2018-11-12   19:58:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
1 4x200m Frisim P 15 o y
Sponsor:
15 år och yngre: Malmö KK 8:17.61 2017 FM: Malmö KK 8:17.61
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 184 Järfälla S Järfälla Simsällskap 2003 50m 8:31.38
2 398 Malmö KK Malmö Kappsimningsklubb 2003 50m 8:33.60
3 150 Helsingborgs S Helsingborgs Simsällskap 2004 50m 8:35.35
4 346 Luleå SS Luleå Simsällskap 2003 50m 8:43.85
5 429 Mölndals ASS Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 50m 8:46.00
6 914 Ängelholms SS Ängelholms Simsällskap 2003 50m 8:47.55
7 464 SK Neptun Simklubben Neptun 2003 50m 8:47.62
8 822 Vellinge-Näset SK Vellinge-Näsets Simklubb 2003 50m 8:49.93
9 595 Spårvägen SF Spårvägen Simförening 2003 50m 8:50.69
10 763 Täby S Täby Sim 2003 50m 8:50.80
11 211 Jönköpings SS Jönköpings Simsällskap 2003 50m 8:51.98
12 790 Upsala S Upsala Simsällskap 2003 50m 8:55.50
13 683 Södertörns SS Södertörns Simsällskap 50m 8:58.32
2003
14 333 Linköpings ASS Linköpings Allmänna SS 2003 50m 8:58.79
15 545 S02 Simklubben S 02 2003 50m 9:05.58
16 151 Helsingborgs S Lag 2 Helsingborgs Simsällskap 2004 50m 9:07.34
17 986 Stockholmspolisens IF SF Stockholmspolisens IF SF 2003 50m 9:08.33
18 508 SK Poseidon Simklubben Poseidon 2003 50m 9:09.94
19 399 Malmö KK lag 2 Malmö Kappsimningsklubb 2003 50m 9:11.45
2018-06-27 10:18:25 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
2 4x200m Frisim F 15 o y
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Järfälla S 8:54.30
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 145 Helsingborgs S Helsingborgs Simsällskap 2004 50m 8:53.75
2 569 Skövde SS Skövde Simsällskap 2003 50m 8:57.01
3 25 SK Elfsborg Simklubben Elfsborg 2005 50m 9:00.10
4 395 Malmö KK Malmö Kappsimningsklubb 2003 50m 9:00.19
5 180 Järfälla S Järfälla Simsällskap 50m 9:04.73
2003
6 676 Södertörns SS Södertörns Simsällskap 2003 50m 9:06.82
7 759 Täby S Täby Sim 2003 50m 9:10.29
8 296 SK Laxen Simklubben Laxen 2003 50m 9:11.85
9 87 Göteborg S Föreningen Göteborg Sim 2003 50m 9:13.95
10 856 Väsby SS Väsby Simsällskap 2003 50m 9:13.99
11 329 Linköpings ASS Linköpings Allmänna SS 2003 50m 9:14.27
12 209 Jönköpings SS Jönköpings Simsällskap 2003 50m 9:15.83
13 430 Mölndals ASS Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 50m 9:16.08
14 462 SK Neptun Simklubben Neptun 2003 50m 9:17.06
15 993 Kiviks SK Kiviks Simklubb 2003 50m 9:17.72
16 699 SK Triton Simklubben Triton 2003 50m 9:17.98
17 884 Västerås SS Västerås Simsällskap 2003 50m 9:21.72
18 543 S02 Simklubben S 02 50m 9:21.73
2003
19 965 Uddevalla S Föreningen Uddevalla Sim 2005 50m 9:22.49
20 100 SK Hajen Simklubben Hajen 2003 50m 9:23.57
21 680 Södertörns SS lag 2 Södertörns Simsällskap 2003 50m 9:26.65
22 146 Helsingborgs S Lag 2 Helsingborgs Simsällskap 2004 50m 9:26.89
23 239 Karlstads SS Karlstads Simsällskap 2003 50m 9:27.76
24 255 Kristianstads SLS Kristianstads SLS 2003 50m 9:30.57
25 933 SK Ägir Simklubben Ägir 2003 50m 9:30.97
26 147 Helsingborgs S Lag 3 Helsingborgs Simsällskap 2004 50m 9:32.70
2018-06-27 10:18:37 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
3 4x200m Frisim P 16-17
16-17 år: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Jönköpings SS 7:55.41
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 148 Helsingborgs S Helsingborgs Simsällskap 2001 50m 7:48.84
2 183 Järfälla S Järfälla Simsällskap 2001 50m 8:08.34
3 624 Sundsvalls SS Sundsvalls Simsällskap 2001 50m 8:08.48
4 398 Malmö KK Malmö Kappsimningsklubb 2003 50m 8:15.93
5 149 Helsingborgs S Lag 2 Helsingborgs Simsällskap 50m 8:18.49
2001
6 464 SK Neptun Simklubben Neptun 2003 50m 8:20.23
7 611 Stockholms KK Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 50m 8:20.43
8 765 Täby S Täby Sim 2001 50m 8:21.76
9 858 Väsby SS Väsby Simsällskap 2001 50m 8:23.47
10 Spårvägen Simförening 50m 8:25.04
594 Spårvägen SF 2001
11 700 SK Triton Simklubben Triton 2001 50m 8:29.79
12 354 SK Lödde Simklubben Lödde 2002 50m 8:29.84
13 948 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 2001 50m 8:31.10
14 649 Södertälje SS Södertälje Simsällskap 2001 50m 8:31.27
15 210 Jönköpings SS Jönköpings Simsällskap 2001 50m 8:32.92
16 901 Ystads SS Ystads Simsällskap 2001 50m 8:34.37
17 966 Uddevalla S Föreningen Uddevalla Sim 2001 50m 8:36.19
18 632 SK Sydsim Simklubben Sydsim 50m 8:37.98
2001
19 524 Sala SS Sala Simsällskap 2001 50m 8:38.31
20 27 SK Elfsborg Simklubben Elfsborg 2005 50m 8:40.66
21 766 Täby S Täby Sim 2001 50m 8:42.13
22 897 Växjö SS Växjö Simsällskap 2001 50m 8:42.30
23 397 Malmö KK Lag 2 Malmö Kappsimningsklubb 2001 50m 8:42.39
24 332 Linköpings ASS Linköpings Allmänna SS 2001 50m 8:43.88
25 507 SK Poseidon Simklubben Poseidon 2001 50m 8:45.63
26 923 Örebro SA Örebro Simallians 2002 50m 8:47.80
2018-06-27 10:18:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
4 4x200m Frisim F 16-17
16-17 år: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Helsingborgs S 8:43.99
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 623 Sundsvalls SS Sundsvalls Simsällskap 2001 50m 8:44.60
2 143 Helsingborgs S Helsingborgs Simsällskap 2001 50m 8:46.24
3 883 Västerås SS Västerås Simsällskap 2001 50m 8:46.47
4 88 Göteborg S Föreningen Göteborg Sim 2001 50m 8:49.02
5 506 SK Poseidon Simklubben Poseidon 50m 8:52.14
2001
6 857 Väsby SS Väsby Simsällskap 2001 50m 8:52.16
7 181 Järfälla S Järfälla Simsällskap 2001 50m 8:56.54
8 758 Täby S Täby Sim 2001 50m 8:58.00
9 648 Södertälje SS Södertälje Simsällskap 2001 50m 8:59.21
10 89 Göteborg S lag 2 Föreningen Göteborg Sim 2001 50m 8:59.64
11 896 Växjö SS Växjö Simsällskap 2001 50m 9:01.95
12 568 Skövde SS Skövde Simsällskap 2001 50m 9:03.59
13 488 Osby SS Osby Simsällskap 2001 50m 9:03.74
14 144 Helsingborgs S Lag 2 Helsingborgs Simsällskap 2001 50m 9:05.88
15 295 SK Laxen Simklubben Laxen 2001 50m 9:06.22
16 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 9:06.83
431 Mölndals ASS 2001
17 208 Jönköpings SS Jönköpings Simsällskap 2001 50m 9:07.54
18 345 Luleå SS Luleå Simsällskap 50m 9:08.10
2001
19 46 Eskilstuna SK Eskilstuna Simklubb 2001 50m 9:09.22
20 394 Malmö KK Lag 2 Malmö Kappsimningsklubb 2001 50m 9:10.12
21 462 SK Neptun Simklubben Neptun 2003 50m 9:10.12
22 947 Solna Sundbyberg SS 04 Solna Sundbyberg SS 04 2001 50m 9:11.56
23 395 Malmö KK Malmö Kappsimningsklubb 2003 50m 9:12.31
24 964 Uddevalla S Föreningen Uddevalla Sim 2001 50m 9:12.57
25 682 Södertörns SS Södertörns Simsällskap 2001 50m 9:14.67
26 612 Stockholms KK Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 50m 9:14.78
2018-06-27 10:18:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
5 400m Frisim Pojkar
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:18.71
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Julius Gustavsson 4:15.87
16 - 17 år: Robin Hanson (2001) 3:59.59 2017 FM: Robin Hanson 3:59.59
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Upsala Simsällskap 50m 4:28.77
785 Adi Ramovic 2004 AG9304
2 125 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 4:30.30
3 22 Kevin Söderqvist Simklubben Elfsborg 2004 AF9704 50m 4:32.95
4 372 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 4:36.20
5 174 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 4:36.32
6 693 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 50m 4:39.05
7 835 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 50m 4:39.29
8 188 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 4:39.97
9 341 Theo Ylipää Luleå Simsällskap 50m 4:40.15
2004 AB0704
10 626 Jonathan Fröjd Simklubben Sydsim 2004 AC8704 50m 4:40.43
11 172 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 4:41.24
12 Simklubben Neptun 50m 4:41.65
448 Hjalmar Mueller 2004 AR8104
13 403 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 2005 AC1305 50m 4:41.89
14 189 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 50m 4:42.17
15 304 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 4:43.68
16 511 Noah Malmgren S71 2004 AB2704 50m 4:44.05
17 811 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 50m 4:44.22
18 912 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 50m 4:44.69
19 782 Lukas  Höglund Upsala Simsällskap 2004 AK0904 50m 4:45.04
20 908 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 50m 4:45.27
2005 AC6505
21 260 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 4:49.01
22 302 David Axelsson Linköpings Allmänna SS 2004 AC3704 50m 4:49.65
23 377 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 50m 4:49.91
24 317 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 50m 4:56.17
5, 400m Frisim Pojkar - 15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 788 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 50m 4:17.29
2003 AA9303
2 161 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 4:18.71
3 365 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 2003 AD3103 50m 4:19.88
4 490 Viktor Henrysson Oskarshamns Simsällskap 2003 AE5303 50m 4:24.09
5 163 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 4:29.79
6 709 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 50m 4:30.57
7 931 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 50m 4:31.37
8 546 Erik Klasson Simklubben 1970 2003 AH1503 50m 4:31.65
9 606 Otto Reithner Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AE4303 50m 4:32.55
10 201 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 4:33.72
11 907 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 4:36.35
12 478 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 50m 4:37.53
13 171 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 50m 4:40.14
14 890 Alvin Eriksson Växjö Simsällskap 50m 4:40.44
2003 AQ3703
15 990 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 50m 4:41.57
16 303 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 50m 4:44.33
17 Karlskoga Simförening 50m 4:56.00
219 Philip Löfbom 2003 AC0903
18 818 Lucas Örmon Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AF7303 50m 4:56.53
5, 400m Frisim Pojkar - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 450 Oliver Rehn Simklubben Neptun 50m 4:05.19
2001 AF5101
2 613 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 50m 4:14.58
3 160 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 50m 4:14.83
4 Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 4:14.99
602 Gabriel Henkel 2001 AS3301
5 730 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 4:15.87
6 845 Martin Melinder Väsby Simsällskap 50m 4:16.49
2001 AG1301
7 615 Johan Ekengren Sundsvalls Simsällskap 2001 AA6901 50m 4:17.72
8 380 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 50m 4:20.70
9 21 Albin Svenneby Simklubben Elfsborg 2001 AL4301 50m 4:21.55
10 620 Viktor Näslund Sundsvalls Simsällskap 2001 AF1301 50m 4:21.80
11 839 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 50m 4:22.93
12 574 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 4:22.95
13 579 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 4:23.14
14 50 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 4:23.49
15 122 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 2002 AG7702 50m 4:23.71
16 494 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 50m 4:24.56
17 Örebro Simallians 50m 4:24.66
918 Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902
18 107 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 50m 4:25.12
19 869 Max Fahlén Västerås Simsällskap 2001 AM1101 50m 4:26.12
20 959 Charlie Tranberg Föreningen Uddevalla Sim 2002 AK5102 50m 4:27.42
21 466 Filip Borgström Njurunda Simsällskap 2001 AK5101 50m 4:29.01
22 849 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 4:29.41
23 141 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 25m 4:12.61
2018-06-27 10:18:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
6 100m Frisim Flickor
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Trine Forss 59.68
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Gloria Muzito 57.40
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Hanna Bergman 57.98
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Föreningen Uddevalla Sim 50m 1:00.87
949 Sofia  Abrahamsson 2005 AB8605
2 560 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 1:01.16
3 483 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 50m 1:01.21
4 687 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 50m 1:01.31
5 379 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS5804 50m 1:01.51
6 378 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 50m 1:01.68
7 655 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 1:01.88
8 562 Ida Kristiansson Skövde Simsällskap 2004 AX8204 50m 1:01.92
9 123 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 50m 1:02.06
2004 AG8404
10 968 Vilma Andersson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AE5604 50m 1:02.19
11 335 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 50m 1:02.36
12 Helsingborgs Simsällskap 50m 1:02.42
134 Nina Podric 2004 BU7604
13 481 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 50m 1:02.52
14 81 Sofia Hein Föreningen Göteborg Sim 2004 BY7804 50m 1:02.76
15 928 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 50m 1:02.81
16 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 1:02.86
17 306 Olivia Gustafsson Linköpings Allmänna SS 2004 AA8604 50m 1:02.88
18 988 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 2004 BF3604 50m 1:02.89
19 410 Boiana Gradinarska Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ5204 50m 1:02.92
20 710 Selma Holmer Turebergs Simklubb 2004 AM6204 50m 1:02.95
21 666 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 1:03.12
22 9 Emma Ragnarsson Simsällskapet Delfin 2004 AI4203 50m 1:03.12
23 534 Madison Lind Simklubben S 02 2004 AZ4804 50m 1:03.13
24 102 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 50m 1:03.15
25 Gävle Simsällskap 50m 1:03.15
64 Helmi Swanson 2004 AB6604
26 222 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 50m 1:03.17
27 634 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 50m 1:03.21
28 31 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 1:03.31
29 203 Wilma Svensson Jönköpings Simsällskap 2004 AG6604 50m 1:03.37
30 572 Johanna Bagelius Spårvägen Simförening 2004 BB4604 50m 1:03.41
31 863 Clara Kuggvik Västerviks Simsällskap 2005 AR9405 50m 1:03.44
32 596 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 1:03.45
33 745 Tove Pettersson Täby Sim 2004 AF0204 50m 1:03.48
34 194 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap 2004 AG1604 50m 1:03.53
35 1 Tove Gustafsson Alvesta Simsällskap 2004 AH7204 50m 1:03.59
36 555 Wilma Åhlen Skuru Idrottsklubb 2005 AO8205 50m 1:03.60
37 105 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 50m 1:03.60
38 28 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 50m 1:03.60
2004 AQ6604
39 692 Mica Nolén Simklubben Triton 2004 AG1204 50m 1:03.69
40 73 Johanna Edgren Föreningen Göteborg Sim 2004 AZ5604 50m 1:03.70
41 315 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 50m 1:03.71
42 633 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 1:03.82
43 468 Ebba Bladh Hazard Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AC5204 50m 1:03.84
44 852 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 50m 1:03.89
45 889 Liv Elgaard Fonnesbech Växjö Simsällskap 2004 BC2604 50m 1:03.90
46 235 Emily O´Brien Karlstads Simsällskap 2004 CA8604 50m 1:03.91
47 522 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 1:03.94
48 733 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 50m 1:03.99
49 95 Julia Henriksson Simklubben Hajen 2005 AQ5405 50m 1:03.99
50 975 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 1:04.06
51 142 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 50m 1:04.06
2004 AP3204
52 453 Anna Wainikka Simklubben Neptun 2004 AP7804 50m 1:04.09
53 645 Sofia Tossavainen Södertälje Simsällskap 2005 AJ2805 50m 1:04.91
6, 100m Frisim Flickor - 15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 24 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg 2003 AF1403 50m 58.58
2 558 Trine Forss Skövde Simsällskap 2003 AD8403 50m 58.96
3 101 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 50m 1:00.02
2003 AR6803
4 999 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 50m 1:00.02
5 232 Linnéa Englund Karlstads Simsällskap 2003 AI5403 50m 1:00.24
6 Kiviks Simklubb 50m 1:00.55
989 Olivia Hansson 2003 AP5403
7 873 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 1:00.56
8 876 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 50m 1:00.94
9 847 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 1:01.09
10 291 Karin Widerberg Simklubben Laxen 2003 AO3803 50m 1:01.43
11 23 Linn Thid Simklubben Elfsborg 2003 AG5803 50m 1:01.66
12 565 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 2003 AD2203 50m 1:02.07
13 361 Lovisa Bjurnemark Malmö Kappsimningsklubb 2003 BG9603 50m 1:02.16
14 79 Lucie Hanquet Föreningen Göteborg Sim 50m 1:02.20
2003 CC2403
15 363 Ester Eilertsson Malmö Kappsimningsklubb 2003 AE0203 50m 1:02.26
16 261 Lina Gustafsson Kungälvs Simsällskap 2003 AM9203 50m 1:02.28
17 10 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg 2003 AU5403 50m 1:02.35
18 749 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 1:02.39
19 236 Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap 2003 AC0203 50m 1:02.41
20 528 Selma Avdic Simklubben S 02 2003 AM6803 50m 1:02.43
21 283 Hannah Fritz Simklubben Laxen 2003 BB5603 50m 1:02.56
22 376 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 1:02.56
23 269 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 50m 1:02.58
24 253 Annie Thulin Kristianstads SLS 2003 AK1803 50m 1:02.72
25 Järfälla Simsällskap 50m 1:02.88
166 Josefine Iwarson 2003 AT1603
26 320 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS 2003 BF9803 50m 1:03.11
27 727 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 1:03.17
28 946 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 50m 1:03.62
29 418 Clara Sjöstedt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG6603 50m 1:03.64
30 Vellinge-Näsets Simklubb 50m 1:03.83
813 Alice Skoglund 2003 BO5603
31 271 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap 2003 AI3803 50m 1:04.11
32 266 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 50m 1:04.95
6, 100m Frisim Flickor - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 617 Gloria Muzito Sundsvalls Simsällskap 2002 BO6202 50m 57.11
2 491 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 50m 57.24
3 Helsingborgs Simsällskap 50m 57.94
124 Alicia Lundblad 2001 AF6801
4 417 Tova Olsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2001 AB8801 50m 58.58
5 513 Emilia Rönningdal S71 50m 58.86
2002 AC6202
6 559 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 59.08
7 643 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 59.32
8 834 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 59.33
9 288 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 59.56
10 80 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 59.68
11 482 Simone Karlsson Osby Simsällskap 2001 AI2201 50m 59.78
12 563 Ida Lövgren Skövde Simsällskap 2001 AB2801 50m 59.86
13 86 Andrea Reinhold Föreningen Göteborg Sim 2001 AS3401 50m 59.96
14 604 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 1:00.26
15 833 Ebba  Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 1:00.33
16 638 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 1:00.47
17 702 Klara Hasslin Trollhättans Simsällskap 2001 AF3201 50m 1:00.73
18 305 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS 50m 1:00.89
2002 AJ6802
19 895 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 50m 1:01.01
20 139 Clara Thomasson Helsingborgs Simsällskap 2001 BD6601 50m 1:01.03
21 Simklubben Neptun 50m 1:01.05
437 Vilma Brolund 2001 AO9801
22 510 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 50m 1:01.07
23 713 Elin Swerlander Turebergs Simklubb 2001 AE7801 50m 1:01.17
24 621 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 1:01.18
25 724 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 1:01.34
26 514 Alva Back S77 Stenungsund 2002 AQ8802 50m 1:01.42
27 622 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 1:01.48
28 116 Maja Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2001 BL1201 50m 1:01.51
29 979 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF SF 50m 1:01.61
2002 AV6602
30 39 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 50m 1:01.63
31 618 Joyce Muzito Sundsvalls Simsällskap 2001 BT4401 50m 1:01.63
32 158 Sandra Bergerstam Järfälla Simsällskap 2001 AI1401 50m 1:01.64
33 972 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 2002 AI2602 50m 1:02.22
2018-06-27 10:18:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
7 100m Bröstsim Pojkar
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Martin Schön 1:10.05
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Erik Stensson 1:07.52
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Emil Hassling 1:04.90
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Västerås Simsällskap 50m 1:11.19
878 Lucas Sterling 2004 AC6704
2 708 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 1:11.98
3 673 Malte Söderberg Södertörns Simsällskap 2004 AL1904 50m 1:13.11
4 372 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 1:13.76
5 5 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 2004 AE5504 50m 1:15.12
6 113 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 1:15.19
7 304 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 1:15.46
8 174 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 1:15.68
9 423 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 1:15.71
2004 AE3504
10 37 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 1:15.90
11 825 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 1:16.29
12 225 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 50m 1:16.52
13 898 Aron Persson Ystads Simsällskap 2004 AM4504 50m 1:16.53
14 192 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 50m 1:16.53
2005 AA2105
15 439 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 1:16.59
16 511 Noah Malmgren S71 2004 AB2704 50m 1:17.28
17 359 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 50m 1:17.45
18 188 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 1:17.51
19 996 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 50m 1:17.62
20 498 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 2004 AN8704 50m 1:17.67
21 772 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 50m 1:17.75
22 981 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 1:17.82
23 22 Kevin Söderqvist Simklubben Elfsborg 2004 AF9704 50m 1:17.85
24 750 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 1:17.89
25 Helsingborgs Simsällskap 50m 1:18.06
114 Adam Juliusson 2004 AG4904
26 475 Nikola Petrovic Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF5704 50m 1:18.22
27 339 Magnus Lindström Luleå Simsällskap 50m 1:18.25
2004 AA4104
28 667 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 50m 1:18.61
29 957 Elias Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2004 AE8904 50m 1:18.93
30 Anderstorps Simsällskap 50m 1:19.03
2 Ville Seppälä 2004 AO0304
31 826 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 50m 1:19.18
32 583 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 50m 1:19.20
33 971 Max Ringström Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA8304 50m 1:19.50
34 259 Alexander Johansson Kungsbacka Simsällskap 2004 AV1504 50m 1:19.50
35 571 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 1:19.52
36 172 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 1:19.54
37 249 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 50m 1:19.57
38 997 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 50m 1:19.57
2004 AO2304
39 980 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 1:19.60
40 657 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 1:19.61
41 448 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 1:19.85
42 850 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 50m 1:20.03
43 792 Malte Almqvist Föreningen Varberg Sim 2004 AB9904 50m 1:20.14
44 912 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 50m 1:20.95
7, 100m Bröstsim Pojkar - 15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 321 Sebastian Wolff Linköpings Allmänna SS 2003 BA8703 50m 1:08.39
2 3 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 1:08.42
3 664 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 50m 1:09.05
4 580 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 1:10.56
5 554 Lukas  Malmström Skuru Idrottsklubb 2003 AF5303 50m 1:10.75
6 404 Elliot Fielder Motala Simsällskap 2003 AD2303 50m 1:10.85
7 640 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 1:11.23
8 814 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 1:12.27
9 263 Filip Cederholm Landskrona Simsällskap 2003 AI0303 50m 1:12.56
10 Helsingborgs Simsällskap 50m 1:13.17
106 Kalle Edelhamre 2003 AI3303
11 201 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 1:13.20
12 748 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 1:13.31
13 570 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 1:14.16
14 619 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 1:14.20
15 63 Melker Rosengren Gävle Simsällskap 2003 AR1903 50m 1:14.55
16 809 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 50m 1:14.56
17 573 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 1:14.56
18 409 Måns Evertsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 1:14.71
2003 AR2103
19 126 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap 2003 AF8703 50m 1:14.74
20 907 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 50m 1:15.32
21 36 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m 1:15.34
22 420 Marcus Sundblad Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AF4103 50m 1:15.35
23 538 Felix Wrakén Simklubben S 02 2003 AB8903 50m 1:15.50
24 983 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 1:15.54
25 119 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 50m 1:15.66
26 244 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 1:15.87
27 241 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 50m 1:15.88
28 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 1:16.39
419 Karl Skogsberg 2003 AF2103
29 537 Vide Troberg Eskola Simklubben S 02 2003 AN3303 50m 1:17.12
30 240 William Bevréus Kappsimningsklubben Karpen 50m 1:17.30
2003 AA5703
31 536 Maximus Murray Simklubben S 02 2003 AB0903 50m 1:17.61
32 384 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb 2003 AO4703 50m 1:18.49
7, 100m Bröstsim Pojkar - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 128 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 1:05.95
2 864 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap 2001 AG5301 50m 1:07.04
3 827 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 50m 1:07.52
2002 AC2902
4 364 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 1:07.54
5 730 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 1:07.57
6 Malmö Kappsimningsklubb 50m 1:08.46
367 Carl Gerstenfeld 2002 AI5902
7 899 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 50m 1:08.65
8 954 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 1:08.97
9 671 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 1:09.45
10 653 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 50m 1:09.47
11 900 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 1:09.54
12 942 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 1:10.17
13 256 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 1:10.25
14 447 Morgan Martinsson Simklubben Neptun 50m 1:10.25
2001 AN1701
15 362 Joaquin Diaz Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH4101 50m 1:10.33
16 313 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 50m 1:10.41
17 656 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m 1:10.61
18 903 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 50m 1:10.63
19 566 Anton Svensson Skövde Simsällskap 2001 AR6701 50m 1:10.78
20 258 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 1:10.85
21 401 Elias Persson Simsällskapet Mora 2002 AA7502 50m 1:10.96
22 742 Axel Nordén Täby Sim 2001 AO3301 50m 1:11.07
23 840 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 1:11.12
24 356 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 1:11.23
25 Södertälje Simsällskap 50m 1:11.33
642 Sebastian Soume 2001 AE2901
26 794 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 1:11.51
27 582 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 1:11.99
28 316 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 50m 1:12.09
29 720 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m 1:12.27
30 438 Dexter Dalsgaard Simklubben Neptun 2001 AS0501 50m 1:12.55
31 6 Birkan Ates Simsällskapet Delfin 2002 AD8302 50m 1:12.63
32 937 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 1:12.65
33 77 Max Feng Föreningen Göteborg Sim 50m 1:12.75
2001 AR6301
34 205 Victor Tremblay Jönköpings Simsällskap 2001 BA9501 50m 1:12.76
35 407 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AO4902 50m 1:12.85
36 944 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 1:12.92
37 851 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 1:13.10
38 556 Lukas Åkerblom Skuru Idrottsklubb 50m 1:13.21
2002 AO2302
39 214 Carl Lingström Kalmar Simsällskap 2002 AN7902 50m 1:13.44
40 887 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 1:13.50
41 108 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 1:14.15
2018-06-27 10:18:39 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
8 200m Medley Flickor
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:22.91
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Edith Jernstedt 2:21.21
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Wilma Johansson 2:22.35
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Södertörns Simsällskap 50m 2:25.58
655 Emelie Fast 2004 AR4204
2 652 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 2:27.85
3 446 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 2:29.93
4 560 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 2:30.76
5 522 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 2:31.15
6 216 Tea Winblad Kalmar Simsällskap 2004 AH7404 50m 2:31.50
7 378 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 50m 2:31.59
8 315 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 50m 2:32.77
9 666 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 50m 2:33.58
2004 AS7804
10 854 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 2:34.99
11 123 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 50m 2:35.09
12 Gävle Simsällskap 50m 2:35.22
64 Helmi Swanson 2004 AB6604
13 73 Johanna Edgren Föreningen Göteborg Sim 2004 AZ5604 50m 2:35.46
14 927 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 50m 2:35.98
15 687 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 50m 2:36.54
16 889 Liv Elgaard Fonnesbech Växjö Simsällskap 2004 BC2604 50m 2:36.75
17 413 Sara  Hopmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ7204 50m 2:36.90
18 817 Thea Wicknertz Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AT3405 50m 2:36.95
19 134