2019-08-21   10:27:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 1 juli 2018 kl. 09.00

Document
Startlista
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
34 200m Bröstsim Pojkar
15 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 2:24.19 2014 FM: Carl Gerstenfeld 2:28.76
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Pontus Jonsson 2:21.68
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 321 Sebastian Wolff Linköpings Allmänna SS 2003 BA8703 50m 2:27.83
2 788 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 2:29.76
3 580 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 2:30.61
4 3 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 2:30.96
5 664 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 50m 2:31.90
6 708 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 2:34.70
7 404 Elliot Fielder Motala Simsällskap 50m 2:36.24
2003 AD2303
8 372 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 50m 2:37.86
9 689 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 50m 2:39.36
10 673 Malte Söderberg Södertörns Simsällskap 2004 AL1904 50m 2:39.56
11 878 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 50m 2:39.75
12 174 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 2:40.28
13 640 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 2:41.05
14 304 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 50m 2:41.87
15 619 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 50m 2:42.17
16 420 Marcus Sundblad Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AF4103 50m 2:42.21
17 5 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 2004 AE5504 50m 2:42.87
18 748 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 2:42.97
19 244 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 50m 2:43.16
20 192 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 50m 2:43.37
2005 AA2105
21 106 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap 2003 AI3303 50m 2:43.78
22 113 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 2:44.03
23 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 2:44.30
409 Måns Evertsson 2003 AR2103
24 750 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 2:44.31
25 825 Elias Lyth Wisby Simsällskap 50m 2:44.50
2004 AO8504
26 554 Lukas  Malmström Skuru Idrottsklubb 2003 AF5303 50m 2:44.69
27 263 Filip Cederholm Landskrona Simsällskap 2003 AI0303 50m 2:44.89
28 439 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 2:45.17
29 809 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 50m 2:45.27
30 881 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 50m 2:45.28
31 570 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 2:45.68
32 419 Karl Skogsberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AF2103 50m 2:45.84
33 537 Vide Troberg Eskola Simklubben S 02 2003 AN3303 50m 2:45.97
34 905 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap 2003 AM0703 50m 2:46.11
35 384 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb 2003 AO4703 50m 2:47.01
36 359 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 50m 2:47.10
37 983 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 2:47.38
38 536 Maximus Murray Simklubben S 02 2003 AB0903 50m 2:47.59
39 981 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 2:48.15
40 573 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 2:48.36
41 Solna Sundbyberg SS 04 50m 2:48.37
939 Marcus Larsson 2003 AM0903
42 538 Felix Wrakén Simklubben S 02 2003 AB8903 50m 2:48.42
43 814 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 2:50.52
34, 200m Bröstsim Pojkar - 16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 128 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 2:24.83
2 730 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 50m 2:26.30
3 Södertörns Simsällskap 50m 2:27.02
653 Markus Charlton 2001 AD7701
4 367 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 2:28.20
5 864 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap 2001 AG5301 50m 2:28.46
6 364 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 2:28.77
7 827 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:29.72
8 954 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 2:29.90
9 899 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 50m 2:31.42
10 438 Dexter Dalsgaard Simklubben Neptun 2001 AS0501 50m 2:32.04
11 656 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 50m 2:32.71
2002 AT3302
12 900 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 2:33.89
13 447 Morgan Martinsson Simklubben Neptun 2001 AN1701 50m 2:35.41
14 742 Axel Nordén Täby Sim 2001 AO3301 50m 2:35.46
15 851 Theodor Sköld Väsby Simsällskap 2001 AJ1701 50m 2:36.31
16 840 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 2:36.89
17 66 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 50m 2:36.97
18 258 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 2:37.85
19 582 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 50m 2:38.10
20 316 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 50m 2:38.37
21 356 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 2:38.61
22 Södertälje Simsällskap 50m 2:38.89
642 Sebastian Soume 2001 AE2901
23 942 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 2:39.07
24 671 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 2:39.19
25 360 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4902 50m 2:39.24
26 256 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 2:39.25
27 903 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 50m 2:39.59
28 891 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap 2002 AL1302 50m 2:39.84
29 887 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 50m 2:39.92
30 720 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 50m 2:40.38
2002 AJ4102
31 944 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 2:40.66
32 72 Karl Bohlin Föreningen Göteborg Sim 2001 AV6301 50m 2:41.15
33 Skövde Simsällskap 50m 2:41.67
566 Anton Svensson 2001 AR6701
34 6 Birkan Ates Simsällskapet Delfin 2002 AD8302 50m 2:41.77
35 233 Lukas Johansson Karlstads Simsällskap 2002 AX5702 50m 2:41.82
36 362 Joaquin Diaz Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH4101 50m 2:42.56
37 712 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 50m 2:42.60
38 407 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AO4902 50m 2:42.65
39 637 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap 2002 AQ6902 50m 2:42.80
40 401 Elias Persson Simsällskapet Mora 2002 AA7502 50m 2:43.05
41 841 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:43.58
42 585 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 50m 2:51.16
43 520 Elias Nordgren Sala Simsällskap 2001 AE2101 25m 2:31.46
2018-06-27 10:18:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner