2019-10-17   08:39:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer
Försök 1 (7), Senior
WR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07
ER: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07
WJ: Penelope Oleksiak (2000) 56.46 2016-08-07
EJ: JEB 56.06 2015-01-01
NR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07
SJ: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27
MR: Sarah Sjöström (1993) 55.95 2016-07-07
FM: Sarah Sjöström (1993) 56.53
FJ: Hanna Eriksson (1999) 1:01.89
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
249 1 Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN 1:11.67 50m
501 2 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 1:04.76 50m
341 3 Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN 1:02.84 50m
103 4 Louise Hansson 1996 HS 58.12 50m
575 5 Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS 1:01.73 50m
347 6 Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN 1:04.29 50m
214 7 Annie Lindström 1996 KSLS 1:05.58 50m
8 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
267 1 Christin Heina 1996 LASS 1:06.01 50m
276 2 Rebecka Palm 1990 LASS 1:04.46 50m
484 3 Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE 1:02.81 50m
507 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 55.53 50m
301 5 Ida Lindborg 1994 MKK 1:00.58 50m
268 6 Sofia Henell 1997 LASS 1:04.11 50m
509 7 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 1:04.83 50m
8 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:41
1 50m
2 50m
452 3 Smilla Lönnberg 2001 SKK 1:04.68 25m
382 4 Moa Olofsson 2002 OSBY SS 1:07.49 50m
346 5 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 1:07.56 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:43
93 1 Angelina Agrell 2003 HS 1:06.62 50m
526 2 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 1:06.40 50m
421 3 Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS 1:06.30 50m
625 4 Cornelia Johansson 2003 ÖSA 1:06.04 50m
270 5 Vera Karlsson 2003 LASS 1:06.05 50m
253 6 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 1:06.34 50m
129 7 Matilda Weiler 1998 HS 1:06.46 50m
450 8 Caroline Wallenborg 2000 SKK 1:07.20 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:45
208 1 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 1:05.95 50m
577 2 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 1:05.79 50m
580 3 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 1:05.69 50m
601 4 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:05.47 50m
255 5 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 1:05.60 50m
466 6 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 1:05.75 50m
84 7 Michelle Nordenmark 2002 GÖTEBORG 1:05.85 50m
493 8 Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN 1:05.96 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
296 1 Alba Forés 1998 MKK 1:05.29 50m
485 2 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 1:05.13 50m
126 3 Clara Thomasson 2001 HS 1:05.02 50m
52 4 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 1:04.54 50m
106 5 Rebecca Hesslevik 2000 HS 1:04.89 50m
173 6 Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING 1:05.03 50m
651 7 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 1:05.28 50m
71 8 Elin Svärd 1998 FALUN 1:05.32 50m
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:48
Anm tid
Start ca:
115 1 Alicia Lundblad 2001 HS 1:03.89 50m
481 2 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 1:03.08 50m
51 3 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 1:02.74 50m
69 4 Sara Junevik 2000 FALUN 58.89 50m
168 5 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 1:01.89 50m
621 6 Ida Liljeqvist 1999 ÄNGELHOLM 1:03.03 50m
478 7 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 1:03.30 50m
328 8 Ida Swegmark 2000 MASS 1:04.41 50m
2018-07-04 22:31:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner