Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Norrländska Mästerskapen / Botnia open 50m
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
0 |
|
Hilda Tegström |
2003 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Isa Eliasson Nilsson |
2006 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Saga Lindqvist |
2005 |
UMEÅ SS |
4:00.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
|
Elsa Åström |
2006 |
UMEÅ SS |
3:33.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
4 |
|
Tua Holmström |
2003 |
UMEÅ SS |
3:28.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Signe Domeij |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
3:30.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Vilde Johansson Lindström |
2007 |
UMEÅ SS |
3:42.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
7 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
4:24.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
8 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
9 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
0 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
3:21.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU |
3:15.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Kajsa Söderlind |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
3:14.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
3 |
|
Ina Björk Hedberg |
2004 |
SK ÄGIR |
3:11.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Maija Andersson |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
3:00.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Ella Heed |
2005 |
HÄRNÖSAND |
3:08.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
BUREÅ SS |
3:11.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
7 |
|
Ida Hällman |
2007 |
IKSU |
3:14.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Elina Fors |
2003 |
UMEÅ SS |
3:19.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
9 |
|
Ana Karimi |
2003 |
UMEÅ SS |
3:27.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
0 |
|
Emelie Ohlin |
2003 |
UMEÅ SS |
2:57.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
UMEÅ SS |
2:57.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
2:54.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Elin Öberg |
2004 |
UMEÅ SS |
2:52.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Elvira Ögren |
2002 |
UMEÅ SS |
2:50.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Tuva Lindvall |
2006 |
UMEÅ SS |
2:51.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
HÄRNÖSAND |
2:52.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
2:54.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
8 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
UMEÅ SS |
2:57.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
9 |
|
Julia Hellström |
2006 |
UMEÅ SS |
3:00.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
0 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
SK ÄGIR |
2:50.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
1 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
UMEÅ SS |
2:49.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
|
Alice Granström |
2003 |
UMEÅ SS |
2:46.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
|
Elena Henze |
2006 |
UMEÅ SS |
2:46.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
4 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
NJURUNDA |
2:45.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Clara Renström Halling |
2004 |
SUNDSVALL |
2:46.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Heidi Nilsson |
2005 |
PITEÅ SIM |
2:46.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
7 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
UMEÅ SS |
2:47.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
8 |
|
Alma Bäckström |
2006 |
IKSU |
2:49.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
9 |
|
Sandra Trigell |
2005 |
UMEÅ SS |
2:50.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
0 |
|
Linnea Engström |
2004 |
SOLLEFTEÅ |
2:41.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1 |
|
Linn Lidström |
2001 |
UMEÅ SS |
2:40.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Ella Hietala |
2003 |
UMEÅ SS |
2:37.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Ingrid Lindelöw-Berntsson |
1964 |
UMEÅ SS |
2:34.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
4 |
|
Eveline Westberg |
1997 |
IKSU |
2:20.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
5 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
NJURUNDA |
2:34.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Tindra Olavi |
2003 |
TIMRÅ SK |
2:35.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
7 |
|
Sanna Tykesson |
1996 |
IKSU |
2:40.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
8 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
2:40.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Agnes Pettersson |
2004 |
SUNDSVALL |
2:45.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-05-19 08:53:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|