2020-02-27   03:21:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 28 juni 2018 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Gren 6, 100m Frisim Flickor
Försök 1 (15)
Sponsor: Addsight
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Trine Forss 59.68
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Gloria Muzito 57.40
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Hanna Bergman 57.98
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
1 50m
2 50m
266 3 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 1:04.95 50m
271 4 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 1:04.11 50m
645 5 Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE 1:04.91 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 2 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
453 1 Anna Wainikka 2004 SK NEPTUN 1:04.09 50m
975 2 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 1:04.06 50m
733 3 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 TÄBY SIM 1:03.99 50m
235 4 Emily O´Brien 2004 KARLSTAD 1:03.91 50m
522 5 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 1:03.94 50m
95 6 Julia Henriksson 2005 SK HAJEN 1:03.99 50m
142 7 Cajsa Wöhl 2004 HS 1:04.06 50m
8 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 3 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
852 1 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 1:03.89 50m
813 2 Alice Skoglund 2003 VELLINGE-N 1:03.83 50m
315 3 Thilde Smedbäck 2004 LASS 1:03.71 50m
692 4 Mica Nolén 2004 SK TRITON 1:03.69 50m
73 5 Johanna Edgren 2004 GÖTEBORG 1:03.70 50m
633 6 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 1:03.82 50m
468 7 Ebba Bladh Hazard 2004 NKK 1:03.84 50m
889 8 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 1:03.90 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 4 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:51
Anm tid
Start ca:
946 1 Sofia Voigt 2003 SS04 1:03.62 50m
105 2 Liv Bexell 2005 HS 1:03.60 50m
1 3 Tove Gustafsson 2004 ALVESTA SS 1:03.59 50m
745 4 Tove Pettersson 2004 TÄBY SIM 1:03.48 50m
194 5 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 1:03.53 50m
555 6 Wilma Åhlen 2005 SKURU IK 1:03.60 50m
28 7 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 1:03.60 50m
418 8 Clara Sjöstedt 2003 MASS 1:03.64 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 5 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
863 1 Clara Kuggvik 2005 VÄSTERVIK 1:03.44 50m
203 2 Wilma Svensson 2004 JÖNKÖPING 1:03.37 50m
634 3 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 1:03.21 50m
727 4 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 1:03.17 50m
222 5 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 1:03.17 50m
31 6 Josefin Fundberg 2004 ESKILSTUNA 1:03.31 50m
572 7 Johanna Bagelius 2004 SPÅRVÄGEN 1:03.41 50m
596 8 Ella  Bolmstrand 2004 SKK 1:03.45 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 6 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
102 1 Elsa Andersson 2004 HS 1:03.15 50m
9 2 Emma Ragnarsson 2004 SS DELFIN 1:03.12 50m
320 3 Amanda Weiding 2003 LASS 1:03.11 50m
410 4 Boiana Gradinarska 2004 MASS 1:02.92 50m
710 5 Selma Holmer 2004 TUREBERG 1:02.95 50m
666 6 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 1:03.12 50m
534 7 Madison Lind 2004 S 02 1:03.13 50m
64 8 Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS 1:03.15 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 7 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
306 1 Olivia Gustafsson 2004 LASS 1:02.88 50m
56 2 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:02.86 50m
81 3 Sofia Hein 2004 GÖTEBORG 1:02.76 50m
269 4 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 1:02.58 50m
253 5 Annie Thulin 2003 KSLS 1:02.72 50m
928 6 Agnes Jakobsson 2005 SK ÄGIR 1:02.81 50m
166 7 Josefine Iwarson 2003 JÄRFÄLLA S 1:02.88 50m
988 8 Thea Brünjes 2004 KIVIKS SK 1:02.89 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 8 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:58
Anm tid
Start ca:
283 1 Hannah Fritz 2003 SK LAXEN 1:02.56 50m
528 2 Selma Avdic 2003 S 02 1:02.43 50m
749 3 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM 1:02.39 50m
10 4 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 1:02.35 50m
335 5 Randi Arnesen 2005 LULEÅ SS 1:02.36 50m
236 6 Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD 1:02.41 50m
481 7 Clara Johansson 2005 OSBY SS 1:02.52 50m
376 8 Mollie Morfelt 2003 MKK 1:02.56 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 9 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
363 1 Ester Eilertsson 2003 MKK 1:02.26 50m
79 2 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 1:02.20 50m
361 3 Lovisa Bjurnemark 2003 MKK 1:02.16 50m
123 4 Tyra Littorin 2004 HS 1:02.06 50m
565 5 Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS 1:02.07 50m
968 6 Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG 1:02.19 50m
972 7 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 1:02.22 50m
261 8 Lina Gustafsson 2003 KUNGÄLV 1:02.28 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 10 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
655 1 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 1:01.88 50m
23 2 Linn Thid 2003 ELFSBORG 1:01.66 50m
618 3 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 1:01.63 50m
979 4 Paola Kylberg 2002 SPIF SF 1:01.61 50m
39 5 Wilma Wennerberg 2001 ESKILSTUNA 1:01.63 50m
158 6 Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S 1:01.64 50m
378 7 Kristina Orban 2004 MKK 1:01.68 50m
562 8 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 1:01.92 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 11 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
116 1 Maja Jönsson 2001 HS 1:01.51 50m
291 2 Karin Widerberg 2003 SK LAXEN 1:01.43 50m
724 3 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 1:01.34 50m
483 4 Astrid Nilsson 2004 OSBY SS 1:01.21 50m
687 5 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 1:01.31 50m
514 6 Alva Back 2002 S 77 1:01.42 50m
622 7 Elise Öberg 2002 SUNDSVALL 1:01.48 50m
379 8 Julia Osterman 2004 MKK 1:01.51 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 12 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
713 1 Elin Swerlander 2001 TUREBERG 1:01.17 50m
847 2 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 1:01.09 50m
437 3 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 1:01.05 50m
876 4 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:00.94 50m
895 5 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 1:01.01 50m
510 6 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 1:01.07 50m
560 7 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 1:01.16 50m
621 8 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 1:01.18 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 13 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
873 1 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:00.56 50m
999 2 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 1:00.02 50m
834 3 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 59.33 50m
124 4 Alicia Lundblad 2001 HS 57.94 50m
513 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 58.86 50m
563 6 Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS 59.86 50m
833 7 Ebba  Andersson 2001 VÄSBY SS 1:00.33 50m
305 8 Elin Gunnarsson 2002 LASS 1:00.89 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 14 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
989 1 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 1:00.55 50m
101 2 Angelina Agrell 2003 HS 1:00.02 50m
643 3 Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE 59.32 50m
491 4 Hanna Bergman 2001 POSEIDON 57.24 50m
24 5 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 58.58 50m
482 6 Simone Karlsson 2001 OSBY SS 59.78 50m
604 7 Smilla Lönnberg 2001 SKK 1:00.26 50m
949 8 Sofia  Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 1:00.87 50m
Gren 6, 100m Frisim Flickor Försök 15 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
638 1 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 1:00.47 50m
86 2 Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG 59.96 50m
559 3 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 59.08 50m
617 4 Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL 57.11 50m
417 5 Tova Olsson 2001 MASS 58.58 50m
288 6 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 59.56 50m
232 7 Linnéa Englund 2003 KARLSTAD 1:00.24 50m
702 8 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 1:00.73 50m
2018-06-27 20:26:34 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner