2019-10-15   07:08:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar
Försök 1 (11), Senior
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
WJ: Michael Andrew (1999) 23.22 2017-08-27
EJ: JEB 23.28 2015-01-01
NR: Jakob Andkjaer (1985) 22.93 2009-07-27
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
FM: Jesper Björk (1993) 23.99
FJ: Filip Svedberg (1997) 24.87
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
1 50m
2 50m
271 3 Dan Lester 1990 LASS 24.40 25m
16 4 Andreas Nordh 1991 OSBY SS 31.68 50m
S14
27 5 Albin Oskarsson 1991 ÖSA 53.57 50m S6
25 6 Anton Daggert 1993 ÖSA 36.24 25m
S14
7 50m
8 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 2 (11), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:22
326 1 Martin Persson 1992 MASS 26.82 50m
661 2 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 25.64 50m
381 3 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 25.30 50m
500 4 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN 24.40 50m
125 5 Filip Svedberg 1997 HS 24.87 50m
482 6 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE 25.51 50m
277 7 Pontus Palmqvist 1991 LASS 25.83 50m
3 8 Sebastian Karlsson 1993 KARLSKRONA 31.59 50m S14
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 3 (11), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
261 1 Anton Andersson 1993 LASS 25.95 50m
110 2 Viktor Kertes 1996 HS 25.59 50m
642 3 Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA 25.12 50m
96 4 Christoffer Carlsen 1992 HS 24.06 50m
322 5 Julian Cöster 1995 MASS 24.86 50m
640 6 Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA 25.37 50m
321 7 Robin Andréasson 1988 MASS 25.81 50m
23 8 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 31.01 50m S14
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 4 (11), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:25
355 1 Johannes Skagius 1995 SK NEPTUN 25.93 50m
204 2 Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA 25.52 50m
113 3 Erik Kähr 1995 HS 24.94 50m
95 4 Jesper Björk 1993 HS 23.99 50m
626 5 Jonathan Kling 1993 ÖSA 24.72 50m
228 6 Anton Arvidsson 1994 KUNGÄLV 25.31 50m
372 7 Marcus Forsgren 1996 NKK 25.71 50m
21 8 Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS 28.56 50m S10 - 12+
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 5 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
1 50m
2 50m
12 3 Felix Persson 2000 VÄNERSBORG 42.56 25m S14
309 4 Anders Ludvigsson 2000 MKK 26.25 25m
20 5 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 31.88 25m S14
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 6 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
15 1 Fabian Claeson 2002 OSBY SS 36.28 50m S9 - * A 12+
102 2 Gustaf Hansson 2001 HS 26.85 50m
491 3 Christopher Andrén 2000 SÖDERTÖRN 26.70 50m
320 4 Elias Persson 2002 SS MORA 26.66 50m
330 5 Tobias Åberg 2000 MASS 26.70 50m
395 6 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 26.76 50m
288 7 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE 26.91 50m
8 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 7 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:29
Anm tid
Start ca:
266 1 Mattias Grynning 1999 LASS 26.64 50m
562 2 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 26.56 50m
432 3 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 26.54 50m
451 4 Carl Wennerholm 2002 SKK 26.47 50m
394 5 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 26.54 50m
563 6 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 26.55 50m
32 7 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD 26.62 50m
305 8 Primus Olsson 2000 MKK 26.65 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 8 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:30
76 1 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 26.43 50m
377 2 Victor Lovinge 2000 NKK 26.42 50m
327 3 Sebastian Petersson 2000 MASS 26.40 50m
54 4 Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA 26.38 50m
147 5 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 26.39 50m
116 6 Alexander Löfqvist 1999 HS 26.41 50m
578 7 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 26.42 50m
506 8 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 26.43 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 9 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
604 1 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 26.31 50m
532 2 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG 26.25 50m
260 3 Malte Lundgren 2002 LIDKÖPING 26.11 50m
152 4 Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S 25.94 50m
254 5 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN 26.05 50m
569 6 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 26.12 50m
403 7 Richard Berg 1998 SK RAN 26.26 50m
503 8 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 26.35 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 10 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:32
433 1 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 25.90 50m
411 2 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS 25.87 50m
592 3 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 25.70 50m
469 4 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 25.61 50m
50 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 25.63 50m
560 6 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 25.82 50m
662 7 Dennis Wilkman 1998 SPIF SF 25.90 50m
617 8 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM 25.91 50m
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Försök 11 (11), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:34
Anm tid
Start ca:
234 1 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA 25.57 50m
657 2 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 25.25 50m
238 3 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA 25.05 50m
175 4 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING 24.44 50m
299 5 Eric Hinderup 1998 MKK 24.92 50m
149 6 Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS 25.06 50m
376 7 Hampus Lovinge 1998 NKK 25.35 50m
182 8 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 25.59 50m
2018-07-04 22:31:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner