03.37
59 347 Laszlo Tolnai Kristiansund SK 2001 M100801
LAS02
25m 1:03.47
60 33 Kristian Swakhoven Asker SK 2003 M040203
KRI04
25m 1:03.50
61 112 Jonas T. Hinna BS/Delfana 2003 M240203
JON06
25m 1:03.51
62 345 Aleksander  Mittet Kristiansund SK 1999 M020399
ALE02
25m 1:03.62
63 454 Fredrik Holm Sandnes SLK 2003 M241003
FRE03
25m 1:03.67
64 592 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 25m 1:03.93
2000 M040600
JON01
65 400 Gard Fossmo Sundby Nordlysbyen STK 2000 M100200
GAR01
50m 1:04.06
66 453 Dennis Gjesdal Hillesund Sandnes SLK 2004 M180604
DEN03
25m 1:04.41
67 81 Christopher Johnsen Skar Bergens SLK 25m 1:04.70
2003 M240903
CHR04
68 104 Erling Flåm Krogsrud BS/Arna 2000 M090100
ERL02
50m 1:04.76
69 506 Hadrian Phillipson SK Team Sør/KSA 1999 M090399
HAD01
25m 1:04.86
70 560 Sondre Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
SON01
25m 1:04.87
71 241 Sivert Solheim Verhage Førde IL 2002 M061202
SIV02
25m 1:04.91
72 372 Markus Øyangen Malvik IL 2003 M290103
MAR11
25m 1:05.29
73 111 Marius Heggstad BS/Delfana 2001 M011101
MAR01
25m 1:05.46
74 619 Herman Christensen Tønsberg SK 2002 M011102
HER02
25m 1:05.84
75 602 Daniel Moen Manriquez Trondhjems SLK 2002 M200602
DAN03
25m 1:05.88
76 563 Odin Hildebrandt Paulin Stord IL 2003 M240603
ODI03
25m 1:05.97
77 492 Neheathan Nagaseelan SK Speed 2002 M090102
NEH01
25m 1:06.10
78 706 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 25m 1:06.27
79 707 Theodor Skold Väsby Simsällskap 2001 25m 1:06.31
80 561 Vebjørn Fjeldstad Stord IL 2002 M150302
VEB01
25m 1:06.44
81 202 Patrik Blomquist Fauske SK 25m 1:06.82
2000 M160600
PAT01
82 655 Jørgen Mikkelsen Bakke Vestkantsvømmerne 2001 M010101
JØR42
25m 1:07.00
83 20 Adam Kasper Hvass Asker SK 2002 M050202
ADA02
25m 1:07.05
84 465 Simen Arnestad Sarpsborg IL 25m 1:07.54
2004 M140904
SIM03
85 765 Sebastian Warncke-Wang Åstveit SK 2002 M110902
SEB01
25m 1:07.59
86 554 Axel Lewander Stockholmspolisens IF 2004 25m 1:07.70
87 100 Ivar Mosqueira Forbord Bergkameratene 2003 M140703
IVA01
25m 1:08.05
88 595 Bjarne Forfot Trondhjems SLK 2000 M091000
BJA01
25m 1:08.11
89 2 Benjamin Blom Arna SLK 2004 M310304
BEN05
25m 1:08.37
90 168 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 M010204
HEN05
25m 1:08.43
91 10 Nikodem Wiktorowicz Arna SLK 2003 M030603
NIK02
25m 1:08.61
92 427 Håkon Strømland Johnsen Os SK 2002 M090602
HÅK01
25m 1:08.63
93 28 Andreas Nordang Asker SK 1999 M260499
AND14
25m 1:08.99
94 535 Anders Inga Sortland SLK 2005 M050405
AND03
25m 1:09.27
95 721 Kasper Krohn-Dale Øyane SK 2002 M201102
KAS01
25m 1:09.35
96 495 Herman Røed SK Speed 25m 1:09.36
2005 M100305
HER02
97 236 Reinert Solheim Erland Førde IL 2004 M230204
REI02
25m 1:09.45
98 167 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 M010303
AND06
25m 1:10.01
99 318 Adam Skare Kolbotn IL 25m 1:10.06
2003 M041103
ADA02
100 422 Emil Austevoll Harlem Os SK 2005 M191105
EMI04
25m 1:10.11
101 432 Eirik Vinje Olsen Poseidon 2003 M120503
EIR07
25m 1:11.25
102 605 Vegard Skjervold Trondhjems SLK 2002 M111002
VEG01
25m 1:11.82
103 590 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 2003 M160803
HAS02
25m 1:11.90
104 239 Henrik Stubhaug Førde IL 2003 M280503
HEN02
25m 1:12.03
105 180 Trym Stendalen Delfana 2005 M290705
TRY02
25m 1:12.22
106 17 Thomas Efskind Asker SK 2004 M280204
THO05
25m 1:12.82
107 181 Mathias Saltnes Urdal Delfana 2003 M070503
MAT13
25m 1:12.85
108 575 Tønnes Tønnesen Stord IL 2005 M090105
TØN06
25m 1:12.88
109 623 Fredrik Solberg Tønsberg SK 2001 M131201
FRE01
25m 1:13.60
110 480 Jonas She Cheung SK Speed 2005 M221005
JON02
25m 1:13.76
111 102 Mats Norvoll Bjørnevik Brattvåg SK 2004 M200504
MAT01
25m 1:13.93
112 304 Oliver Dragland Kolbotn IL 25m 1:14.06
2002 M211102
OLI02
113 376 Kristoffer Syvertsen Mandal SK 2003 M010303
KRI02
25m 1:14.27
114 317 Daniel Schulz Kolbotn IL 2003 M041103
DAN04
25m 1:14.45
115 426 Even Haarstad Os SK 25m 1:15.11
2004 M091004
EVE02
116 342 Nicolai Høvik Kristiansund SK 2005 M240105
NIC01
25m 1:15.13
117 101 Theo Munz-Kløve Bergkameratene 2003 M210203
THE01
25m 1:15.42
118 666 Adrian Larsen Hammer Vestkantsvømmerne 2005 M230105
ADR02
25m 1:15.47
119 667 Joseph-Haakon Kititi Vestkantsvømmerne 2003 M241103
JOS01
25m 1:15.72
120 32 Leo Strand Asker SK 2003 M290703
LEO01
25m 1:17.71
121 71 Arn S. Andreassen Bergens SLK 2004 M271204
ARN02
25m 1:19.61
122 62 Ghanesh Rajkumar Bergens SC 2005 M250605
GHA02
25m 1:19.99
123 687 William Bru  Waardal Vestkantsvømmerne 2002 M150102
WIL01
25m 1:21.88
124 22 August Wallenius Kjevik Asker SK 2003 M110903
AUG04
25m 1:22.40
125 56 Mats Nikolai Maroni
Johannessen
Bergens SC 2005 M030505
MAT03
25m 1:22.46
126 722 Lukas Krohn-Dale Øyane SK 2005 M080805
LUK02
25m 1:24.69
127 661 Nikolai Johan  Dale Vestkantsvømmerne 2005 M130105
NIK01
25m 1:26.48
128 755 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 25m 1:28.85
2004 M240204
ADR01
129 94 Simon Tangenes Bergens SLK 2004 M310504
SIM01
25m 1:30.88
130 3 Ole Alexander Gauteplass Arna SLK 2005 M110505
OLE01
25m 1:36.84
131 748 Eivind Mjelde Myhr Åstveit SK 25m 1:43.82
2004 M250404
EIV01
2018-04-13 19.52.28 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner