Program for DM (50m) 2018, Stockholm
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 4:06.04 2014-03-16 |
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:12.24 2013-03-10 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Emma Sundstedt |
Spårvägen Simförening |
1998 |
BE7498 |
50m |
4:22.98 |
|
|
|
|
|
2 |
263 |
|
Louise Halldén |
Väsby Simsällskap |
1998 |
AW2498 |
50m |
4:25.82 |
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
4:26.49 |
|
|
|
1998 |
AF7498 |
|
|
|
|
4 |
62 |
|
Jaqueline Hippi |
Simklubben Neptun |
1996 |
AJ8496 |
50m |
4:27.49 |
|
|
|
|
|
5 |
80 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
50m |
4:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
254 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
4:37.27 |
|
|
|
|
|
7 |
44 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
50m |
4:39.31 |
|
|
|
|
|
8 |
18 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
4:43.28 |
|
|
|
|
|
9 |
58 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
4:43.30 |
|
|
|
|
|
10 |
136 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
50m |
4:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
270 |
|
Josefin Lindkvist |
Väsby Simsällskap |
1993 |
AK4493 |
50m |
4:44.30 |
|
|
|
|
|
12 |
246 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
4:44.47 |
|
|
|
|
|
13 |
6 |
|
Sandra Bergerstam |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AI1401 |
50m |
4:44.57 |
|
|
|
|
|
14 |
276 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
4:44.95 |
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Alexandra Jensen |
Täby Sim |
2001 |
BG6801 |
50m |
4:47.65 |
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
4:48.58 |
|
|
|
2003 |
AZ3203 |
|
|
|
|
17 |
98 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
4:49.00 |
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Elin Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AP7204 |
50m |
4:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
16 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT1603 |
50m |
4:51.49 |
|
|
|
|
|
20 |
109 |
|
Lovisa Malm |
Spårvägen Simförening |
2002 |
BD4402 |
50m |
4:52.65 |
|
|
|
|
|
21 |
131 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
4:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
241 |
|
Emelie Rudert |
Täby Sim |
1999 |
AU9299 |
50m |
4:53.89 |
|
|
|
|
|
23 |
51 |
|
Madicken Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AX8203 |
50m |
4:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
268 |
|
Linnea Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AQ2801 |
50m |
4:55.03 |
|
|
|
|
|
25 |
152 |
|
Tina Huslid |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF0600 |
50m |
4:55.23 |
|
|
|
|
|
26 |
177 |
|
Maya Lindhe |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BK3800 |
50m |
4:55.33 |
|
|
|
|
|
27 |
278 |
|
Hanne Romstad |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK2499 |
50m |
4:55.79 |
|
|
|
|
|
28 |
257 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
4:56.37 |
|
|
|
|
|
29 |
315 |
|
Elsa Fogelsjöö |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
4:56.51 |
|
|
|
2003 |
AX0403 |
|
|
|
|
30 |
120 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
4:56.96 |
|
|
|
|
|
31 |
192 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
4:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
288 |
|
Hanna Åkerman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AJ0204 |
50m |
5:03.25 |
EFT |
|
33 |
330 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
ab1680 |
50m |
5:34.05 |
|
|
|
|
|
34 |
331 |
|
Elin Hammarqvist |
Täby Sim |
2004 |
BY2804 |
50m |
6:06.99 |
|
|
|
|
|
35 |
345 |
|
Emma Danielsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AT4202 |
50m |
6:24.29 |
|
|
|
|
|
36 |
346 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
50m |
6:28.59 |
|
|
|
|
|
37 |
344 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
CB4403 |
50m |
6:31.11 |
|
|
|
|
|
38 |
275 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
25m |
4:38.56 |
|
|
|
|
|
39 |
285 |
|
Lucrezia Vespertini |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AX3602 |
25m |
4:48.32 |
|
|
|
|
|
40 |
157 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
4:50.20 |
|
|
|
2004 |
AL9204 |
|
|
|
|
41 |
189 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
25m |
4:51.04 |
|
|
|
|
|
42 |
283 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
25m |
4:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
96 |
|
Wilma Åhlen |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AO8205 |
25m |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
44 |
61 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
25m |
4:52.08 |
|
|
|
|
|
45 |
84 |
|
Anna Wainikka |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP7804 |
25m |
4:53.27 |
|
|
|
|
|
46 |
119 |
|
Eliane Westermark |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AX4603 |
25m |
4:53.48 |
|
|
|
|
|
47 |
48 |
|
Lovisa Edman |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU5203 |
25m |
4:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|