2019-10-22   11:56:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 1 juli 2018 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor
Försök 1 (12)
Sponsor: Kiviks Musteri
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 FM: Elise Öberg 2:19.96
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Wilma Persson 2:22.08
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:20
Anm tid
Start ca:
1 50m
925 2 Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS 2:39.36 50m
813 3 Alice Skoglund 2003 VELLINGE-N 2:38.00 50m
970 4 Hannah Olsson-Lindhé 2003 TRELLEBORG 2:37.71 50m
13 5 Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG 2:37.79 50m
274 6 Tilde Röiseth 2003 LANDSKRONA 2:38.21 50m
7 50m
8 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
906 1 Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM 2:37.53 50m
651 2 Thea Birgoth 2004 SÖDERTÖRN 2:37.41 50m
267 3 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 2:37.24 50m
408 4 Wilma Christensen 2003 MASS 2:36.79 50m
601 5 Rebecca Gustafsson 2003 SKK 2:37.04 50m
103 6 Hildur Andersson 2005 HS 2:37.40 50m
852 7 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:37.50 50m
575 8 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:37.58 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:27
418 1 Clara Sjöstedt 2003 MASS 2:36.69 50m
310 2 Felicia Järvikari 2002 LASS 2:36.56 50m
272 3 Wilma Rundblad 2003 LANDSKRONA 2:36.47 50m
287 4 Ylva Lindén 2003 SK LAXEN 2:36.23 50m
976 5 Maria Bang 2003 SPIF SF 2:36.26 50m
817 6 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 2:36.51 50m
416 7 Sara Nyqvist 2003 MASS 2:36.63 50m
265 8 Josefin Dellhede 2003 LANDSKRONA 2:36.71 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
110 1 Kajsa Gustavsson 2001 HS 2:36.19 50m
525 2 Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB 2:36.15 50m
644 3 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 2:35.95 50m
250 4 Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS 2:35.83 50m
519 5 Lovisa Königsson 2002 SALA SS 2:35.90 50m
934 6 Therese Baltzarsson 2001 SS04 2:36.04 50m
956 7 Lina Nielsen 2005 UDDEVALLA 2:36.17 50m
195 8 Mariam Istiphan 2001 JÖNKÖPING 2:36.20 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:34
688 1 Siri Bokander 2003 SK TRITON 2:35.77 50m
767 2 Marie-Chantal Ballnus 2002 UMEÅ SS 2:35.59 50m
515 3 Lisa Bergman 2002 S 77 2:35.45 50m
663 4 Elin Lundgren 2003 SÖDERTÖRN 2:35.31 50m
283 5 Hannah Fritz 2003 SK LAXEN 2:35.44 50m
871 6 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 2:35.55 50m
435 7 Sophie Bladin 2002 SK NEPTUN 2:35.70 50m
578 8 Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN 2:35.80 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
253 1 Annie Thulin 2003 KSLS 2:35.22 50m
223 2 Emma Ljungcrantz 2001 KARLSKRONA 2:35.11 50m
736 3 Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM 2:34.93 50m
529 4 Lia Bromander 2004 S 02 2:34.67 50m
941 5 Elvira Montes 2004 SS04 2:34.67 50m
561 6 Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS 2:35.02 50m
770 7 Agnes Gustafsson 2003 UMEÅ SS 2:35.20 50m
577 8 Linnea Lindqvist 2001 SPÅRVÄGEN 2:35.27 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:41
953 1 Hilda Eriksson 2004 UDDEVALLA 2:34.39 50m
975 2 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 2:34.34 50m
105 3 Liv Bexell 2005 HS 2:33.90 50m
853 4 Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS 2:33.75 50m
707 5 Astrid Eriksson 2001 TUREBERG 2:33.81 50m
728 6 Emilia Forsberg 2003 TÄBY SIM 2:33.92 50m
213 7 Leia Karlsson 2002 KALMAR SS 2:34.38 50m
687 8 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 2:34.41 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:44
290 1 Wilma Svensson 2002 SK LAXEN 2:33.60 50m
10 2 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 2:33.33 50m
315 3 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:33.25 50m
269 4 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 2:32.89 50m
867 5 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 2:33.01 50m
216 6 Tea Winblad 2004 KALMAR SS 2:33.26 50m
714 7 Yasemin Uzum 2003 TUREBERG 2:33.58 50m
400 8 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 2:33.69 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:48
482 1 Simone Karlsson 2001 OSBY SS 2:32.60 50m
846 2 Louise Peacock 2001 VÄSBY SS 2:32.11 50m
81 3 Sofia Hein 2004 GÖTEBORG 2:31.84 50m
156 4 Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S 2:31.62 50m
868 5 Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS 2:31.77 50m
204 6 Alice Thörnros 2001 JÖNKÖPING 2:32.01 50m
522 7 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:32.53 50m
237 8 Michelle Träff 2002 KARLSTAD 2:32.60 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:51
Anm tid
Start ca:
376 1 Mollie Morfelt 2003 MKK 2:30.45 50m
155 2 Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS 2:28.43 50m
675 3 Jenny Virtanen 2002 SÖDERTÖRN 2:26.96 50m
621 4 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 2:22.08 50m
446 5 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 2:25.14 50m
834 6 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:27.99 50m
915 7 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 2:29.35 50m
951 8 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 2:31.47 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:54
112 1 Alicia Johansson 2003 HS 2:30.25 50m
79 2 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 2:28.42 50m
747 3 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:26.23 50m
510 4 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 2:20.97 50m
80 5 Marion Hanquet 2001 GÖTEBORG 2:23.98 50m
133 6 Alice Persson 2003 HS 2:27.91 50m
559 7 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 2:29.04 50m
385 8 Emma Vileus 2001 MKK 2:30.79 50m
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor Försök 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:58
724 1 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 2:29.61 50m
235 2 Emily O´Brien 2004 KARLSTAD 2:28.08 50m
877 3 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 2:25.94 50m
622 4 Elise Öberg 2002 SUNDSVALL 2:19.96 50m
312 5 Vera Karlsson 2003 LASS 2:23.69 50m
266 6 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 2:27.42 50m
674 7 Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN 2:28.52 50m
734 8 Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM 2:30.69 50m
2018-06-30 19:10:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner