2020-02-27   03:03:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 28 juni 2018 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar
Försök 1 (15)
Sponsor: Kiviks Musteri
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Martin Schön 1:10.05
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Erik Stensson 1:07.52
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Emil Hassling 1:04.90
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
1 50m
2 50m
792 3 Malte Almqvist 2004 VARBERG 1:20.14 50m
448 4 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 1:19.85 50m
850 5 Ragnar Simonsson 2004 VÄSBY SS 1:20.03 50m
912 6 Axel Vaide 2005 ÄNGELHOLM 1:20.95 50m
7 50m
8 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 2 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
980 1 Axel Lewander 2004 SPIF SF 1:19.60 50m
249 2 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 1:19.57 50m
571 3 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 1:19.52 50m
971 4 Max Ringström 2004 TRELLEBORG 1:19.50 50m
259 5 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 1:19.50 50m
172 6 Nils Malmberg 2004 JÄRFÄLLA S 1:19.54 50m
997 7 Anthon Huasson 2004 RINGSJÖ SK 1:19.57 50m
657 8 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 1:19.61 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 3 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
826 1 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 1:19.18 50m
957 2 Elias Robertsson 2004 UDDEVALLA 1:18.93 50m
384 3 Jakob Strömland 2003 MKK 1:18.49 50m
475 4 Nikola Petrovic 2004 NKK 1:18.22 50m
339 5 Magnus Lindström 2004 LULEÅ SS 1:18.25 50m
667 6 Henry Plavans 2005 SÖDERTÖRN 1:18.61 50m
2 7 Ville Seppälä 2004 ANDERSTORP 1:19.03 50m
583 8 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 1:19.20 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 4 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:16
Anm tid
Start ca:
750 1 Hugo Westholm 2004 TÄBY SIM 1:17.89 50m
981 2 Gustav Niring 2004 SPIF SF 1:17.82 50m
498 3 Jakob Lindskoug 2004 POSEIDON 1:17.67 50m
536 4 Maximus Murray 2003 S 02 1:17.61 50m
996 5 Vincent Hua 2004 RINGSJÖ SK 1:17.62 50m
772 6 Iyas Kalash 2004 UMEÅ SS 1:17.75 50m
22 7 Kevin Söderqvist 2004 ELFSBORG 1:17.85 50m
114 8 Adam Juliusson 2004 HS 1:18.06 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 5 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
359 1 Bill Beckman 2005 MKK 1:17.45 50m
511 2 Noah Malmgren 2004 S 71 1:17.28 50m
439 3 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 1:16.59 50m
898 4 Aron Persson 2004 YSTADS SS 1:16.53 50m
192 5 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 1:16.53 50m
537 6 Vide Troberg Eskola 2003 S 02 1:17.12 50m
240 7 William Bevréus 2003 KK KARPEN 1:17.30 50m
188 8 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 1:17.51 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 6 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
419 1 Karl Skogsberg 2003 MASS 1:16.39 50m
37 2 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 1:15.90 50m
244 3 Simon Persson 2003 KK KARPEN 1:15.87 50m
174 4 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 1:15.68 50m
423 5 Alvin Välkki 2004 MASS 1:15.71 50m
241 6 Niels Kwant 2003 KK KARPEN 1:15.88 50m
825 7 Elias Lyth 2004 WISBY SS 1:16.29 50m
225 8 Hannes Wrenne 2004 KARLSKRONA 1:16.52 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 7 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
983 1 Hugo Seemann 2003 SPIF SF 1:15.54 50m
304 2 Gustav Edlund 2004 LASS 1:15.46 50m
36 3 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 1:15.34 50m
113 4 Alan Jovic 2004 HS 1:15.19 50m
907 5 Wilmer Ingvarsson 2003 ÄNGELHOLM 1:15.32 50m
420 6 Marcus Sundblad 2003 MASS 1:15.35 50m
538 7 Felix Wrakén 2003 S 02 1:15.50 50m
119 8 Oliver Kock 2003 HS 1:15.66 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 8 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:24
Anm tid
Start ca:
126 1 Vlad Lupu 2003 HS 1:14.74 50m
573 2 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 1:14.56 50m
63 3 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 1:14.55 50m
570 4 Gustav Annas 2003 SPÅRVÄGEN 1:14.16 50m
619 5 Jonathan Nilsson 2003 SUNDSVALL 1:14.20 50m
809 6 Jonatan Holmquist 2003 VELLINGE-N 1:14.56 50m
409 7 Måns Evertsson 2003 MASS 1:14.71 50m
5 8 Daniel Ruijs 2004 BORLÄNGE 1:15.12 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 9 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
372 1 Hugo Lennartsson 2004 MKK 1:13.76 50m
214 2 Carl Lingström 2002 KALMAR SS 1:13.44 50m
556 3 Lukas Åkerblom 2002 SKURU IK 1:13.21 50m
106 4 Kalle Edelhamre 2003 HS 1:13.17 50m
201 5 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 1:13.20 50m
748 6 Simon Seel 2003 TÄBY SIM 1:13.31 50m
887 7 Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS 1:13.50 50m
108 8 Daniel Fischer 2002 HS 1:14.15 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 10 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
851 1 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 1:13.10 50m
407 2 Filiph Castillo Karlsson 2002 MASS 1:12.85 50m
77 3 Max Feng 2001 GÖTEBORG 1:12.75 50m
6 4 Birkan Ates 2002 SS DELFIN 1:12.63 50m
937 5 Johan Hennert 2001 SS04 1:12.65 50m
205 6 Victor Tremblay 2001 JÖNKÖPING 1:12.76 50m
944 7 Douglas Reuterskiöld 2002 SS04 1:12.92 50m
673 8 Malte Söderberg 2004 SÖDERTÖRN 1:13.11 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 11 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
814 1 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 1:12.27 50m
316 2 Ruben Staaf 2002 LASS 1:12.09 50m
708 3 August Eriksson 2004 TUREBERG 1:11.98 50m
642 4 Sebastian Soume 2001 SÖDERTÄLJE 1:11.33 50m
794 5 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 1:11.51 50m
582 6 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 1:11.99 50m
720 7 Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS 1:12.27 50m
263 8 Filip Cederholm 2003 LANDSKRONA 1:12.56 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 12 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
356 1 Axel Andrén 2001 MKK 1:11.23 50m
840 2 William Lernå 2002 VÄSBY SS 1:11.12 50m
401 3 Elias Persson 2002 SS MORA 1:10.96 50m
404 4 Elliot Fielder 2003 MOTALA SS 1:10.85 50m
258 5 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 1:10.85 50m
742 6 Axel Nordén 2001 TÄBY SIM 1:11.07 50m
878 7 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 1:11.19 50m
640 8 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 1:11.23 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 13 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
656 1 Theodor Fridh 2002 SÖDERTÖRN 1:10.61 50m
942 2 Leonardo Montes 2002 SS04 1:10.17 50m
899 3 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 1:08.65 50m
827 4 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 1:07.52 50m
321 5 Sebastian Wolff 2003 LASS 1:08.39 50m
671 6 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 1:09.45 50m
362 7 Joaquin Diaz 2001 MKK 1:10.33 50m
566 8 Anton Svensson 2001 SKÖVDE SS 1:10.78 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 14 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
580 1 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 1:10.56 50m
900 2 Max Persson 2001 YSTADS SS 1:09.54 50m
367 3 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 1:08.46 50m
864 4 Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK 1:07.04 50m
730 5 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 1:07.57 50m
664 6 Jakub Majta 2003 SÖDERTÖRN 1:09.05 50m
447 7 Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN 1:10.25 50m
554 8 Lukas  Malmström 2003 SKURU IK 1:10.75 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 15 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:36
313 1 Nicola Lundqvist 2002 LASS 1:10.41 50m
653 2 Markus Charlton 2001 SÖDERTÖRN 1:09.47 50m
3 3 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 1:08.42 50m
128 4 August Mathisen 2001 HS 1:05.95 50m
364 5 Gustav Englund 2001 MKK 1:07.54 50m
954 6 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 1:08.97 50m
256 7 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 1:10.25 50m
903 8 Emil Tikkanen 2002 ÅKERSBERGA 1:10.63 50m
2018-06-27 20:26:35 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner