2020-02-26   12:43:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 28 juni 2018 kl. 09.00

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
8 200m Medley Flickor
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:22.91
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Edith Jernstedt 2:21.21
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Wilma Johansson 2:22.35
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Södertörns Simsällskap 50m 2:25.58
655 Emelie Fast 2004 AR4204
2 652 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 2:27.85
3 446 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 2:29.93
4 560 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 2:30.76
5 522 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 2:31.15
6 216 Tea Winblad Kalmar Simsällskap 2004 AH7404 50m 2:31.50
7 378 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 50m 2:31.59
8 315 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 50m 2:32.77
9 666 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 50m 2:33.58
2004 AS7804
10 854 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 2:34.99
11 123 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 50m 2:35.09
12 Gävle Simsällskap 50m 2:35.22
64 Helmi Swanson 2004 AB6604
13 73 Johanna Edgren Föreningen Göteborg Sim 2004 AZ5604 50m 2:35.46
14 927 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 50m 2:35.98
15 687 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 50m 2:36.54
16 889 Liv Elgaard Fonnesbech Växjö Simsällskap 2004 BC2604 50m 2:36.75
17 413 Sara  Hopmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ7204 50m 2:36.90
18 817 Thea Wicknertz Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AT3405 50m 2:36.95
19 134 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 50m 2:37.36
20 1 Tove Gustafsson Alvesta Simsällskap 2004 AH7204 50m 2:37.56
21 651 Thea Birgoth Södertörns Simsällskap 2004 BV8404 50m 2:37.64
22 953 Hilda Eriksson Föreningen Uddevalla Sim 2004 AO5204 50m 2:37.74
23 81 Sofia Hein Föreningen Göteborg Sim 2004 BY7804 50m 2:37.74
24 483 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 50m 2:38.16
25 Stockholmspolisens IF SF 50m 2:38.20
975 Liv Asp Olsson 2005 AH3205
26 949 Sofia  Abrahamsson Föreningen Uddevalla Sim 2005 AB8605 50m 2:38.22
27 562 Ida Kristiansson Skövde Simsällskap 2004 AX8204 50m 2:38.31
28 349 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 50m 2:38.85
29 867 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 50m 2:38.93
30 102 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 50m 2:38.95
31 471 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 50m 2:38.95
32 203 Wilma Svensson Jönköpings Simsällskap 2004 AG6604 50m 2:39.12
33 991 Julia  Olsson Kiviks Simklubb 2004 AL0804 50m 2:39.14
34 234 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 50m 2:39.20
35 169 Elin Lindqvist Järfälla Simsällskap 2004 AP7204 50m 2:39.61
36 969 Erma Duratovic Föreningen Trelleborg Sim 2005 AP2205 50m 2:39.77
37 60 Frida Florén Gävle Simsällskap 2004 AB1404 50m 2:39.80
38 142 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 50m 2:39.80
2004 AP3204
39 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 2:39.82
40 94 Ella Gutenwik Simklubben Hajen 2004 AQ1804 50m 2:40.02
41 852 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 50m 2:40.11
42 973 Alicia Sjögren Föreningen Trelleborg Sim 2005 AA8205 50m 2:43.43
8, 200m Medley Flickor - 15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 191 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 50m 2:21.13
2003 AA1403
2 999 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 50m 2:27.55
3 876 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 50m 2:27.78
4 740 Smilla Malm Täby Sim 2003 AQ4203 50m 2:28.78
5 79 Lucie Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2003 CC2403 50m 2:29.05
6 176 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 2:29.67
7 312 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 2:29.84
8 654 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 50m 2:30.14
9 847 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:30.41
10 133 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 50m 2:31.48
11 743 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 50m 2:32.62
12 Simklubben Elfsborg 50m 2:32.78
24 Sofia Åstedt 2003 AF1403
13 416 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG4603 50m 2:33.19
14 528 Selma Avdic Simklubben S 02 50m 2:33.31
2003 AM6803
15 162 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 50m 2:33.42
16 565 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 2003 AD2203 50m 2:33.43
17 Simklubben Laxen 50m 2:33.89
291 Karin Widerberg 2003 AO3803
18 112 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 50m 2:33.98
19 269 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 50m 2:34.47
20 915 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 50m 2:35.05
21 281 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 2003 BB8603 50m 2:35.05
22 976 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 50m 2:35.67
23 441 Madicken Eriksson Simklubben Neptun 2003 AX8203 50m 2:35.85
24 236 Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap 2003 AC0203 50m 2:35.86
25 727 Jennie Ewerbring Täby Sim 50m 2:36.11
2003 AT6603
26 266 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 50m 2:36.24
27 492 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 50m 2:36.31
28 376 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 2:36.48
29 23 Linn Thid Simklubben Elfsborg 2003 AG5803 50m 2:36.62
30 549 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 50m 2:36.67
31 916 Cornelia Johansson Örebro Simallians 2003 AF1803 50m 2:36.68
32 307 Wilma Holmertz Linköpings Allmänna SS 2003 AD1803 50m 2:36.70
33 688 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 50m 2:36.78
8, 200m Medley Flickor - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 196 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 50m 2:21.19
2 872 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 50m 2:21.21
3 643 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 2:21.75
4 513 Emilia Rönningdal S71 2002 AC6202 50m 2:24.45
5 622 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 2:25.59
6 80 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 2:26.53
7 292 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 50m 2:26.80
8 Västerås Simsällskap 50m 2:27.55
877 Filippa Sterling 2002 AE7402
9 621 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 2:27.63
10 355 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 50m 2:28.11
11 902 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 50m 2:28.31
12 288 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 2:29.34
13 243 Linnéa Persson Kappsimningsklubben Karpen 2002 AA5802 50m 2:30.10
14 96 Ella Laurén Simklubben Hajen 2001 AO1201 50m 2:30.13
15 638 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 2:30.15
16 575 Linn Herlin Spårvägen Simförening 50m 2:30.34
2002 AU6402
17 482 Simone Karlsson Osby Simsällskap 2001 AI2201 50m 2:30.43
18 485 Moa Olofsson Osby Simsällskap 2002 AG8202 50m 2:30.59
19 Väsby Simsällskap 50m 2:30.75
834 Tova Andersson 2001 AH8201
20 951 Marit Cuperus Föreningen Uddevalla Sim 2002 BD0202 50m 2:30.78
21 917 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 50m 2:30.84
22 604 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 2:30.86
23 895 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 50m 2:30.95
24 510 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 50m 2:31.17
25 454 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 2:31.19
26 669 Emma Roloff Södertörns Simsällskap 2002 AT6402 50m 2:31.28
27 747 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:31.34
28 707 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb 2001 AD1201 50m 2:31.45
29 224 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 50m 2:31.52
30 156 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 2:31.69
31 135 Nelly Rasmusson Helsingborgs Simsällskap 2001 AO7201 50m 2:31.91
32 Järfälla Simsällskap 50m 2:32.11
165 Emma Hansson 2002 AQ9602
33 86 Andrea Reinhold Föreningen Göteborg Sim 2001 AS3401 50m 2:32.24
34 563 Ida Lövgren Skövde Simsällskap 2001 AB2801 50m 2:32.27
35 599 Amanda Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AH9801 50m 2:32.66
36 310 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS 2002 AH9802 50m 2:32.82
37 Södertörns Simsällskap 50m 2:32.83
675 Jenny Virtanen 2002 BS0202
38 547 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 2001 AT6801 50m 2:33.48
39 911 Filippa Sundström Ängelholms Simsällskap 2001 AG4201 50m 2:33.63
40 846 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 AL3601 50m 2:34.00
41 978 Lea Granert Stockholmspolisens IF SF 2001 BQ1401 50m 2:34.06
42 791 Cornelia Almqvist Föreningen Varberg Sim 2002 AJ6602 50m 2:34.11
43 370 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4202 50m 2:34.49
44 906 Miranda Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2001 AE6401 50m 2:34.53
45 497 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 50m 2:34.53
2001 BD9801
46 383 Sara Stenberg Malmö Kappsimningsklubb 2001 AA8601 50m 2:34.59
47 473 Ella Lindroth Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AE1201 50m 2:34.72
2018-06-27 10:18:39 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner