2019-10-15   02:11:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
14 50m Fjärilsim Herrar Senior
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05
WJ: Michael Andrew (1999) 23.22 2017-08-27
EJ: JEB 23.28 2015-01-01
NR: Jakob Andkjaer (1985) 22.93 2009-07-27
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
FM: Jesper Björk (1993) 23.99
FJ: Filip Svedberg (1997) 24.87
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 95 Jesper Björk Helsingborgs Simsällskap 1993 AU5793 50m 23.99
2 96 Christoffer Carlsen Helsingborgs Simsällskap 1992 AM1192 50m 24.06
3 500 Jesper Jonsson Södertörns Simsällskap 1993 AS9393 50m 24.40
4 175 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 50m 24.44
5 626 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 50m 24.72
6 322 Julian Cöster Mölndals Allmänna
Simsällskap
1995 AM7395 50m 24.86
7 125 Filip Svedberg Helsingborgs Simsällskap 1997 AJ0197 50m 24.87
8 299 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 1998 AH4798 50m 24.92
9 113 Erik Kähr Helsingborgs Simsällskap 1995 BC7595 50m 24.94
10 238 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 1998 AH0198 50m 25.05
11 149 Mika Persson Höganäs Simsällskap 1998 AM7798 50m 25.06
12 642 Kalle Svensson Föreningen Uddevalla Sim 50m 25.12
1997 AB4797
13 657 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 25.25
14 381 William Myrlander Nässjö SLS 1997 AA1197 50m 25.30
15 228 Anton Arvidsson Kungälvs Simsällskap 1994 AF1594 50m 25.31
16 376 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 50m 25.35
17 640 Gulliver Koch Föreningen Uddevalla Sim 50m 25.37
1992 AC7592
18 482 Henry Kerman Södertälje Simsällskap 1997 AI6597 50m 25.51
19 204 Jakob Clemedtson Karlskrona Simsällskap 1996 AG1196 50m 25.52
20 234 Alfred Christensson Landskrona Simsällskap 1998 AH0398 50m 25.57
21 182 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 25.59
22 110 Viktor Kertes Helsingborgs Simsällskap 1996 AP5196 50m 25.59
23 469 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 50m 25.61
24 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 25.63
25 661 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF SF 50m 25.64
1993 AL6793
26 477 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 25.68
27 592 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 25.70
28 372 Marcus Forsgren Norrköpings
Kappsimningsklubb
1996 AM4196 50m 25.71
29 321 Robin Andréasson Mölndals Allmänna
Simsällskap
1988 AN7788 50m 25.81
30 560 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 25.82
31 277 Pontus Palmqvist Linköpings Allmänna SS 1991 AV7391 50m 25.83
32 411 Isak Larsson Sjöbo Simsällskap 2000 AF4900 50m 25.87
33 292 Mattias Carlsson Malmö Kappsimningsklubb 1990 AP3590 50m 25.90
34 662 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 50m 25.90
35 433 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 50m 25.90
2001 AO1701
36 617 Oskar Hanstål Ängelholms Simsällskap 1999 AJ1599 50m 25.91
37 355 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 25.93
38 152 Viktor Fridsjö Järfälla Simsällskap 1998 AO4798 50m 25.94
39 261 Anton Andersson Linköpings Allmänna SS 1993 AC1593 50m 25.95
40 94 Alexander Almeida Sundell Helsingborgs Simsällskap 1997 AH3597 50m 26.05
41 254 Teodor Widerberg Simklubben Laxen 1998 AG0398 50m 26.05
42 260 Malte Lundgren Lidköpings Gymnastik o SS 2002 AC5302 50m 26.11
43 569 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 50m 26.12
1999 AK6599
44 483 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 50m 26.21
45 532 Oskar Iwarsson Turebergs Simklubb 2000 AI0300 50m 26.25
46 403 Richard Berg Simklubben Ran 1998 AH5598 50m 26.26
47 604 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 26.31
48 503 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 50m 26.35
49 54 Karl Lindoff Eskilstuna Simklubb 1998 AT1598 50m 26.38
50 147 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 26.39
51 327 Sebastian Petersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB1500 50m 26.40
52 116 Alexander Löfqvist Helsingborgs Simsällskap 1999 AM5399 50m 26.41
53 377 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 50m 26.42
54 578 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 26.42
55 76 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 50m 26.43
56 506 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 26.43
57 451 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 26.47
58 394 Jesper Olsson Simklubben Poseidon 50m 26.54
1998 AJ2798
59 432 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 26.54
60 563 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 26.55
61 562 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 50m 26.56
62 32 Carl-Åke Willberg Danderyds Simförening 1998 AG1398 50m 26.62
63 266 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 50m 26.64
64 305 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV7100 50m 26.65
65 320 Elias Persson Simsällskapet Mora 2002 AA7502 50m 26.66
66 330 Tobias Åberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 26.70
2000 AB2500
67 491 Christopher Andrén Södertörns Simsällskap 2000 AK0100 50m 26.70
68 395 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 50m 26.76
69 326 Martin Persson Mölndals Allmänna
Simsällskap
1992 AC2792 50m 26.82
70 102 Gustaf Hansson Helsingborgs Simsällskap 2001 AD5101 50m 26.85
71 288 Ian Hangård Simklubben Lödde 2002 AB5302 50m 26.91
72 21 Ludvig Nyrén Säffle Simsällskap 1997 AO5797 50m 28.56 S10
73 23 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 50m 31.01 S14
1996 AU6996
74 3 Sebastian Karlsson Karlskrona Simsällskap 1993 AW2993 50m 31.59 S14
75 16 Andreas Nordh Osby Simsällskap 1991 AN6591 50m 31.68 S14
76 15 Fabian Claeson Osby Simsällskap 50m 36.28 S9
2002 AR7902
77 27 Albin Oskarsson Örebro Simallians 1991 BA0391 50m 53.57 S6
78 271 Dan Lester Linköpings Allmänna SS 1990 BA1990 25m 24.40
79 309 Anders Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV8500 25m 26.25
80 20 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 25m 31.88 S14
81 25 Anton Daggert Örebro Simallians 1993 BD7193 25m 36.24 S14
82 12 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 25m 42.56 S14
2018-07-04 16:20:36 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner