2019-08-25   14:25:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 1 juli 2018 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar
Försök 1 (12)
Sponsor: Kiviks Musteri
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Simon Fröde 1:01.82
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Gustav Henriksen 1:01.89
16 - 17 år: Björn Seeliger (2000) 56.19 2017 FM: Björn Seeliger 56.19
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
1 50m
2 50m
282 3 Albin Ekstrand 2004 SK LAXEN 1:13.05 50m
190 4 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 1:12.04 50m
475 5 Nikola Petrovic 2004 NKK 1:12.31 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
37 1 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 1:11.70 50m
667 2 Henry Plavans 2005 SÖDERTÖRN 1:11.50 50m
57 3 Ted Wiker 2004 GUSTAVSBER 1:11.27 50m
65 4 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 1:10.86 50m
787 5 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 1:11.02 50m
865 6 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 1:11.39 50m
659 7 Kevin Hellman 2005 SÖDERTÖRN 1:11.54 50m
140 8 Felix Tjärnberg 2005 HS 1:11.80 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
792 1 Malte Almqvist 2004 VARBERG 1:10.77 50m
967 2 Alexander McAdam 2004 FALKENBERG 1:10.64 50m
11 3 Gustav Askengren 2004 ELFSBORG 1:10.21 50m
693 4 Jonathan Palminger 2004 SK TRITON 1:09.46 50m
317 5 Markus  Stahre 2004 LASS 1:09.68 50m
121 6 Jacob Langell 2005 HS 1:10.24 50m
341 7 Theo Ylipää 2004 LULEÅ SS 1:10.72 50m
260 8 Hektor Kvarnlöf 2004 KUNGSBACKA 1:10.81 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:57
Anm tid
Start ca:
192 1 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 1:09.06 50m
125 2 William Lundblad 2004 HS 1:08.41 50m
219 3 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 1:08.31 50m
843 4 William Malmborg 2003 VÄSBY SS 1:08.18 50m
564 5 Dennis Partanen 2003 SKÖVDE SS 1:08.23 50m
339 6 Magnus Lindström 2004 LULEÅ SS 1:08.38 50m
478 7 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 1:08.47 50m
811 8 Eskil Ramäng 2004 VELLINGE-N 1:09.46 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
751 1 Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM 1:07.85 50m
936 2 Oskar Fridsell 2003 SS04 1:07.71 50m
358 3 Liam Bech 2003 MKK 1:07.64 50m
907 4 Wilmer Ingvarsson 2003 ÄNGELHOLM 1:07.45 50m
348 5 Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE 1:07.56 50m
171 6 Sid Lundgren 2003 JÄRFÄLLA S 1:07.68 50m
131 7 Olle Olsson 2004 HS 1:07.72 50m
606 8 Otto Reithner 2003 SKK 1:07.88 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
990 1 Oscar Nordström 2003 KIVIKS SK 1:07.29 50m
818 2 Lucas Örmon 2003 VELLINGE-N 1:07.25 50m
517 3 Jens Pettersson 2001 S 77 1:07.21 50m
616 4 Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL 1:06.77 50m
527 5 Julius Grell 2003 SANDVIKEN 1:06.89 50m
263 6 Filip Cederholm 2003 LANDSKRONA 1:07.25 50m
785 7 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 1:07.26 50m
982 8 Oliver Rasool 2003 SPIF SF 1:07.31 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
240 1 William Bevréus 2003 KK KARPEN 1:06.37 50m
188 2 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 1:05.98 50m
662 3 Mattias Kvist 2003 SÖDERTÖRN 1:05.96 50m
600 4 Isak Gustafsson 2001 SKK 1:05.80 50m
214 5 Carl Lingström 2002 KALMAR SS 1:05.83 50m
91 6 Gabriel Agardh 2003 SK HAJEN 1:05.97 50m
709 7 Ludvig Holfve 2003 TUREBERG 1:06.08 50m
113 8 Alan Jovic 2004 HS 1:06.74 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:05
Anm tid
Start ca:
894 1 Emanuel Tidåsen 2002 VÄXJÖ SS 1:05.75 50m
723 2 Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM 1:05.61 50m
981 3 Gustav Niring 2004 SPIF SF 1:05.58 50m
423 4 Alvin Välkki 2004 MASS 1:05.36 50m
19 5 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 1:05.54 50m
138 6 Jacob Söderberg 2003 HS 1:05.59 50m
955 7 Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA 1:05.68 50m
552 8 Arvid Hallenborg 2002 SKURU IK 1:05.78 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
351 1 Anton Witzell 2004 SK LÖDDE 1:05.23 50m
248 2 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 1:05.17 50m
373 3 Karl Liljegren 2001 MKK 1:05.10 50m
670 4 Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN 1:04.92 50m
937 5 Johan Hennert 2001 SS04 1:05.04 50m
6 6 Birkan Ates 2002 SS DELFIN 1:05.12 50m
215 7 Philip Turkowitch 2003 KALMAR SS 1:05.19 50m
918 8 Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA 1:05.30 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
935 1 Philip Bentzer 2001 SS04 1:04.31 50m
866 2 Johan Brewitz 2001 VÄSTERÅS 1:03.37 50m
465 3 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 1:01.77 50m
815 4 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 1:00.80 50m
574 5 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 1:01.03 50m
722 6 Gustav Ahlqvist 2003 TÄBY SIM 1:03.00 50m
369 7 Filip Hinderup 2001 MKK 1:03.75 50m
490 8 Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN 1:04.79 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
913 1 Hugo Vaide 2003 ÄNGELHOLM 1:04.28 50m
111 2 Gustaf Hansson 2001 HS 1:03.21 50m
794 3 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 1:01.15 50m
470 4 Max Engström 2001 NKK 1:00.61 50m
62 5 Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS 1:00.91 50m
350 6 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE 1:02.97 50m
691 7 Arvid Nilsson 2003 SK TRITON 1:03.53 50m
262 8 Tim Brinkhagen 2001 LANDSKRONA 1:04.72 50m
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar Försök 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
878 1 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 1:04.23 50m
193 2 Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING 1:03.08 50m
472 3 Emil Kernen 2002 NKK 1:01.14 50m
264 4 Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA 1:00.17 50m
161 5 Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S 1:00.89 50m
141 6 Dante Vollmer 2001 HS 1:02.59 50m
635 7 John Aldrin 2001 SÖDERTÄLJE 1:03.43 50m
671 8 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 1:04.45 50m
2018-06-30 19:10:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner