2020-01-20   20:23:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6 juli 2018 kl. 09:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar
Försök 1 (9), Senior
WR: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02
ER: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02
WJ: Kliment Kolesnikov (2000) 24.46 2018-04-20
EJ: Kliment Kolesnikov (2000) 24.46 2018-04-20
NR: Lavrans Solli (1992) 24.84 2015-08-09
SR: Gustav Hökfelt (1994) 25.34 2017-04-09
SJ: Björn Seeliger (2000) 25.63 2018-04-06
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
FM: Jesper Björk (1993) 26.03
FJ: Petter Fredriksson (1997) 26.36
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
1 50m
2 50m
97 3 Filip Dolk 1996 HS 24.40
596 4 Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS 26.28 25m
25 5 Anton Daggert 1993 ÖSA 43.22 25m S14
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 2 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
23 1 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 35.66 50m S14
321 2 Robin Andréasson 1988 MASS 28.47 50m
600 3 Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 27.04 50m
95 4 Jesper Björk 1993 HS 26.03 50m
661 5 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 26.62 50m
170 6 Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING 27.85 50m
650 7 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG 28.57 50m
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 3 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
16 1 Andreas Nordh 1991 OSBY SS 35.36 50m S14
337 2 Simon Frank 1990 SK NEPTUN 28.01 50m
547 3 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM 26.94 50m
354 4 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 25.94 50m
292 5 Mattias Carlsson 1990 MKK 26.53 50m
274 6 Daniel Olsson 1996 LASS 27.47 50m
372 7 Marcus Forsgren 1996 NKK 28.53 50m
19 8 Gustav Ljungberg 1991 KOMETERNA 42.60 50m S14
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 4 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
3 1 Sebastian Karlsson 1993 KARLSKRONA 34.44 50m
S14
223 2 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 27.96 50m
277 3 Pontus Palmqvist 1991 LASS 26.86 50m
342 4 Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN 25.34 50m
179 5 Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING 26.05 50m
265 6 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 27.42 50m
326 7 Martin Persson 1992 MASS 28.50 50m
22 8 Niklas Andersson 1988 GÖTEBORG 41.74 50m S7 - 3,4,12+
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 5 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
1 50m
13 2 Sebastian Häregård 2002 VARABYGDEN 46.78 25m S6
12 3 Felix Persson 2000 VÄNERSBORG 39.70 50m S14
368 4 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 29.67 50m
20 5 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 31.76 50m S14
15 6 Fabian Claeson 2002 OSBY SS 40.04 50m
S9 - * A 12+
7 50m
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 6 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
582 1 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 29.48 50m
310 2 Sten Ludvigsson 1998 MKK 29.28 50m
499 3 Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN 29.12 50m
377 4 Victor Lovinge 2000 NKK 28.98 50m
74 5 Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS 29.00 50m
506 6 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 29.22 50m
54 7 Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA 29.46 50m
198 8 Anton Hong 2000 KALMAR SS 29.56 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 7 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:27
Anm tid
Start ca:
520 1 Arvid Nilsson 2003 SK TRITON 28.83 50m
502 2 Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN 28.59 50m
374 3 Emil Kernen 2002 NKK 28.58 50m
299 4 Eric Hinderup 1998 MKK 28.54 50m
50 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 28.58 50m
430 6 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 28.58 50m
370 7 Max Engström 2001 NKK 28.79 50m
102 8 Gustaf Hansson 2001 HS 28.96 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 8 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
562 1 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 28.46 50m
537 2 Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS 28.39 50m
592 3 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 28.31 50m
560 4 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 28.21 50m
154 5 Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S 28.27 50m
112 6 Gustav Kroon 1998 HS 28.35 50m
235 7 Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA 28.44 50m
411 8 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS 28.48 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 9 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
241 1 Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA 28.17 50m
32 2 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD 28.04 50m
376 3 Hampus Lovinge 1998 NKK 27.30 50m
538 4 Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS 26.87 50m
128 5 Stefan Varga 2000 HS 27.10 50m
477 6 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE 27.97 50m
531 7 Hugo Eriksson 1999 TUREBERG 28.17 50m
658 8 Martin Falk 1999 SPIF SF 28.19 50m
2018-07-05 20:08:20 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner