Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 14.04.2018
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
570 |
3 |
Anine Munch Kofoed |
2005 |
0576AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
|
277 |
4 |
Kirsten Vedsted |
2008 |
0872AE |
KVIK |
|
50m |
|
203 |
5 |
Mie Bysand |
2007 |
0706AJ |
KVIK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
|
147 |
3 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
50m |
|
599 |
4 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
|
244 |
5 |
Josephine Michelsen |
2007 |
0704AJ |
KVIK |
|
50m |
|
174 |
6 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
GSK |
|
50m |
|
214 |
7 |
Ronja Skriver Fabricius |
2006 |
0642AP |
KVIK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
0756AN |
KVIK |
|
50m |
|
574 |
2 |
Nanna Holmegaard Larsen |
2005 |
0588AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
5:02.80 |
454 |
3 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:20.00 |
510 |
4 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:00.27 |
540 |
5 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
4:15.57 |
564 |
6 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
4:21.61 |
240 |
7 |
Mollie Kaustrup Lindemose |
2007 |
0798AI |
KVIK |
|
50m |
|
125 |
8 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Emma Andersen |
2007 |
0768AM |
KVIK |
|
25m |
3:50.77 |
459 |
2 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:50.00 |
211 |
3 |
Ingrid Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
3:49.51 |
436 |
4 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:46.32 |
228 |
5 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
3:48.14 |
554 |
6 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
3:49.83 |
254 |
7 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
KVIK |
|
25m |
3:50.11 |
474 |
8 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:54.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
223 |
1 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
3:40.18 |
524 |
2 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:37.42 |
216 |
3 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
25m |
3:33.85 |
719 |
4 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
25m |
3:31.58 |
560 |
5 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:33.79 |
7 |
6 |
Marie Strandquist |
2007 |
0738AA |
AIF |
|
50m |
3:35.85 |
274 |
7 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
3:40.09 |
261 |
8 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
3:41.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Isabella Fam |
2006 |
0622AN |
KVIK |
|
25m |
3:28.83 |
395 |
2 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
3:28.25 |
608 |
3 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
50m |
3:25.72 |
465 |
4 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:23.03 |
470 |
5 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:24.27 |
252 |
6 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
3:25.87 |
371 |
7 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
3:28.57 |
438 |
8 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:29.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
490 |
1 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:18.00 |
100 |
2 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
3:16.96 |
165 |
3 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
3:14.81 |
559 |
4 |
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
0694AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:14.05 |
549 |
5 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:14.22 |
696 |
6 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:15.43 |
466 |
7 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:17.97 |
579 |
8 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:21.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
677 |
1 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:10.35 |
13 |
2 |
Rebecca Kjær |
2006 |
0696AQ |
AIF |
|
50m |
3:10.00 |
703 |
3 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
25m |
3:08.01 |
725 |
4 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
3:07.71 |
220 |
5 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
3:07.90 |
181 |
6 |
Petrea Hostrup Stærke |
2006 |
0664AD |
GSK |
|
25m |
3:09.57 |
629 |
7 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:10.00 |
621 |
8 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
3:11.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
3:06.22 |
157 |
2 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
50m |
3:05.31 |
413 |
3 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
3:03.86 |
711 |
4 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
3:03.32 |
349 |
5 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
3:03.56 |
14 |
6 |
|
0 |
|
|
|
50m |
3:05.00 |
495 |
7 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:05.90 |
462 |
8 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:06.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
3:02.22 |
633 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:01.60 |
496 |
3 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:00.22 |
425 |
4 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.79 |
3 |
5 |
Freja Johanna Kepser |
2005 |
0544AS |
AIF |
|
50m |
3:00.00 |
409 |
6 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
3:00.42 |
476 |
7 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:01.82 |
483 |
8 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:03.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
2:59.28 |
487 |
2 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.25 |
477 |
3 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:55.63 |
68 |
4 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:54.04 |
617 |
5 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:54.47 |
446 |
6 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:56.65 |
491 |
7 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.84 |
641 |
8 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:59.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:53.78 |
432 |
2 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.68 |
379 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:51.85 |
290 |
4 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:51.61 |
509 |
5 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.83 |
397 |
6 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:52.33 |
464 |
7 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.95 |
628 |
8 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:54.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
25m |
2:51.01 |
111 |
2 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
2:49.18 |
382 |
3 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:48.77 |
405 |
4 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
2:47.30 |
163 |
5 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:48.46 |
396 |
6 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:49.08 |
577 |
7 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:49.55 |
505 |
8 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.40 |
722 |
2 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
50m |
2:45.22 |
265 |
3 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
2:44.44 |
57 |
4 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:44.04 |
246 |
5 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
2:44.10 |
96 |
6 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
2:44.73 |
604 |
7 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.27 |
208 |
8 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
2:45.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
581 |
1 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:43.80 |
613 |
2 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:43.15 |
218 |
3 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
2:42.65 |
143 |
4 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:40.65 |
605 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:41.67 |
707 |
6 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
2:43.09 |
56 |
7 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:43.45 |
472 |
8 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:43.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
715 |
1 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
2:38.69 |
503 |
2 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.34 |
619 |
3 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:36.69 |
278 |
4 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:35.62 |
610 |
5 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:35.69 |
256 |
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
2:37.17 |
24 |
7 |
Mia Kølbæk Hansen |
2003 |
0368BA |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:38.44 |
500 |
8 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.30 |
394 |
2 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:33.55 |
635 |
3 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:32.95 |
339 |
4 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
2:32.14 |
350 |
5 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
2:32.72 |
426 |
6 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:33.23 |
116 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.55 |
444 |
8 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:31.75 |
602 |
2 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:30.54 |
117 |
3 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
2:29.47 |
458 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.76 |
18 |
5 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:26.07 |
70 |
6 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:29.87 |
424 |
7 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.57 |
355 |
8 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
2:31.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|