2019-10-22   12:03:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 1 juli 2018 kl. 09.00

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
30 400m Medley Pojkar
15 år och yngre: Robin Hanson (2001) 4:38.04 2016 FM: Julius Gustavsson 4:49.65
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Emil Hassling 4:30.83
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 788 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 4:50.56
2 490 Viktor Henrysson Oskarshamns Simsällskap 2003 AE5303 50m 5:03.26
3 321 Sebastian Wolff Linköpings Allmänna SS 2003 BA8703 50m 5:04.63
4 641 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 5:07.18
5 201 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 5:07.89
6 785 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 50m 5:08.90
7 244 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 50m 5:09.13
2003 AA1703
8 573 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 5:09.15
9 814 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 5:11.34
10 188 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 5:11.40
11 905 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 5:12.50
12 174 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 5:12.57
13 531 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 2003 AI8703 50m 5:12.73
14 640 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 5:13.61
15 503 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 50m 5:14.39
16 746 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 5:14.75
17 689 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 50m 5:14.99
18 Karlskrona Simsällskap 50m 5:15.04
220 Axel Auer 2003 AB8103
19 980 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 5:17.12
20 546 Erik Klasson Simklubben 1970 2003 AH1503 50m 5:19.29 EXT
21 192 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 50m 5:19.47 EXT
22 619 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 5:23.23 EXT
30, 400m Medley Pojkar - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Järfälla Simsällskap 50m 4:44.73
160 Elias Fröde 2001 AE9901
2 173 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 50m 4:46.76
3 845 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 4:49.05
4 117 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 4:50.29
5 205 Victor Tremblay Jönköpings Simsällskap 2001 BA9501 50m 4:52.14
6 579 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 4:52.28
7 521 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 4:54.65
8 50 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 4:54.78
9 108 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 50m 4:56.73
2002 AC0302
10 841 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 4:59.44
11 516 Linus Holmdahl S77 Stenungsund 2001 AE4101 50m 4:59.78
12 Sundsvalls Simsällskap 50m 5:00.01
613 Joel Berglund 2002 AG9702
13 840 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 5:00.65
14 360 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4902 50m 5:00.97
15 741 Wilhelm Muzikants Täby Sim 2001 AJ2901 50m 5:01.27
16 262 Tim Brinkhagen Landskrona Simsällskap 2001 AC9901 50m 5:01.66
17 347 Ian Hangård Simklubben Lödde 2002 AB5302 50m 5:02.63
18 21 Albin Svenneby Simklubben Elfsborg 2001 AL4301 50m 5:02.90
19 373 Karl Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 50m 5:03.13
20 49 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap 50m 5:03.18
2001 AL4501
21 465 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 5:04.22
22 367 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 5:04.56
2018-06-27 10:18:46 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner