2019-10-18   16:58:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
13 50m Bröstsim Damer Senior
WR: Lilly King (1997) 29.40 2017-07-30
ER: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03
WJ: JWB 29.86 2014-04-01
EJ: JEB 29.48 2015-01-01
NR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09
SJ: Sophie Hansson (1998) 30.90 2016-07-07
MR: Jennie Johansson (1988) 30.32 2017-07-01
FM: Jennie Johansson (1988) 30.32
FJ: Sophie Hansson (1998) 31.51
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 104 Sophie Hansson Helsingborgs Simsällskap 1998 AM1298 50m 31.02
2 638 Jessica Eriksson Föreningen Uddevalla Sim 1993 AT2293 50m 31.50
3 264 Vilma Ekström Linköpings Allmänna SS 1994 AE4494 50m 31.52
4 636 Sophia Norén Solna Sundbyberg SS 04 1998 AN9698 50m 32.11
5 497 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 32.36
6 486 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 32.71
7 378 Sara Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m 32.77
1999 AJ2899
8 594 Lina Berggren Västerås Simsällskap 1998 AB7698 50m 33.16
9 620 Klara Juliusson Ängelholms Simsällskap 1997 AH3897 50m 33.34
10 356 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 33.41
11 348 Alexandra Nilsson Simklubben Neptun 1998 AJ5498 50m 33.56
12 250 Anna Kubicka Simklubben Laxen 50m 33.59
1989 AH0889
13 247 Edith Axelsson-Wiesel Simklubben Laxen 2002 AO3602 50m 33.65
14 184 Klara Thormalm Jönköpings Simsällskap 1998 AA4898 50m 33.68
15 476 Elsa Bergh Söderhamns Simsällskap 2002 AG7202 50m 33.69
16 344 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 33.73
17 213 Thilde Lantz Kristianstads SLS 2001 AX6201 50m 33.81
18 566 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 33.84
19 159 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 33.89
20 605 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 50m 33.91
2002 AE7402
21 508 Caroline Speiner Södertörns Simsällskap 1994 AZ0294 50m 33.92
22 289 Louise Ranevi Simklubben Lödde 1999 AI3299 50m 33.94
23 249 Hanna Cederholm Simklubben Laxen 50m 33.99
1997 AM4497
24 205 Tea Gladher Karlskrona Simsällskap 2000 AB1400 50m 34.03
25 598 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 50m 34.06
26 659 Lea Granert Stockholmspolisens IF SF 2001 BQ1401 50m 34.06
27 167 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 50m 34.06
28 375 Ella Lindroth Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AE1201 50m 34.10
29 583 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 34.17
30 427 Julia Augustsson Spårvägen Simförening 2000 BC9200 50m 34.20
31 610 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 50m 34.27
32 38 Lina Maltesson Simklubben Elfsborg 2000 BF0600 50m 34.38
33 406 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 50m 34.39
34 690 Olivia Klint Ipsa Bromöllaortens Simsällskap 2005 AK0205 50m 34.41 EFT
35 404 Stina Lindberg Simklubben Ran 2000 AC6200 50m 34.54
36 606 Adelina Walldén Västerås Simsällskap 50m 34.56
2002 AS2602
37 559 Cornelia Almqvist Föreningen Varberg Sim 2002 AJ6602 50m 34.59
38 391 Sara Jendbro Simklubben Poseidon 2000 BA7800 50m 34.65
39 465 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 34.65
40 333 Mikaela Bergh Simklubben Neptun 1999 AK5299 50m 34.66
41 177 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 50m 34.74
42 114 Sandra Lendt Helsingborgs Simsällskap 2000 AH0400 50m 34.74
43 325 Tova Olsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2001 AB8801 50m 34.76
44 561 Sara Westholm Föreningen Varberg Sim 2001 AL8801 50m 34.76
45 450 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 50m 34.78
46 643 Lovisa Alsop Föreningen Uddevalla Sim 2001 AJ9601 50m 34.83
47 61 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 50m 34.89
48 429 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 34.89
49 495 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 50m 36.35
50 6 Maja Reichard Spårvägen Simförening 1991 CI0291 50m 39.22 SB11
51 14 Pernilla Lindberg Föreningen Göteborg Sim 1994 BA7694 50m 39.57 SB14
52 17 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 50m 44.04 SB14
53 18 Felicia Andersson KFUK-KFUM Kometerna 2001 AN9601 50m 45.34 SB14
54 10 Emma Danielsson Södertälje Simsällskap 50m 52.79 SB9
2002 AT4202
55 29 Ida Andersson-Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 50m 53.19 SB6
56 5 Edit Sjöstrand Varbergs Parasportförening 1991 CI5691 50m 58.15 SB14
57 4 Rose-Marie Robertsson Varbergs Parasportförening 1986 AQ5286 50m 1:08.98 SB14
58 26 Rebecca Löf Örebro Simallians 2001 AY1801 25m 49.99 SB14
59 11 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 25m 1:01.55 SB7
2018-07-04 16:20:36 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner