2020-02-26   12:42:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 28 juni 2018 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Gren 5, 400m Frisim Pojkar
Försök 1 (9)
Sponsor: Kiviks Musteri
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:18.71
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Julius Gustavsson 4:15.87
16 - 17 år: Robin Hanson (2001) 3:59.59 2017 FM: Robin Hanson 3:59.59
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:00
1 50m
2 50m
141 3 Dante Vollmer 2001 HS 4:12.61 25m
317 4 Markus  Stahre 2004 LASS 4:56.17 50m
818 5 Lucas Örmon 2003 VELLINGE-N 4:56.53 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:05
1 50m
377 2 Seth Nillund 2005 MKK 4:49.91 50m
260 3 Hektor Kvarnlöf 2004 KUNGSBACKA 4:49.01 50m
782 4 Lukas  Höglund 2004 UPSALA S 4:45.04 50m
908 5 Joel Nilsson 2005 ÄNGELHOLM 4:45.27 50m
302 6 David Axelsson 2004 LASS 4:49.65 50m
219 7 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 4:56.00 50m
8 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:11
303 1 William Barkehed 2003 LASS 4:44.33 50m
511 2 Noah Malmgren 2004 S 71 4:44.05 50m
189 3 Leopold Grinnemo 2005 JÖNKÖPING 4:42.17 50m
448 4 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 4:41.65 50m
403 5 Gustav Fahlström 2005 MOTALA SS 4:41.89 50m
304 6 Gustav Edlund 2004 LASS 4:43.68 50m
811 7 Eskil Ramäng 2004 VELLINGE-N 4:44.22 50m
912 8 Axel Vaide 2005 ÄNGELHOLM 4:44.69 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:16
Anm tid
Start ca:
172 1 Nils Malmberg 2004 JÄRFÄLLA S 4:41.24 50m
626 2 Jonathan Fröjd 2004 SK SYDSIM 4:40.43 50m
171 3 Sid Lundgren 2003 JÄRFÄLLA S 4:40.14 50m
835 4 Linus Areblad 2004 VÄSBY SS 4:39.29 50m
188 5 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 4:39.97 50m
341 6 Theo Ylipää 2004 LULEÅ SS 4:40.15 50m
890 7 Alvin Eriksson 2003 VÄXJÖ SS 4:40.44 50m
990 8 Oscar Nordström 2003 KIVIKS SK 4:41.57 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
478 1 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 4:37.53 50m
174 2 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 4:36.32 50m
201 3 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 4:33.72 50m
606 4 Otto Reithner 2003 SKK 4:32.55 50m
22 5 Kevin Söderqvist 2004 ELFSBORG 4:32.95 50m
372 6 Hugo Lennartsson 2004 MKK 4:36.20 50m
907 7 Wilmer Ingvarsson 2003 ÄNGELHOLM 4:36.35 50m
693 8 Jonathan Palminger 2004 SK TRITON 4:39.05 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:26
931 1 Jakob Wassberg 2003 SK ÄGIR 4:31.37 50m
125 2 William Lundblad 2004 HS 4:30.30 50m
849 3 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 4:29.41 50m
785 4 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 4:28.77 50m
466 5 Filip Borgström 2001 NJURUNDA 4:29.01 50m
163 6 Rasmus Hanson 2003 JÄRFÄLLA S 4:29.79 50m
709 7 Ludvig Holfve 2003 TUREBERG 4:30.57 50m
546 8 Erik Klasson 2003 SK 1970 4:31.65 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
869 1 Max Fahlén 2001 VÄSTERÅS 4:26.12 50m
918 2 Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA 4:24.66 50m
490 3 Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN 4:24.09 50m
50 4 Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS 4:23.49 50m
122 5 Gustav Lind 2002 HS 4:23.71 50m
494 6 Anton Jansson 2002 POSEIDON 4:24.56 50m
107 7 Oscar Elfers 2002 HS 4:25.12 50m
959 8 Charlie Tranberg 2002 UDDEVALLA 4:27.42 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:36
Anm tid
Start ca:
839 1 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS 4:22.93 50m
365 2 David Falk 2003 MKK 4:19.88 50m
845 3 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 4:16.49 50m
613 4 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 4:14.58 50m
602 5 Gabriel Henkel 2001 SKK 4:14.99 50m
615 6 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL 4:17.72 50m
21 7 Albin Svenneby 2001 ELFSBORG 4:21.55 50m
579 8 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 4:23.14 50m
Gren 5, 400m Frisim Pojkar Försök 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
620 1 Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL 4:21.80 50m
161 2 Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S 4:18.71 50m
730 3 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 4:15.87 50m
450 4 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN 4:05.19 50m
160 5 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 4:14.83 50m
788 6 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 4:17.29 50m
380 7 Elias Persson 2002 MKK 4:20.70 50m
574 8 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 4:22.95 50m
2018-06-27 20:26:30 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner