2019-10-22   11:55:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 11, 200m Ryggsim Damer
Försök 1 (4), Senior
WR: Melissa Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03
ER: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01
WJ: Kaylee McKeown (2001) 2:06.76 2017-07-29
EJ: JEB 2:06.62 2015-01-01
NR: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 2016-08-11
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10
SJ: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06
MR: Michelle Coleman (1993) 2:11.59 2016-07-07
FM: Michelle Coleman (1993) 2:11.68
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 2:17.38
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
1 50m
2 50m
350 3 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 2:22.83 50m
349 4 Eygló Òsk Gústafsdóttir 1995 SK NEPTUN 2:15.24 50m
180 5 Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING 2:22.29 50m
509 6 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 2:28.86 50m
7 50m
8 50m
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Försök 2 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
601 1 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 2:29.46 50m
671 2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 2:29.35 50m
340 3 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 2:28.74 50m
435 4 Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2:28.53 50m
181 5 Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING 2:28.64 50m
542 6 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 2:29.18 50m
611 7 Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS 2:29.46 50m
649 8 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 2:31.43 50m
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Försök 3 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
565 1 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:27.99 50m
328 2 Ida Swegmark 2000 MASS 2:27.67 50m
511 3 Jenny Virtanen 2002 SÖDERTÖRN 2:26.96 50m
544 4 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:26.23 50m
371 5 Klara Eriksson 2000 NKK 2:26.55 50m
236 6 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 2:27.42 50m
121 7 Alice Persson 2003 HS 2:27.91 50m
81 8 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 2:28.42 50m
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Försök 4 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
346 1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 2:25.14 50m
124 2 Julia Stenhård 2000 HS 2:23.60 50m
465 3 Elise Öberg 2002 SUNDSVALL 2:19.96 50m
197 4 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 2:16.79 50m
577 5 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 2:19.95 50m
405 6 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 2:20.97 50m
270 7 Vera Karlsson 2003 LASS 2:23.69 50m
605 8 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 2:25.94 50m
2018-07-04 22:31:00 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner