2019-10-18   16:54:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
12 100m Ryggsim Herrar Junior
WR: Ryan Murphy (1995) 51.85 2016-08-13
ER: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10
WJ: Kliment Kolesnikov (2000) 52.97 2018-04-23
EJ: Kliment Kolesnikov (2000) 52.97 2018-04-23
NR: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31
SR: Gustav Hökfelt (1994) 54.76 2018-04-07
SJ: Petter Fredriksson (1997) 55.54 2017-07-02
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013-07-04
FM: Simon Sjödin (1986) 55.93
FJ: Petter Fredriksson (1997) 57.41
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 538 Olle Sköld Tyresö Simsällskap 1999 AK4599 50m 57.97
2 128 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 58.82
3 40 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 50m 58.99
4 324 Tor Leander Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AA5999 50m 59.76
5 241 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 50m 59.95
6 376 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 50m 1:00.07
7 235 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 50m 1:00.17
8 370 Max Engström Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AC9301 50m 1:00.61
9 537 Philip Parsons Tyresö Simsällskap 1999 AJ8199 50m 1:00.62
10 562 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 50m 1:00.80
11 154 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 50m 1:00.89
2003 AB0303
12 74 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 1:00.91
13 477 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 1:00.94
14 499 Daniel Jonsson Södertörns Simsällskap 1999 AF8599 50m 1:01.01
15 374 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 1:01.14
16 560 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 50m 1:01.15
2001 AJ6301
17 411 Isak Larsson Sjöbo Simsällskap 2000 AF4900 50m 1:01.34
18 502 Anton Marijanovic Södertörns Simsällskap 2000 AG0100 50m 1:01.57
19 112 Gustav Kroon Helsingborgs Simsällskap 1998 AM6398 50m 1:01.60
20 368 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 1:01.77
21 377 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 50m 1:01.99
22 174 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 50m 1:02.00
23 32 Carl-Åke Willberg Danderyds Simförening 1998 AG1398 50m 1:02.11
24 540 Josef Al-Khalili Täby Sim 2000 AE5700 50m 1:02.62
25 156 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 50m 1:02.85
26 102 Gustaf Hansson Helsingborgs Simsällskap 2001 AD5101 50m 1:03.21
27 54 Karl Lindoff Eskilstuna Simklubb 1998 AT1598 50m 1:03.81
28 506 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 1:04.45
29 582 Anton Widholm Väsby Simsällskap 50m 1:04.58
1999 AE6199
30 20 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 1:10.34 S14
31 15 Fabian Claeson Osby Simsällskap 2002 AR7902 50m 1:23.54 S9
32 12 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 25m 1:20.75 S14
33 13 Sebastian Häregård Varabygdens Simsällskap 2002 AZ5902 25m 1:42.88 S6
2018-07-04 16:21:05 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner