2020-06-05   05:28:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 8 juli 2018 kl. 16:45

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
45 1500m Frisim Damer Senior
WR: Katie Ledecky (1997) 15:20.48 2018-05-16
ER: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30
NR: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 436 Emma Sundstedt Spårvägen Simförening 1998 BE7498 50m 16:55.37
2 336 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 50m 17:05.02
3 168 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 50m 17:12.79
1999 AD2499
4 353 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 17:33.83
5 302 Josephine Mikkelsen Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5202 50m 17:34.35
6 157 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 17:41.03
7 82 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 17:42.78
8 598 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 50m 17:45.64
9 101 Ebba Hallbäck Helsingborgs Simsällskap 2000 AL0600 50m 17:48.90
10 565 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 17:50.30
11 544 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 50m 18:03.16
2001 BN8801
12 392 Moa Karlsson Simklubben Poseidon 2002 AC1202 50m 18:04.04
13 273 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 50m 18:04.12
14 505 Emma Roloff Södertörns Simsällskap 2002 AT6402 50m 18:04.98
15 564 Ebba  Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 18:09.13
16 319 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 50m 18:10.38
17 239 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap 1999 AM4299 50m 18:10.75
18 637 Marit Cuperus Föreningen Uddevalla Sim 2002 BD0202 50m 18:10.87
19 166 Agnes Arberg Jönköpings Simsällskap 50m 18:11.14
2001 AF6201
20 568 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 50m 18:15.68
21 542 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 18:26.29
22 546 Thilda Ström Täby Sim 50m 18:28.38
2003 AT5803
23 119 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 50m 18:30.58
24 162 Sandra Bergerstam Järfälla Simsällskap 2001 AI1401 50m 18:34.92
25 415 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 50m 18:39.56
26 527 Annie Lätt Trollhättans Simsällskap 2001 AO0601 50m 18:39.89
27 303 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 18:42.72
28 185 Alice Thörnros Jönköpings Simsällskap 2001 AT8601 50m 18:45.86
2018-07-03 19:19:05 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner