2020-02-21   00:39:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 28 juni 2018 kl. 09.00

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
9 200m Fjärilsim Pojkar
15 år och yngre: Robin Hanson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Björklund 2:12.09
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015 FM: Robin Hanson 2:06.40
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 220 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 50m 2:12.88
2 365 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 2003 AD3103 50m 2:13.33
3 161 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 2:17.78
4 788 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 2:18.90
5 503 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 50m 2:19.35
6 138 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 50m 2:21.04
7 474 Eric Lundström Silke Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m 2:21.47
2003 AF8903
8 814 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 2:22.13
9 905 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 2:22.40
10 415 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 50m 2:22.78
11 163 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 50m 2:24.16
12 641 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 2:25.99
13 564 Dennis Partanen Skövde Simsällskap 2003 AI5703 50m 2:26.91
14 244 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 2:27.14
15 125 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 50m 2:27.68
16 531 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 2003 AI8703 50m 2:27.97
17 Stockholmspolisens IF SF 50m 2:28.50
980 Axel Lewander 2004 AI7304
18 982 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 50m 2:28.69
19 573 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 2:28.73
20 409 Måns Evertsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AR2103 50m 2:29.65
21 746 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 2:30.03
22 Kappsimningsklubben Karpen 50m 2:31.70
241 Niels Kwant 2003 AI6103
23 843 William Malmborg Väsby Simsällskap 2003 AW8503 50m 2:33.06
24 936 Oskar Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AS7503 50m 2:35.01
25 76 Loke Egnell Föreningen Göteborg Sim 2003 AR2703 50m 2:35.02
26 786 Andreas  Savin Upsala Simsällskap 2003 AG9503 50m 2:35.12
27 998 Carl Löfgren Simklubben Blåkulla
Oskarshamn
2003 AE7303 50m 2:35.92
28 502 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 50m 2:36.54
29 792 Malte Almqvist Föreningen Varberg Sim 2004 AB9904 50m 2:36.82
30 893 Anton Strand Växjö Simsällskap 2003 AH8903 50m 2:37.03
31 300 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 50m 2:37.54
32 34 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 2:37.74
33 848 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 50m 2:38.16
34 657 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 2:38.52
35 Älvsjö AIK Simförening 50m 2:38.77
995 Pijus Guvenius 2003 AO0303
36 581 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 50m 2:38.80
37 421 Max Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE2504 50m 2:40.19
9, 200m Fjärilsim Pojkar - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 164 Robin Hanson Järfälla Simsällskap 2001 AA2701 50m 2:04.96
2 117 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 2:10.06
3 465 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 2:12.09
4 841 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:13.53
5 347 Ian Hangård Simklubben Lödde 50m 2:13.64
2002 AB5302
6 78 Mathieu Gripon Föreningen Göteborg Sim 2001 BA5101 50m 2:14.56
7 768 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 50m 2:15.54
8 Sala Simsällskap 50m 2:15.68
521 Edwin Nystrand 2002 AE8902
9 516 Linus Holmdahl S77 Stenungsund 2001 AE4101 50m 2:17.84
10 49 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap 2001 AL4501 50m 2:18.03
11 579 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 2:18.11
12 66 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 50m 2:18.96
13 723 Jonas Al-Khalili Täby Sim 2002 AI6502 50m 2:19.34
14 827 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:19.44
15 585 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 2:19.61
16 690 Joar Modigh Simklubben Triton 50m 2:20.06
2001 AO1101
17 613 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 50m 2:20.27
18 609 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 2:20.83
19 381 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD0301 50m 2:22.06
20 603 Fredrik Jacobsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AK8701 50m 2:22.18
21 845 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 2:22.84
22 879 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 50m 2:23.17
23 636 Jakob Borrman Södertälje Simsällskap 50m 2:23.92
2002 BA1102
24 849 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 50m 2:24.01
25 793 Noa Carlenius Föreningen Varberg Sim 2002 AE9302 50m 2:24.42
26 Simklubben Triton 50m 2:24.46
694 Noel Persson 2002 AG2702
27 8 Jakob Petersen Simsällskapet Delfin 2001 AD9901 50m 2:24.70
28 402 Henrik Eriksson Motala Simsällskap 2002 AJ6902 50m 2:25.83
29 366 Robin Falk Malmö Kappsimningsklubb 2001 AJ9101 50m 2:26.02 EFT
30 608 Tor Selander Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH4902 50m 2:26.59
31 938 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 2:26.91
32 173 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 25m 2:18.15
2018-06-27 10:18:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner